Як бути добрим

Доброта наповнює змістом наше життя і життя оточуючих. Доброта дозволяє нам краще спілкуватися з іншими людьми, проявляти співчуття і бути чийсь підтримкою. Джерело доброти закладений глибоко у вашій душі. Деякі люди спочатку добрішими, але це властивість можна цілеспрямовано розвивати. Якщо ви хочете навчитися стати добрішими, див. Крок 1, щоб знати, з чого починати.
Частина 1 з 3: Розвиваємо доброту

 1. 1

  Щиро піклуйтеся про інших. Самим основним положенням доброти є щира турбота про оточуючих, коли ви бажаєте ним найкращого, коли розумієте їх потреби, бажання, надії і навіть страхи, як свої власні. Доброта тепла, життєрадісна, терпляча, довірлива, вірна і вдячна. П`єро Феруччі бачить доброту в тому, щоб «прикладати менше зусиль», тоді це позбавить нас від негативних почуттів і відчуттів образи, ревнощів, підозр і маніпулірованія.В загальному і цілому, доброта - щира турбота про все живе.
  • Вчіться на практиці бути добрими і щедрими до людей. Якщо ви ніколи не пробували або ви соромитеся, або не знаєте, як звертатися до людей, все це можна подолати в процесі навчання, постійно намагаючись, поки це не стане природним поривом - вміти віддавати.
  • Не треба нічого просити взамін. Сама суть доброти в тому, що ви нічого не очікуєте натомість, чи не пов`язуєте нікого обіцянками і не ставите умов з приводу сказаного або зробленого.

 2. 2

  Не можна бути добрим заради отримання вигоди. Остерігайтеся оманливою доброти. Доброта це не «ввічливість у власних інтересах, точно розрахована щедрість або зовнішній етикет». Коли ви просто милі з людиною, тому що вважаєте, що єто дозволить вам добитися від нього того, що вам потрібно, або тому що це дозволить маніпулювати ним - це вже не доброта. Якщо ви вдаєте, що дбаєте про когось, насправді пригнічуючи гнів або презирство, ховаючи гнів чи розчарування за фальшивими люб`язностями - це теж не має відношення до доброти.
  • І останнє, безвідмовність - це не доброта. Це просто стиль поведінки, при якому простіше здатися, зробити, що від вас хочуть, тому що ви не хочете конфліктів і боїтеся того, що може трапитися, якщо ви не будете покірні.

 3. 3

  Будьте ласкаві до себе. Багато роблять цю помилку: вони намагаються дбати про оточуючих, в той же час забуваючи про себе. Іноді це виникає від невдоволення самим собою, але найчастіше це відбувається тому, що ви погано себе знаєте. На жаль, коли ви не відчуваєте під ногами твердий грунт, ваша доброта до оточуючих ризикує перерости в оманливу доброту, описану дещо вищий. Або, що ще гірше, це може призвести до «вигорання» і розчарування, тому що ви ставите всіх інших вище себе.
  • Самопізнання дозволяє зрозуміти, що заподіює вам біль і призводить до конфлікту, і дає можливість впоратися з суперечностями і непослідовністю. Воно дає вам можливість попрацювати над проблемою, що робить вас нещасною людиною. У той же час воно допомагає не проектувати ваші негативні емоції на людей, даючи вам силу ставитися до інших людей з добротою і любов`ю ..
  • Не поспішайте, коли вивчаєте себе, навчитеся бути добрішими до себе (пам`ятаючи про те, що у всіх є свої слабкості) і до інших. Таким чином ви розберетеся з власними тривогами, і не будете проектувати біль і страх на інших.
  • Не потрібно вважати себе егоїстом за час, витрачений на те, щоб краще розібратися у своїх потребах і можливостях, навпаки - це важливе передмову перед тим, як протягнути руку допомоги, зміцнивши свій дух і сили.
  • Запитайте у себе, що саме означає стати добрішими до себе. Для багатьох це включає необхідність спостерігати за негативними думками, в яких ви ставите себе нижче інших, і припиняти їх.

 4. 4

  Вчіться доброті в інших. Подумайте про істинно добрих людях серед вашого оточення (або що були у вашому житті) і що вони вас змушують почувати. Чи стає тепліше на душі кожен раз, коли ви про них згадуєте? Швидше за все, так і є, тому що доброта залишає слід, зігріваючи вас навіть у найважчі часи. Коли хтось любить вас таким, які ви є, неможливо забути таку довіру і підтвердження вашої гідності, так що доброта цих людей перебуває з вами завжди.
  • Згадайте, як чиясь доброта скрасила ваше життя. Що саме в їх відношенні до вас дає відчути себе особливим і коханим? Можете ти повторити від чистого серця те, що роблять для вас ці люди?

 5. 5

  Плекати в собі доброту заради вашого ж здоров`я. Міцне душевне здоров`я і щастя виникають від позитивного мислення, а доброта є джерелом позитивного стану душі. Хоча це вміння віддавати і бути відкритим для людей, воно приносить відчуття благополуччя і причетності, що покращує наше розумове і фізичне здоров`я.
  • Навіть просто здатність бути добрим сама по собі є потужною нагородою і підсилювачем самоповаги.

 6. 6

  Зосереджуйте на доброті, і нехай це увійде у вас у звичку. Лео Бабаута вважає, що доброта це звичка, яку кожен може розвинути в собі. Він пропонує зосереджуватися на доброті кожен день протягом місяця. Наприкінці такого спрямованої концентрації ви відчуєте глибинні зміни у вашому житті, ви станете про себе краще думати, і ви виявите, що люди стали ставитися до вас по-іншому, краще. За його словами, в довгостроковій перспективі ви поліпшите свою карму. Suggestions to help cultivate your kindness include:
  • Кожен день робіть що-небудь добре. Прийміть свідоме рішення на початку кожного дня, що саме добре ви сьогодні зробите і протягом дня виконайте своє рішення.
  • Будьте ласкаві, доброзичливі і милостиві, коли спілкуєтеся з кимось, а тим більше, якщо ця людина зазвичай злить вас, дратує або нервує. Зробіть доброту вашою силою.
  • Нарощуйте маленькі акти доброти до великих актів співчуття. Волонтерство і допомога потребуючим та ініціативи, що полегшують страждання інших людей, є найбільшими проявами співчуття.
  • Медитуйте для того, щоб допомогти поширювати доброту. Про це більш детально можна дізнатися, знайшовши інформацію про медитації любові і добра (ще вона називається «метта»).

 7. 7

  Будьте добори до всіх, а не тільки до тих, хто перебуває в біді. Розширюйте коло тих, на кого поширюється ваша доброта. Це дуже легко, коли ми підсвідомо робимо те, що Стефані Доурік назвала «покровительственная доброта». Це відноситься до доброти, спрямованої на тих, хто її дійсно потребує: хворі, бідні, інваліди та ті, хто розділяє ваші ідеали). Бути добрим до емоційно близьким нам людям (наприклад, до сім`ї або друзям) або близьким за іншими параметрами (наприклад, співвітчизникам або людям того ж кольору шкіри, статі і т.д.) теж легше, ніж проявляти доброту до тих, кого філософ Гегель називав «іншими». Також важче бути добрим до людей, яких ми вважаємо себе рівнею, але воно того варте.
  • Якщо ми обмежуємо доброту до «зручних» випадків, значить, ми не можемо визнати, що потрібно бути добрим до всіх, незалежно від того, ким вони є, який у них рівень доходів, у що вони вірять, які у них життєві цінності, звідки вони родом і т.д.
  • Вибираючи тих, хто на нашу думку, заслуговує нашої доброти, ми випускаємо на волю власні судження і упередження і тим самим проявляємо умовну доброту. А справжня доброта охоплює всі живі істоти. І, хоча випробування, з якими вам доведеться зіткнутися на цьому ширшому шляху добра, можуть бути досить важкими, ви будете здивовані глибиною вашого вміння бути щиро добрим.
  • Якщо ви вважаєте, що комусь не потрібна ваша доброта і що ця людина може впоратися і без вашої підтримки і розуміння, значить, ви проявляєте виборчу доброту.

 8. 8

  Зведіть свої судження до мінімуму. Якщо ви хочете бути істинно доброю людиною, викиньте свою авторитетну думку на смітник. Замість того, щоб постійно критикувати людей, попрацюйте над співчуттям. Якщо ви зазвичай ви погано думаєте про інших, вважаєте, що вони повинні бути більш відповідальні, що вас оточують скиглії і безтолоч, ви ніколи не навчитеся бути добрим. Вистачить судити людей, ви ніколи не зрозумієте їх мотивів, поки не проживете день в їх шкурі. Зосередьтеся на бажанні допомогти іншим замість того, щоб засуджувати їх за те, що не стали краще.
  • Якщо ви обожнюєте всіх критикувати, схильні до пліток або просто завжди ганить усіх навколо себе, ви не просунетеся далі своїх намірів бути добрим.
  • Бути добрим означає дати людям користь в умінні сумніватися, ніж очікувати від них досконалості.

Частина 2 з 3: Розвиваємо добрі якості

 1. 1

  Будьте милосердними до інших. Дуже важливо усвідомити наступне твердження: «будьте ласкаві, бо дізнаватися когось нового - все одно, що битися у важкій битві». Фраза ця приписується Платону, вона є визнанням того, що кожен з нас так чи інакше веде боротьбу зі своїми труднощами протягом життя, і що іноді ми занадто легко про це забуваємо, коли ми самі занурені у свої проблеми або сердимося на цих людей. Перш ніж зробити що-небудь, що може зробити негативний вплив на іншу людину, задайте собі просте запитання: я роблю добру справу? Якщо ви не можете на це ствердно відповісти, слід тут же змінити свій підхід до справи і свої дії.
  • Навіть коли вам зовсім погано, пам`ятайте, що інші люди теж відчувають невпевненість, біль, труднощі, смуток, розчарування і втрату. Нив якій мірі це не применшує ваші власні почуття, але дозволяє вам усвідомити, що люди часто реагують, виходячи з болю і засмучених почуттів, ніж від усієї душі, так що доброта полягає в тому, щоб зазирнути глибше, минаючи ці емоції, і побачивши всередині справжньої людини.

 2. 2

  Не потрібно чекати досконалості. Якщо ви тяжієте до перфекціонізму, конкуренції або вічно підганяєте себе, доброта до себе може впасти жертвою ваших амбіцій і занадто швидкого ритму життя, і вашого страху здатися ледачим і егоїстичним. Не забувайте іноді зупинятися і прощати себе, якщо раптом щось пішло не так, як ви хотіли.
  • Виймайте уроки зі своїх помилок замість того, щоб гризете себе і порівнювати з іншими. Саме через призму співчуття до себе ви зможете почати розуміти потреби інших людей в сострадательном світлі.

 3. 3

  Живіть у сьогоденні. Найбільший дар доброти іншій людині перебувати поруч з ним, а не витати в хмарах, слухати уважно і бути уважним до нього. Розплануйте свій день по-іншому, щоб про вас більше не говорили, як про людину, яка вічно кудись поспішає. Жити в сьогоденні означає бути доступним для інших, цього можна досягти тільки якщо ви не перебуваєте у вічній поспіху, втискуючи людей і заняття в своє забите розклад.
  • Зменшіть частку технічних засобів зв`язку в спілкуванні з людьми. Безособистісне і поквапливе спілкування за допомогою техніки, наприклад смс або електронні листи, мають місце в житті, але тільки якщо це не єдиний спосіб спілкування. Не пошкодуйте свого часу на спілкування з людьми очно або на телефонну розмову, який би нічого не переривали. Надішліть листа замість е-мейла і здивуєте когось своєю добротою, тим, що знайшли час і особисто написали.

 4. 4

  Вмійте слухати. Само вміння слухати дуже цінно в нашому швидкому світі, де поспіх і сильна зайнятість стали цінностями, де нормальним вважається обірвати розмову на середині, бо треба бігти. Однак ваша зайнятість не є виправданням для брутальності. Коли ви з кимось розмовляєте, навчитеся чути людину всім серцем, і уважно вислухайте до кінця їх думки або розповідь.
  • Найважливішим проявом доброти стане, якщо ви дійсно вислухаєте людини, дивлячись йому в очі, не відволікаючись ні на що, подарувавши людині частину свого часу. Не поспішайте і уберіть те, що вам кажуть, а не переривайте з якимось заздалегідь готовим відповіддю. Покажіть людині, що ви розумієте ситуацію, в якій він опинився, і що ви готові його вислухати.
  • Вміти слухати не означає вміти чудово вирішувати проблеми. Іноді найбільшою допомогою є саме бажання і готовність вислухати, хоча ви і визнаєте, що не знаєте, як ще допомогти цій людині.

 5. 5

  Будьте оптимістом. Щастя, радість і вдячність часто і складають доброту, дозволяючи бачити в інших хороше, справлятися з труднощами, відчаєм і жорстокістю, з якими ви стикаєтеся у житті, вони допомагають відновлювати вашу віру в людство. Позитивний настрій забезпечує щирість і ненаігранную радість від прояву доброти, а не через почуття боргу або служби. А почуття гумору дозволить вам не сприймати себе надто серйозно і ставитися до життєвих суперечностей і невдячним моментам з вірою в хороше.
  • Не завжди легко зберігати оптимізм, особливо в погані дні. Але якщо достатньо довго практикуватися, ви можете розвинути в собі оптимізм, зосереджуючись на позитивному, заздалегідь смакуючи щось хороше і радіючи дрібницях. А ще дивитися на життя з більш яскравою боку - абсолютно безкоштовна можливість.
  • Оптимізм і позитивне мислення не тільки налаштують вас на дружелюбність і доброту, але й принесуть радість оточуючим вас людям. Якщо ви занадто любите понить, вам буде важче принести радість вашому колі.
  • Щоб розвивати в собі оптимізм, ви можете пошукати статті про те, як бути більш щасливим, веселим і вдячним.

 6. 6

  Будьте доброзичливі. Добрі люди зазвичай і доброзичливі теж. Це не обов`язково означає, що вони самі відкриті, але вони не лінуються дізнатися краще нових людей і допомогти їм освоїтися на новому місці. Якщо у вашій школі або у вас на роботі з`явився новенький, можете поговорити з цією людиною, пояснити що до чого і навіть запросити на якийсь суспільна подія. Навіть якщо ви сором`язливі, проста посмішка і легка бесіда ні про що може допомогти вам стати дружелюбнее, і така доброта не залишиться непоміченою.
  • Доброзичливі люди добрі тому, що очікують від людей доброго. Вони спілкуються з новими людьми і з друзями у відкритій манері, розташовуючи до себе.
  • Якщо ви сором`язливі по натурі, вам не потрібно повністю себе міняти. Просто прикладіть трохи більше зусиль, щоб бути доброзичливим з людьми, приділяти їм увагу, питати про їх самопочуття і справах, показуючи свою в них зацікавленість.

 7. 7

  Будьте ввічливі. Хоча сама по собі ввічливість не є ознакою доброти, щира ввічливість показує вашу повагу до тих, з ким ви спілкуєтеся. Ввічливість - хороший спосіб привернути до себе увагу людини і донести свою думку. Ось деякі прості прийоми:
  • Іноді потрібно перефразувати ваші прохання або відповіді на репліки інших людей. Наприклад, замість «Можна?» Говорите «Дозволите?» Або скажіть «я здивований» замість «це нечесно!» - Говорите: «Давайте я поясню по-іншому» замість: «Та я не так сказав». Іноді перефразування про що говорить.
  • Ведіть себе гідно. Притримуйте двері для йдуть за вами, уникайте надмірної вульгарності і не варто фамільярнічать з новими людьми.
  • Робіть компліменти і будьте при цьому щирі.
  • Пошукайте додаткову інформацію про те, як бути добрим і ввічливим.

 8. 8

  Вмійте бути вдячним. Істинно добрі люди вміють з легкістю висловлювати подяку. Вони нічого не приймають як належне і завжди дякують за допомогу. Вони знають як подякувати від щирого серця, вони пишуть подячні листівки і не відчувають незручності, визнаючи, що потребували допомоги. Вдячні люди можуть і просто так сказати спасибі, просто за те, що ви якось зробили їх день яскравіше, а не тільки тому, що ви зробили щось конкретне. Якщо ви візьмете собі за правило бути більш вдячним до оточуючих вас людей, ваш потенціал доброти збільшиться.
  • Якщо ви уважні і бачите всі маленькі добрі речі, що для вас роблять інші, ви будете відчувати більшу готовність робити добро іншим. Ви будете краще знати, як саме чужа доброта відчувається і захочете поділитися своєю любов`ю.

Частина 3 з 3: Починаємо діяти 1. 1

  Любіть тварин і все живе. Любов до тварин і турбота про домашніх улюбленців це теж прояву доброти. Ніщо не змушує вас піклуватися про істот іншого виду, особливо зараз, коли можливості людини, як домінуючого виду, настільки могутні. І все сама любов до тварини і повагу за його власні гідності, є вираженням доброти. Так само, як і любов до всього світу, який підтримує і годує нас, є прояв як розумного підходу, так і доброти, гарантуючи, що ми не отруїмо основу, яка дає нам здорове життя.
  • Візьміть і виростите домашню тварину. Нагородою за вашу доброту стане його любов і радість від того, що воно є у вашому житті.
  • Запропонуйте який їде одному забрати його домашнього улюбленця на пересмикування. Переконайте одного в тому, що любов і турбота будуть допомагати вихованцеві впоратися з відсутністю господаря (господині).
  • Поважайте вигляд, про який ви дбаєте. Людина не є «власником» тварини, швидше ми наділені відповідальністю за їх благополуччя і турботу.
  • Знайдіть час, щоб допомогти місцевому управлінню доглядати за навколишнім середовищем. Ходіть з родиною, друзями або на самоті на прогулянки на природу. Діліться своєю любов`ю до природи з іншими, щоб допомогти їм відновити зв`язок з природою.

 2. 2

  Діліться. Щасливі і добрі люди люблять ділитися. Можете віддати комусь свій улюблений светр, половину смачного пирога або навіть поділитися радою на предмет кар`єрного росту з молодим колегою. Важливо, що ви ділитеся чимось важливим для себе, замість того, щоб віддавати непотрібне. Це несе куди більше сенсу, якщо ви дасте на час одному свій самий улюблений светр, а не те, що давно валялося в шафі з чужого плеча. Коли ви ділитеся чимось з людьми, ви стаєте щедріше, а значить, і більш схильними до доброти.
  • Спостерігайте за людьми, яким дійсно може стати в нагоді те, що є у вас. Вони можуть ніколи вас про те чи не попросити, але ви можете самі запропонувати ще до того, як вони визнають, що їм щось потрібно.

 3. 3

  Більше посміхайтеся. Це просте прояв доброти з далекосяжними наслідками. Нехай у вас увійде в звичку посміхатися друзям і знайомим або навіть незнайомим людям. Хоча й не варто ходити з приклеєною на обличчя пластикової посмішкою, але якщо ви посміхаєтеся людям, вони посміхнуться вам у відповідь, а це привнесе радість в їх звичайний день. Більше того, посмішка може поліпшити і ваш настрій. Всі виграють, коли ви посміхаєтеся, а ваш потенціал доброти буде рости в процесі.
  • Коли людям посміхаються, вони відчувають себе комфортніше, а ще посмішка додасть вам більш відкритий вид. А це теж один із проявів доброти. Доброзичливість до людей це теж один з видів доброти.

 4. 4

  Цікавтеся людьми. Істинно добрі люди щиро цікавляться іншими людьми. Вони добрі до них не тому, щоб щось отримати взамін або тому що шукають можливості отримати послугу. Вони роблять це тому що їм і правда цікаво, як ті почуваються, як живуть, тому що вони хочуть, щоб всі навколо були щасливі і здорові. Щоб стати добрішими, розвивайте інтерес до людей, показуйте їм, що ви дбаєте про них, ставлячи питання і приділяючи їм увагу. Ось деякі способи як навчитися цікавитися людьми:
  • Запитуйте людей про те, як їхні справи, не для галочки.
  • Цікавтеся їх хобі, інтересами та родиною.
  • Якщо у когось з ваших знайомих була важлива подія в житті, запитаєте, як воно пройшло.
  • Якщо хтось із ваших знайомих скоро здає складний іспит або йде на співбесіду, побажайте їм удачі.
  • Коли розмовляєте з кимось, ваш співрозмовник повинен говорити хоча б половину цього часу. Чи не перетягуйте ковдру на себе і зосереджуйте більше на співрозмовникові, а не на себе.
  • Не відводьте очей, і відкладіть ваш телефон на час розмови. Покажіть співрозмовникові, що він ваш головний пріоритет на даний момент.

 5. 5

  Телефонуйте друзям просто так. Не обов`язково ж завжди мати привід, щоб зателефонувати старому другові. Візьміть за правило телефонувати одному з друзів раз на тиждень, просто щоб дізнатися, як у вашого друга справи. Не дзвоніть виключно для того, щоб щось спланувати чи запитати щось конкретне, зателефонуйте просто тому, що скучили і думали про нього або неї. Якщо ви зв`язуєтеся з друзями просто так, вони відчувають себе потрібними вам і що про них турбуються, і вам теж буде приємно. Це демонструє доброту і дбайливість.
  • Якщо ви і справді надзвичайно зайняті, ви можете хоча б завести звичку телефонувати своїм друзям на їх день народження. Не лінуйтеся, відбуваючись смс-повідомленням або постом на Фейсбуці, а подзвоніть і привітайте друга від чистого серця.

 6. 6

  Жертвуйте речі на благодійність. Ще один із способів прояву доброти - віддавати щось із особистих речей у благодійні фонди. Замість того, щоб просто викинути мотлох або продати його за 50 центів на гаражної розпродажу, віддайте непотрібні речі на благі цілі. Якщо у вас є речі, книги або якісь домашні дрібниці в хорошому стані, віддавайте ці речі в благодійні організації замість того, щоб складувати будинку або викидати. Це хороший спосіб обдарувати своєю добротою інших.
  • Якщо у вас є речі або книги, які потрібні конкретним людям (або які вони хотіли б мати), не соромтеся, а подаруйте їх тій людині. Так ви теж проявляєте свою доброту.

 7. 7

  Здійснюйте добрі вчинки просто так. «Робіть добро просто так, не чекаючи ніякої нагороди, і коли-небудь вам теж відплатять добром». Це слова принцеси Діани. Такі от спонтанні добрі справи так само часто зустрічаються, як і свідомо заплановані, існують навіть групи, які своєю метою ставлять виконання цього важливого громадянського обов`язку !. Ось кілька прикладів спонтанних проявів доброти:
  • Розчистити сніг у сусідського під`їзду після того, як розчистите свій.
  • Помийте машину одного.
  • Внесіть гроші в пакувальний лічильник за прострочене час паркування.
  • Допоможіть кому-небудь нести важку сумку.
  • Залиште на порозі чийого-небудь будинку подарунок.
  • Щоб дізнатися більше, пошукайте тему про те, як практикувати спонтанні акти доброти.

 8. 8

  За допомогою доброти міняйте своє життя. Змінити спосіб життя і її сприйняття здається страхітливим кроком. Але можна скористатися приписом Олдоса Хакслі про те, як змінити своє життя: «Люди часто запитують мене, які ж методи є найбільш ефективними, щоб змінити життя. Мені трохи незручно говорити, потому року і роки досліджень і експериментів, що найкраща відповідь - просто будьте трохи добрішими ». Прийміть близько до серця багаторічні дослідження Хакслі і дозвольте доброті змінити ваше життя, залишивши позаду агресивні думки і дії, ненависть, страх і самоприниження. Нехай доброта відновить силу, ослаблену відчаєм.
  • Стаючи добрішими, ви відстоюєте твердження, що турбота про інших, про навколишнє середовище і про себе є правильним способом життя. Не очікуйте негайних змін, адже добро це стиль життя, постійний фон і ритм, що супроводжує кожну вашу думку і кожен ваш вчинок.
  • Завдяки доброті ви відпускаєте сумні думки про те, що у когось в житті більше, ніж у вас, що вони гірше (або краще) вас, або що ви перебуваєте в підлеглому положенні. Доброта ж просто вважає всіх гідними, включаючи і вас.
  • Пізнаючи доброту, ви розумієте, що все суще єдине. Що якщо ви шкодите комусь, то ви шкодите і собі, а якщо ви допомагаєте комусь досягти успіху, це додає сил і вам теж. Доброта всіх наділяє гідністю.

Поради

 • Якщо хтось впустить щось, підійміть це і віддайте впустити. Або можете запропонувати підняти. Або навіть запропонувати підняти разом, незважаючи на розмір!
 • Вам не можуть подобатися все підряд, і це нормально: навіть самі добрі люди на землі можуть дратуватися! Просто залишайтеся ввічливим, незважаючи ні на що.
 • Якщо вам посміхається незнайомець, не треба сумніватися - посміхайтеся у відповідь, це добрий вчинок.
 • Прояв доброти зростає від людини до людини, так що передавайте доброту далі, не чекаючи нічого взамін. І добро до вас обов`язково повернеться.
 • Не думайте миттєво. Ваше добра справа, зроблена сьогодні, може навчити когось робити добро іншим, для цієї людини ви станете прикладом і натхненником. Більше того, доброта розходиться як кола по воді: багато хто дивується, через роки, як один добрий вчинок торкнув людини і надихнув його на щось дивовижне, або дав сили повірити в себе. Завжди пам`ятайте про те, що добро завжди залишається в душі.
 • Запитуйте людину, з якою ви спілкуєтеся про те, як його справи, а потім дійсно вислухайте відповідь. Доброта це турбота і співчуття, і кожен хоче, щоб його почули.
 • Допоможіть сліпому перейти через дорогу.
 • Приготуйте обід для одного, у якого зараз важкий час.
 • Піднесіть важку валізу людині, яка очевидно з ним мучиться.
 • Будьте ласкаві до жебраків або бездомним, дайте їм грошей або погодуйте.
 • Відвідайте будинок престарілих і проведіть годину-другу, граючи в карти з тим, до кого не приходять відвідувачі.
 • Якщо ви вітається з людьми по дорозі - від продавця крамниці до вашого шефа - це покращує людям настрій і дає відчуття комфорту. Спробуйте так робити кожен день.
 • Добра безкоштовна, так діліться нею з кожним, кожен день. Запропонуйте доглянути за домашнім улюбленцем виїжджаючих друзів. Якщо у вас є хворий сусід, запитаєте, чи не потрібно йому чого купити, коли зберетеся в магазин. Зупиніться поговорити з кимось, хто самотній, випийте з ним чашку кави і оплатіть рахунок.
 • Купуйте кульочок горішків і кілька шоколадок в супермаркеті і віддайте їх бездомному.
 • Подивіться на афоризм «будь жорстоким, щоб бути добрим». Подумайте, чому цей вислів так популярно. Ви вважаєте це відповідним, розглядати життєві ситуації під таким кутом? Коли ви вважаєте, що комусь дійсно треба винести урок, часто для того, щоб встати твердо на ноги, одним з найбільш добрих справ буде відсторонитися і не давати порад: дозволити людині змінитися, пройшовши весь шлях самому, можливо зробивши зайвий гак, ніж прокласти для нього дорогу. Ми всі розуміємо, що ми не можемо когось змінити. Але доброта дозволяє нам змінити ситуацію цієї людини, щоб він уже сам міг зробити крок вперед і змінитися. Тому нам і не потрібно розглядати свій вчинок як жорстокий, а скоріше як дає можливість.

Попередження

 • Не потрібно хвалитися своїми добрими справами, будьте скромні. Робити щось хороше тільки через схвалення оточуючих, не зовсім добро. Допомогти комусь, хто й не здогадується про це, може принести таке ж почуття задоволення.
 • Переконайтеся, що ваш добрий вчинок доречний. Іноді непрохана допомогти може призвести до зворотних результатів. «Жоден добрий вчинок не залишається безкарним». Іноді буває, що ми думаємо, ніби допомагаємо, а насправді можемо заподіяти шкоду, тому що у нас не було достатньої інформації, що стосується проблеми.
 • Якщо ви сильно засмучені і зліться на когось, задумайтеся про те, що добру справу створює куди більший борг, ніж неотмщенное зло. Люди можуть придумувати всілякі виправдання скоєння поганого вчинку, але не можна так просто втекти від того, що вас просто пробачили в силу своєї доброти.