Як замінити шнурки в жалюзі

Не потрібно міняти жалюзі тільки через те, що шнури, які піднімають і опускають їх, зламалися або зносилися. Дуже часто ви можете замінити лише шнури за досить невелику ціну.

Кроки

 1. 1

  Подивіться, як працюють жалюзі, і встановіть причину проблеми.
  • У чому полягає проблема? Шнурок розірвався або зносився? Або він розв`язався на одному кінці смуги і витягнув?
  • Слідуйте за неушкодженим шнурком. Починаючи від пензлика (пластикова частина, за яку ви смикаєте), більшість шнурків йдуть вгору через порожнистий жолоб у верхній частині жалюзі, а потім вниз через ряд отворів в планках. Там вони надійно зав`язані внизу паза, який піднімається і опускається, коли ви відкриваєте або закриваєте жалюзі.
  • Існує додатковий набір шнурків, зав`язані у формі сходи, які обертають панки в жалюзі.
  • Зробіть фотографії, якщо боїтеся забути, що куди кріпиться після того, як дістанете шнурок. Якщо у вас є ще одні такі ж робочі жалюзі, можете використовувати їх для порівняння.

 2. 2

  Визначте розмір смуги. Обкрутить неушкоджений ділянка 10 разів навколо чогось круглого, наприклад, навколо олівця або викрутки. Зберіть петлі разом, виміряйте ширину і поділіть на 10. Міні жалюзі вимірюються в міліметрах (мм).

 3. 3

  Визначте довжину смуги. Виміряйте всю довжину жалюзі. Виміряйте довжину, починаючи з дальньої смуги вгорі. Потім виміряйте висячу частина смуги. Додайте ці цифри, а потім суму помножте на кількість смуг в жалюзі або на кількість, яка необхідна замінити. Якщо жалюзі досить старі, найкраще буде замінити всі смуги відразу. Якщо ви не впевнені, скільки смуг вам знадобиться, замовте більше ніж треба. Смуги не стоять занадто дорого, і існує хороший шанс, що ви захочете поміняти смуги на інших жалюзі.

 4. 4

  Зніміть жалюзі з вікна. Точна процедура зняття жалюзі буде залежати від їх типу. Якщо говорити загалом, то вони все кріпляться вгорі.
  • Якщо з їхнього вигляду ви не можете визначити, як вони кріпляться, зверніться до інструкції по установці. Якщо у вас немає друкованої копії інструкції, спробуйте знайти марку і модель в Інтернеті.
 5. 5

  Отримайте доступ до верхньої і нижньої частини жалюзі. Процес буде відрізнятися від марки і моделі. Більшість жалюзі мають вільний доступ до верхньої частини після того, як їх знімуть з вікна. Знизу, можливо, доведеться зняти ковпак або рейку.

 6. 6

  Від`єднайте смуги з одного кінця. Найкраще відчіплювати смуги по одній. Тут ми почали від`єднувати смуги знизу, але ви можете це зробити і з іншого кінця.

 7. 7

  Почніть нанизувати новий шнурок через підставу жалюзі і ряд отворів. У деяких нових жалюзі цих отворів немає. У цьому випадку замість цих отворів слідуйте по шляху старого шнура через смуги.
  • Якщо старий шнур зношений, але не розірваний, одним із способів протягання нового шнура є приклеювання кінця нового шнура до кінця старого. Новий шнур буде протягнуть через отвори, коли ви потягнете за старий. Використовуйте для цього клейку стрічку, пакувальну стрічку або звичайний целофан. У будь-якому випадку зробіть вузол як можна тонше. Можливо, вам доведеться протягнути вузол через один з отворів.
  • Якщо старий шнур розірваний, використовуйте шлях незайманого шнура в якості зразка і ткацької голкою, гачком чи петлею з дроту простягніть шнур через всі отвори.
  • Можливо, вам доведеться відрізати або розв`язати вузли, якими прив`язаний старий шнур до пензликами на нижній рейці. Залиште старі пензлики для повторного використання або замініть їх новими, якщо вони зіпсовані.

 8. 8

  Зауважте шнурок на нижній рейці. Зв`яжіть його міцно через отвори так, щоб вузол не зміг через них пройти. Ці жалюзі мають пару отворів, до яких можна прив`язати шнурок. Деякі жалюзі можуть йти разом з невеликою шайбою або вушком, до якої прив`язується шнурок. Замініть його, якщо у вас він є. В іншому випадку зав`яжіть вузол досить великого розміру, щоб він не пройшов через отвір.

 9. 9

  Закрийте жалюзі і залиште трохи довжини з того боку, де вони тягнуться. Простягніть додаткові шнури і зав`яжіть їх. 10. 10

  Замініть ковпаки або рейки, який зняли, щоб отримати доступ до нижньої рейці.

 11. 11

  Повісьте жалюзі на вікно і перевірте, чи працюють вони правильно.

 12. 12

  Замініть пензлика і зав`яжіть міцний вузол під кожною з них. Закрийте жалюзі і подрежьте шнури так, щоб вони не виглядали, коли ви будете тягти за пензлика.
  • Пензлика повинні висіти на висоті рейки.

   Ви можете використовувати існуючий шнур як зразок довжини, хоча всі пензлики повинні висіти на одній висоті і знаходитися приблизно на одному рівні з рейкою, якою ви крутите, щоб повертати смуги жалюзі.

Поради

 • Якщо ви не можете знайти запасні шнурки в місцевих магазинах або вам потрібен певний розмір або колір, можете замовити їх в Інтернеті. Багато сайтів також пропонують інші запасні частини, начебто пластикових пензликів на кінцях шнурків.
 • Якщо жалюзі старі, подумайте про те, щоб почистити їх або віддати на чистку.
 • Перевірте в місцевому телефонному довіднику фірм з лагодження жалюзі, якщо віддасте перевагу доручити роботу фахівцям.

Попередження

 • Якщо на ваших жалюзі є деталі, які не дають шнуркам переплітатися, замініть їх на нових шнурках.
 • Шнурки на жалюзі представляють загрозу удушення для маленьких дітей. Тримайте шнури подалі від них.

Що вам знадобиться

 • Ножиці
 • Шнурки для жалюзі
 • Цифрова камера
 • Калькулятор або онлайновий конвертер вимірювань (не обов`язково)
 • Ганчірка для пилу
 • Клейка стрічка, пакувальна стрічка або целофанова стрічка (не обов`язково)
 • Голка для вишивання
 • Необхідні запчастини жалюзі