Як почистити жалюзі

Жалюзі іноді не так вже й просто почистити. Вони бувають металеві, пластикові або навіть дерев`яні. На них постійно осідає пил, яку потрібно періодично прибирати. У цій статті ми покажемо вам два легких способу як відчистити жалюзі від пилу, а також один спосіб як відчистити їх від бруду, що могла, наприклад, осісти на кухні або у ванній кімнаті. Тільки не використовуйте другий метод для чищення дерев`яних жалюзі. Їх вам доведеться чистити першими способами, але тільки частіше.

Кроки

 1. 1

  Перед чищенням жалюзі спочатку визначте найбільш забруднені місця. Візьміть засіб для очищення вікон і видаліть з них все плями й розлучення. Потім протріть їх насухо паперовими рушниками.

 2. 2

  Зніміть фіранки або підв`яжіть їх шнурком.

Метод 1 з 4: Спосіб перший: ручна чистка

 1. 1

  Закрийте жалюзі.

 2. 2

  Візьміть м`яку ганчірку з бавовни. Замість ганчірки ви можете використовувати рукавички з мікрофібри для пилу або папір для сушіння одягу. Також підійдуть паперові рушники, тільки вам доведеться частіше їх міняти. Папір для сушки, до речі, добре знімає статичну електрику.

 3. 3

  Для чищення дерев`яних жалюзі рукавички повинні бути сухими. Вологі рукавички залишать на дереві розводи. А для чищення пластикових або металевих жалюзі рукавички можна злегка змочувати. Якщо ви використовуєте спеціальний спрей для чистки, то переконаєтеся, що він підходить конкретно для матеріалу, з якого зроблені ваші жалюзі. Інакше він залишить на них липкі смуги, на які потім налипне ще більше бруду.

 4. 4

  Починайте чистити жалюзі. Починайте чистити їх рукою в рукавичці для збору пилу або папером для сушіння, починаючи від верхньої середини жалюзі у напрямку до країв. Починайте з середини, щоб не ганяти пил від одного кінця до іншого.

 5. 5

  Відкрийте жалюзі і закрийте їх у зворотному напрямку. Знову проведіть рукою по планок. Або відкрийте жалюзі і пройдіться пальцями по кожній планці.

 6. 6

  Періодично міняйте рукавички для пилу або листи для сушки.

Метод 2 з 4: Спосіб другий: чистка пилососом

 1. 1

  Закрийте жалюзі.
 2. 2

  Підготуйте пилосос. Встановіть м`яку насадку. Обов`язково використовуйте її, щоб не пошкодити і не подряпати планки.

 3. 3

  Притримуйте жалюзі іншою рукою, щоб вони сильно не розгойдувалися при чищенні.

 4. 4

  Пилососьте від середини до країв.

 5. 5

  Після того, як ви закінчите чистити одну сторону, починайте пилососити зворотний бік.

Метод 3 з 4: Спосіб третій: глибоке очищення (тільки для металевих і пластикових жалюзі)

 1. 1

  Опустіть і закрийте жалюзі.

 2. 2

  Зніміть жалюзі. Як це зробити, ви можете прочитати інструкції з експлуатації. Тільки не розгубіть кріплення і шурупи.

 3. 3

  Покладіть жалюзі у ванну. Складіть жалюзі разом і покладіть їх у ванну з теплою водою. Додайте у воду яке-небудь просте засіб для чищення, наприклад, для миття посуду або порошок з відбілювачем.

 4. 4

  Залиште жалюзі у воді на півгодини. Потім обережно почистіть їх м`якою щіткою. Якщо на планках занадто товстий шар бруду, то залиште їх у ванній на ніч. 5. 5

  Промийте жалюзі. Злийте воду, а потім обіллєте жалюзі свіжою водою з відерця або з душу, щоб змити залишки мила.

 6. 6

  Повісьте жалюзі сушитися. Повісьте їх на край ванни або на балконі і дайте їм висохнути. Якщо хочете, поставте біля них вентилятор, щоб жалюзі сохли швидше.

 7. 7

  Коли жалюзі висохнуть, повісьте їх на місце.

Метод 4 з 4: Якщо на вулиці сонячна погода

 1. 1

  Наповніть відро теплою водою і додайте в нього 1/4 склянки якогось засобу для миття посуду.

 2. 2

  Вбийте в паркан два цвяха. Виберіть затінену частину паркану. Там ви тимчасово повісите жалюзі. Вам також знадобиться відро з водою, спрей з миючим засобом, щітка, і поливальний шланг.

 3. 3

  Зніміть жалюзі з вікна і повісьте їх на паркан.

 4. 4

  Опустіть і закрийте жалюзі.

 5. 5

  Щедро обприскати їх миючим засобом і залиште на пару хвилин. Потім занурте щітку у відро з мильною водою і починайте чистити жалюзі.

 6. 6

  Поверніть жалюзі на інший бік і повторіть процедуру.

 7. 7

  Увімкніть садовий шланг і ретельно промийте жалюзі. Потім дайте їм висохнути на відкритому повітрі.

 8. 8

  Повісьте жалюзі на місце.

Поради

 • Надіньте на руки старі шкарпетки. Занурте один носок у воду з милом. Їм ви будете протирати планки. Іншим носком ви будете витирати їх насухо.
 • Не викидайте старі шкарпетки. Ними чудово чистити жалюзі. Одягніть один носок на руку і почистіть панель, затиснувши її між великим і вказівним пальцями.
 • Ставайте на табурет або на невелику драбину, щоб почистити жалюзі. Але якщо їх декілька, то краще зніміть жалюзі з вікон. Ви почистіть їх швидше.
 • Чистите жалюзі щотижня, щоб пил не накопичувалася.
 • Ви можете купити спеціальні чистячі засоби, якщо ви віддаєте перевагу замочувати жалюзі у ванні. Є деякі засоби, які видаляють бруд без необхідності чистити панелі щіткою, а також добре чистять шнури. Тільки переконайтеся, що ці продукти не є шкідливими для здоров`я.

Попередження

 • Не варто мити дерев`яні жалюзі у ванній. Ви можете зіпсувати їх.

Однак, якщо на вулиці жаркий і сонячний день, то ви можете ризикнути!