Як навощити меблі

Існує безліч варіантів обробки дерев`яних меблів. Більшість людей знають, щоб отримати міцне покриття на ваших меблів, ви повинні ущільнити її захисним герметиком, таким як поліуретан. Але для додаткового міцного і красивого зовнішнього вигляду, вам потрібно буде накласти ще один шар воску на меблі. Нанесений шар воску на меблях вбереже лакове покриття від подряпин і плям, і може навіть додати блиск дереву. Для того щоб засвоїти як навощити меблі, вам знадобиться кілька простих інструментів і трохи часу.


Кроки

 1. 1

  Для початку ущільните дерев`яні меблі. Віск не підходить для використання в якості фінішного покриття, а лише в якості додаткового захисного шару поверх існуючої обробки. Переконайтеся, що на ваших меблів є фінішні покриття, такі як поліуретан, оліфа, лак або шелак.

 2. 2

  Протріть меблі від пилу. Перед нанесенням воску на дерев`яні меблі, протріть поверхню чистою ганчіркою, щоб прибрати сміття і пил. Якщо цього не зробити, пил перемішається з воском і зіпсує зовнішній вигляд меблів.

 3. 3

  Нанесіть трохи воску на чисту тканину з мікроволокна. Віск, який використовується для обробки дерев`яних меблів, називається «пастоподібний віск» або «обробний віск», його можна придбати в більшості господарських магазинів. Віск краще наносити за допомогою чистої серветки, на яку легко можна нанести віск прямо з контейнера.
  • Єдина суттєва помилка, яку ви можете зробити, застосовуючи віск - це нанесення занадто товстого шару. Товстий шар воску буде сохнути нерівномірно і додасть меблів забруднений або мутний вигляд. Тому наносите трохи воску на тканину.  • Щоб контролювати кількість нанесеного воску, помістіть невелику частину пастоподібного воску в марлю і загорніть його в кульку. Віск, повільно просочуючись через марлю, дозволить вам завдати не занадто товстий шар.

 4. 4

  Нанесіть віск на дерев`яні меблі. Застосовуючи пастоподібний віск, просто втирайте його серветкою в поверхню плавними круговими рухами. Робіть так з одного краю до іншого, щоб вийшов тонкий і рівний шар. Вам не потрібно наносити віск кожен раз.

 5. 5

  Дайте воску висохнути. Після нанесення воску дайте йому висохнути, це займе близько 20 хвилин або трохи довше, якщо приміщення холодне і погано провітрюється. Ви можете перевірити висихання, торкаючись воску пальцем в непримітному місці-він не повинен прилипати.

 6. 6

  Відполіруйте вощену меблі чистою ганчіркою. Після того, як віск висохне, потрібно відполірувати меблі. Цей процес надає меблям блискучий і красивий вигляд. Поліруючи, використовуйте чисту серветку, щоб втерти віск по всій поверхні меблів м`якими круговими рухами.


  • Чим м`якше тканина, яку ви використовуєте для полірування, тим більше блиску ви отримаєте в результаті. Стара футболка добре підійде для полірування.
  • Коли меблі буде блищати так, як вам подобається, ви зрозумієте, що потрібно закінчувати полірування.

Поради

 • Пастоподібний віск необхідно регулярно застосовувати, тому що з часом він стирається. У більшості випадків раз на рік буде достатньо.

Що вам знадобиться

 • Герметик
 • Серветка з мікрофібри
 • Марля (необов`язково)
 • Пастоподібний віск
 • Стара футболка