Як помити жалюзі

Жалюзі можуть бути освітлювальним доповненням до будь дому, квартирі або офісу. Починаючи від найрізноманітніших фактур, конструкцій і розмірів, жалюзі можуть бути ідеальним завершальним штрихом будь-якого інтер`єру. Але, як і будь-яка фурнітура чи декорація, жалюзі легко збирають пил, бруд, шерсть і пилок, приваблюють комах та інших шкідників, що часто викликає алергію або навіть призводить до хвороби, руйнуючи вашу імунну систему. Підтримуючи ваші жалюзі чистими, ви не тільки поліпшите своє житло естетично, але і зробите його чистішим і здоровіше.

Кроки

 1. 1

  Розгорніть жалюзі повністю. Не обов`язково знімати жалюзі з вікна відразу, хоча пізніше в процесі вам доведеться. Чи не здирати їх з гачків або каркаса вздовж підвіконня.

 2. 2

  Пропилососьте жалюзі. Це звичайно можливо, якщо у вас є знімний шланг з відповідною насадкою на кінці. Більш широка насадка працює краще, якщо всмоктування не таке сильне, бо може затягнути жалюзі в шланг і пом`яти або зірвати їх. Почніть зверху і рухайтеся горизонтально, проходячи по рядах, і методично переміщайтеся вниз.
 3. 3

  Зніміть жалюзі з вікна. Будьте обережні, щоб не зірвати жалюзі, коли будете їх знімати. Покладіть жалюзі на чистий килим, переважно поверх чистого рушники або покривала.

 4. 4

  Приготуйте розчин гарячої води, щоб протерти жалюзі. Для вінілових жалюзі або для інших подібних матеріалів, використовуйте гарячу воду з миючим засобом. Для дерев`яних жалюзі використовуйте прохолодну воду з оцтом. Для обох розчинів потрібно всього лише трохи миючого засобу або оцту, в цих розчинах повинно бути більше води. Миючий засіб і оцет необхідні тільки для очищення плям, які можуть утворюватися на ваших жалюзі. 5. 5

  Повільно протріть жалюзі м`якою губкою або ганчіркою. Подібно до того, як ви пилососили жалюзі, почніть зверху і рухайтеся вниз. Після того, як ви вимили одну сторону, висушіть сухою губкою або чистою ганчіркою, перед тим як перевертати жалюзі і переходити на інший бік.

 6. 6

  Очистіть всі залишки губки або ганчірки, які можуть залишитися за допомогою пилососа або липкого валика. Проводьте пилососом або липким валиком по всіх планок жалюзі, щоб переконатися, що ви вичистили всі плями.

 7. 7

  Прикріпіть жалюзі на вікно. Однак, перш ніж робити це, має сенс пропилососити підвіконня і вимити саме віконне скло. Обережно прикріпіть жалюзі протилежно тому, як ви їх зняли, і насолоджуйтеся вашої чистої кімнатою.


Поради

 • Тріть легко і ніжно, коли миєте жалюзі, щоб не порвати тканину.