Як очистити жалюзі

Жалюзі накопичують пил і сміття досить швидко і очистити їх досить непросто. Іноді досить протерти жалюзі губкою, але краще буде зняти жалюзі і промити їх належним чином, щоб вони виглядали як нові. Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися про те, як очистити жалюзі, міні-жалюзі або вертикальні жалюзі різними методами.
Метод 1 з 3: Швидкі методи очистки

 1. 1

  Використовуйте пір`яну мітлу. Якщо на жалюзі тонкий шар пилу, волоті буде достатньо, щоб очистити їх. Відкрийте жалюзі і проведіть їй між кожною платівкою, щоб прибрати пил з обох сторін.

 2. 2

  Використовуйте старий носок або рукавичку. Якщо ви шукаєте метод, який дозволить вам очистити важкодоступні місця, знайдіть старий носок або рукавичку. Одягніть рукавичку або шкарпетку на руку. Розпорошите засіб для чищення на ділянку жалюзі і проведіть по ньому рукою, щоб прибрати пил. Повторіть так з кожною платівкою.
  • Спеціальні засоби для чищення поверхонь в цілому, безпечні для використання, але якщо ви віддаєте перевагу натуральний засіб, використовуйте розчин води і оцту.

  • Для ще більш швидкого чищення, відкрийте жалюзі і візьміть рукавички або носок, великим і вказівним пальцями стисніть пластинку і проведіть по ній, збираючи пил з двох її сторін. Повторіть ці дії для кожної пластинки.

 3. 3

  Очистіть жалюзі пилососом. У більшості випадків чистки пилососом достатньо, щоб прибрати весь пил. Також, це може бути хорошим підготовчим способом для дуже брудних жалюзі, для наступного етапу очищення. Почніть з закритих жалюзі.
  • Приєднайте шланг до пилососа.

  • Увімкніть пилосос і проводите шлангом по кожній пластині з однієї сторони в іншу по горизонталі, або вгору і низ. Залежно від того, який у вас тип жалюзі.

  • Повторіть дії з протилежного боку, щоб прибрати весь пил.

Метод 2 з 3: Вимийте жалюзі, не знімаючи їх

 1. 1

  Протріть жалюзі вологою губкою. Почніть з закритих жалюзі, змочіть губку в теплій воді і проведіть нею по всій довжині кожної пластини. Повторіть цю дію з протилежного боку, щоб прибрати весь пил.
  • Якщо ваші жалюзі дуже брудні, періодично промивайте губку і віджимайте її, щоб очистити жалюзі від бруду повністю.

  • Мильна вода безпечна для використання на більшості жалюзі і вкрай необхідна, якщо на пластинах є затверділа пил. Налийте у відро теплу мильну воду, піднесіть його до вікна, де висять ваші жалюзі, і використовуйте губку для очищення жалюзі. Умочуйте губку в мильній воді і віджимають її в міру необхідності.

Метод 3 з 3: Надпотужні методи очищення

 1. 1

  Спробуйте метод з використанням "S-образних" гачків. Візьміть два "S-образних" гачка і повісьте їх на внутрішній стороні фіранки для душу. Переконайтеся, що фіранка знаходиться на одній стороні. Зніміть жалюзі з вікна і повісьте їх у ванній кімнаті. Прикріпіть їх до нижньої частини "S-образного" гачка. Переконайтеся в тому, що все надійно закріплене. Відкрийте кран і дайте воді нагрітися. Нанесіть трохи мила на м`яку щітку і намочіть її у воді. Ретельно потріть жалюзі.


  • Почніть з верхньої пластинки і протирайте з боку в бік. Якщо у вас вертикальні жалюзі, чистите їх зверху вниз.

  • Промийте щітку і додайте ще мила, якщо необхідно.

  • Переверніть жалюзі і промийте кожну пластинку з іншого боку.

  • Обполосніть душем кожну пластинку після того, як закінчите їх протирати.

  • Після цього, дайте пластинках висохнути або скористайтеся рушником. Повісьте назад ваші блискучі жалюзі.

 2. 2

  Вимийте жалюзі на вулиці. Дуже брудні жалюзі можна відмити на вулиці використовуючи шланг. Викладіть жалюзі на плити або килимок. Налийте у відро мильної води. Використовуйте щітку або губку, щоб очистити жалюзі з обох сторін. Візьміть садовий шланг для полоскання жалюзі з обох сторін. Витріть рушником і повісьте їх назад.


Підказки

 • Якщо ви використовуєте миючий розчин для миття жалюзі вперше, перевірте засіб, де-небудь на куточку пластини, щоб переконатися, що він не залишить слід.
 • Тканинні жалюзі можна здати в хімчистку.

Попередження

 • Не використовуйте надпотужні методи очищення для тканинних жалюзі. Це може зіпсувати їх.
 • Будьте обережні, не упустите жалюзі, якщо ви використовуєте метод з "S-образними" гачками. Не дозволяйте маленьким дітям очищати жалюзі за допомогою цього методу.
 • Будьте обережні, не зловживайте водою при очищенні дерев`яних жалюзі. Це може призвести до деформації деревини або залишити плями. Якщо ви використовуєте воду для очищення дерев`яні жалюзі, відразу ж протріть їх.