Як бути хорошим

Філософи протягом століть сперечаються про те, що добре, а що ні, і багато людей знаходять, що це набагато складніше, ніж просто бути добрим. Хоча у кожної людини свою подорож, бути хорошим - це багато в чому відкривати самого себе і свою роль у цьому світі. Щоб бути дійсно хорошою людиною, вам потрібно подумати про те, що значить для вас слово «чеснота». Можливо, це означає, що ви повинні робити добро іншим людям, або ж просто бути чесним і доброю людиною.

Кроки

 1. 1

  Визначте, що для вас "добре". Бути добрим не означає тільки зовнішню чеснота. Добро має йти прямо з серця, тобто бути чистим. Зрештою, ви повинні скласти власний кодекс етики, і дуже важливо, щоб ви слідували тому, що, на вашу думку, робить вас хорошою людиною. Іноді це може не відповідати тому, що вважають хорошим інші, і вони можуть навіть звинуватити вас в тому, що ви чините неправильно чи зло. Прийміть їх думку до уваги - можливо, вони знають щось, чого не знаєте ви, у такому випадку, ви зможете навчитися чогось у них і оновити свою мораль, або, можливо, їх досвід обмежений, а це означає, що вам потрібно приймати їх думку зі скепсисом.

 2. 2

  Будьте хорошим, просто щоб бути хорошим. Не потрібно намагатися бути гарною людиною, тому що вам так сказали батьки, тому що вам хочеться поваги чи визнання, або заради будь-якої іншої нагороди окрім як вашого власного задоволення від вчинення того, що ви вважаєте чеснотою. Ніколи не ведіть себе зарозуміло і не хвастайте своєї "чеснотою" або "правильністю". Ваша відданість певної ідеології, віросповіданням або набору керівних принципів не робить вас краще, ніж будь-хто інший. Робіть те, що, як ви вважаєте, робить вас хорошою людиною у вашому власному понятті, і пам`ятайте, що це особиста подорож: шлях кожної людини унікальний. Роби добро і кидай його в воду.

 3. 3

  Будьте активні. Звичайно ж, легко зробити висновок, що оскільки ви не робите однозначно поганого (не краде, не лай, що не брешете, що не ображаєте людей навмисно, і так далі), то ви хороша людина, але для цього потрібно щось більше. Уникаючи поганої поведінки, ви зробили величезний крок у напрямку того, щоб стати хорошою людиною, але це тільки початок. Щоб бути хорошим, вам, насправді, потрібно робити добрі справи, а не тільки не робити поганого.

 4. 4

  Думайте про результати. Чи чули ви коли-небудь вираз "Благими намірами вимощена дорога в пекло"? Недостатньо просто хотіти робити щось хороше або намагатися робити щось хороше, вам потрібно також враховувати те, чи дійсно ваші дії будуть мати позитивні результати. Не кожна спроба зробити щось хороше закінчиться хорошим результатом, так що коли щось йде не так, будьте готові переглянути свої дії і змінити їх відповідним чином. Ніколи не дозволяйте своєму почуттю боргу, вірності або зобов`язання перешкодити вам зробити те, що правильно. Наприклад, багато батьків вважають, що допомагати своїм дітям будь-яким можливим способом - це добре, але бувають випадки, коли дітям потрібно самостійно робити уроки і стикатися з труднощами, щоб досягти чогось або уникнути помилок в майбутньому. Дитина, яку заарештували за підозрою у водінні в нетверезому стані, повинен взяти на себе відповідальність за свої дії. Якщо батько виручає дитини, а потім допомагає йому уникнути наслідків, то дитина навчиться тільки тому, що батько завжди буде поруч, щоб допомогти, навіть коли сама дитина вчинив неправильно. Намір гарне (бажання допомогти дитині досягти успіху), але дія таким може і не бути (видалення всіх перешкод зі шляху дитини).

 5. 5

  Беріть до уваги більше благо. Те, що у вашій ситуації може здатися гарною ідеєю, можливо, не буде мати доброго впливу в більш широкому масштабі (у вищенаведеному прикладі дитина не зазнає покарання за водіння в нетверезому вигляді і може знову таким чином порушити закон, наступного разу заподіявши шкоду іншій людині ). Люди часто роблять правильні вчинки по неправильним причин і неправильні вчинки по правильним причин. Якщо ви з командою граєте гру, наприклад, то ніби як добре буде, якщо ви спробуєте забити якомога більше голів, щоб принести перемогу своїй команді. Але погляньте на загальну картину. Як будуть почувати себе ваші товариші по команді, якщо ви самі набираєте всі очки, замість того щоб грати в команді, збільшуючи кількість набраних очок в рази, ви не даєте іншим забивати? Як ось така перемога вплине на командний дух? Ви б все ще були задоволені, якби ваша команда виграла, але товариші по команді відчували, що це були індивідуальні старання і вони не були залучені? Візьміть до уваги довгостроковий вплив ваших рішень і те, що вони можуть означати для інших.

 6. 6

  Знаходьте баланс. У відчайдушних намаганнях бути хорошим можна легко загубитися, стрибаючи з однієї крайності в іншу. Однак будь-яка форма крайнощів призводить до вузького мислення, якість, яка лежить в основі того, що багато порахують поганим вчинком. В буддизмі є термін для уникнення крайнощів - "Серединний Шлях". Всякий раз, коли зловите себе на тому, що схиляєтеся до крайності, постарайтеся знайти серединний шлях, перш ніж діяти. Це не буде легко, але якщо б бути хорошим було легко, хіба не був би кожен добросерда людина хорошим? Ось деякі дилеми, з якими ви можете зіткнутися:
  • Добре бути смиренним і добрим, але недобре бути настільки смиренним і добрим, щоб дозволяти людям переступати через себе, доводячи це до такої міри, що це буде шкодити вашому фізичному та емоційному здоров`ю, або знижувати вашу здатність піклуватися про свою сім`ю, проводити з нею час і забезпечувати її?  • Добре бути відповідальним (вчасно оплачувати рахунки, планувати бюджет для виходу на пенсію, відкладати на навчання дітей), але недобре доводити це до такої міри, що ви накопичуєте сотні тисяч доларів в активах для фінансової безпеки власної сім`ї, ніколи не простягаючи руку допомоги іншим ( кому не пощастило народитися у вашій сім`ї)?
  • Добре бути позитивним, але недобре бути настільки позитивним, що навіть ігнорувати ризики, змітати помилки під килим, ніколи не навчаючись на власних неправильних рішеннях, тому що ви завжди "позитивно" вважаєте, що це спрацює наступного разу?
  • Добре бути чесним, але недобре бути настільки чесним, що ви без потреби ображаєте почуття інших людей, вторгаєтеся на чиюсь особисте життя або не даєте людині знайти відповіді, які він повинен знайти самостійно?

 7. 7

  Давайте людям презумпцію невинності. У такій мірі, щоб це не ставило під загрозу вашу безпеку (наприклад, якщо ви сідаєте в машину з групою людей, з якими ви тільки що познайомилися), припускайте, що кожна людина, якого ви зустрічаєте, це хороша людина, і дійте відповідно до цього припущенню. Якщо ви бачите, як хтось робить те, що ви вважаєте поганим, подумайте про те, з чим зіткнувся ця людина в контексті його особистого життя - не поспішайте з висновками. Спробуйте дошукатися до того, що мотивувало його на поганий вчинок, і, якщо доречно, покажіть йому, наскільки це було боляче для інших, використовуючи ненасильницьку комунікацію. У багатьох випадках, якщо ви допомагаєте іншим стати хорошими людьми в м`якій, відкритої і ненав`язливою манері, це може допомогти вам навчитися чомусь і самому стати краще.

 8. 8

  Вчіться. Постійно вдосконалюйте своє розуміння того, що означає доброчесність. Спостерігайте тонкі або складні ситуації і міркуйте про те, як би ви вчинили в такому положенні. Ви можете вчитися на власних помилках, на помилках інших і на помилках історії.

 9. 9

  Знайдіть порадника. Знайдіть того, з ким ви можете поговорити про такі важливі речі. Відносини в житті дуже важливі, і такі відносини можуть бути просто безцінними у вашому подорожі становлення кращою людиною і здійснення добрих вчинків. 10. 10

  Будьте порадником для інших. Іноді краще всього можна навчитися, навчаючи. Будьте доступні для допомоги іншим людям і живіть щире бажання побачити їх процвітання. Вірте в силу своїх дій, щоб впливати на інших людей. Коли інші бачать, як ви здійснюєте хороші справи, це буде нагадувати їм про те, що їм самим потрібно діяти більш позитивно. Виховання іншої людини і прагнення бути прикладом може допомогти вам більш ясно побачити власні вчинки.

 11. 11

  Насолоджуйтесь добром. Замість того щоб зосереджуватися на поганих речах, які відбуваються навколо вас, знайдіть причини зупинитися на добро. Звертайте увагу на невеликі прояву доброти інших людей або власні, і постійно нагадуйте собі про те, за що ви вдячні. Відчуття того, що ви оточені добрими справами і хорошими людьми, надихатиме вас творити більше добра.

Поради

 • Будьте шанобливі.
 • Намагайтеся ставитися позитивно до кожної людини і намагайтеся зрозуміти його проблеми, відчути себе в його шкурі. Постарайтеся зробити свою особистість настільки явною і корисною, щоб інші відчували, що ви бажаєте їм добра.
 • Завжди будьте собою. Кожна людина народжується з добрим серцем.
 • Уникайте брехні, коли це тільки можливо. За винятком брехні, яка захищає почуття інших людей, говорити правду завжди легше, ніж брехати. Примушуючи себе весь час говорити правду, ви завжди будете мотивовані робити кращий вибір, стикаючись з дилемами в житті.
 • Не дозволяйте сприйняттю інших перешкодити вам бути хорошим. Дозвольте собі сяяти про себе.
 • Намагайтеся просуватися крок за кроком, щоб ситуація не стала занадто переважної. Чи не буде так, що ви прокинетеся відразу, ставши втіленням вашої ідеї добра. Не турбуйтеся, якщо зміни відбуваються повільно. Просто продовжуйте працювати над ними.
 • Завжди думайте, перш ніж говорити, оскільки те, що ви не вважаєте злим, може вплинути на почуття іншої людини.

Попередження

 • Не нав`язуйте свою допомогу людям, які цього не хочуть. Якщо хтось говорить вам, що ваша допомога йому не потрібна, просто вибачитеся, якщо потрібно, і витончено відкланявся.
 • Не варто бути занадто милим і постійно допомагати, щоб люди не використовували вас. Частина того, щоб бути гарною людиною - це допомагати іншим ставати краще. Якщо ви будете робити абсолютно все для людини, яка здатна сам про себе подбати, то це не буде корисно ні для кого з вас двох.
 • Не варто довіряти тільки своєму розуму. Ваших ідей і концепцій часто недостатньо, щоб визначити хороше в даній ситуації. Людина може вірити у власні ідеї, доводячи це до манії. Пам`ятайте, що скромність - це одна з найбільш тонко переконливих сил, яка є у вашому розпорядженні. Зробіть крок назад і зрозумійте, що говорить вам ваше серце. Постарайтеся об`єктивно побачити власні переконання і дії.
 • Ніхто не ідеальний.