Як поміняти склоочисники на своїй машині

Склоочисники або «двірники» зроблені з гуми, так що вони мають властивість зношуватися після кількох місяців видалення снігу, крапель дощу і бруду з лобового скла. Ви можете з`їздити в автомайстерню, щоб вам їх там замінили, але це настільки просто, що ви й самі в змозі це зробити. Процес їх установки однаковий для більшості автомобілів.
Частина 1 з 3: Підготуйтеся до зміни двірників

 1. 1

  Знайте, яка частина двірників потребують заміни. Склоочисники для лобового скла складаються з трьох основних частин: нижнього важеля двірника, який витягується з нижньої частини вітрового скла, металевого леза, прикріпленого до важеля і гумовою щітки, яка і витирає лобове скло. Коли двірники вже погано очищають лобове скло, вам всього лише необхідно замінити гумову частину, яка зносилася через води і суворої погоди.

 2. 2

  Купуйте змінні леза. За допомогою рулетки або мірної стрічки виміряйте старі леза, щоб дізнатися яких розмірів мають бути нові. Запишіть точні розміри, а потім сходіть в магазин автозапчастин і купіть гумові леза тих же розмірів.
  • Не думайте, що лівий і правий двірник обов`язково повинні бути однакових розмірів. Один з двірників часто на пару сантиметрів коротше.
  • Двірники зазвичай коштують близько 500 рублів за штуку. Ви заощадите, якщо встановите їх самостійно.

Метод 2 з 3: Друга частина: Встановіть нові двірники

 1. 1

  Підніміть металевий важіль з вітрового скла. Він повинен триматися рівно, перпендикулярно до лобового скла. Будьте обережні з установкою. Важіль двірника закріплений на пружині і може різко впасти, і розбити лобове скло.

 2. 2

  Відчепите стару щітку склоочисника. Подивіться на з`єднання, де гумова щітка з`єднується з металевою ручкою. Там повинен бути невеликий пластиковий зажим, завдяки якому кріпиться щітка. Натисніть на затиск і відчепите стару щітку від ручки.
  • У деяких щітках замість гачка як кріплення використовується засувка.
  • Переконайтеся, що під час всього процесу заміни двірника, важіль знаходиться подалі від лобового скла.


  • Можливо, ви захочете захистити лобове скло, накривши його рушником, на випадок якщо металевий важіль раптом впаде на скло, коли ви будете міняти двірник.

 3. 3

  Вставте новий склоочисник. Вставте нову щітку склоочисника в той же кінець важеля, звідки ви зняли стару. Акуратно вставте нову щітку в затиск, поки не почуєте клацання. Поверніть склоочисник назад на лобове скло.

 4. 4

  Повторіть те ж саме з другим двірником. Заміна іншого двірника відбувається точно так само. Не забудьте ставити для кожної сторони двірники вірних розмірів.

Частина 3 з 3: Знайте, коли необхідно поміняти склоочисники

 1. 1

  Огляньте склоочисники на наявність тріщин. З часом старі двірники стають жорсткими і покриваються тріщинами, особливо це відбувається в жарких, сухих климатах. Якщо щітки втратили свою еластичність, ймовірно, прийшов час їх замінити.

 2. 2

  Зверніть на них увагу при наступному дощі. Якщо двірники залишають на лобовому склі розводи, через які видимість не набагато краще, ніж в дощ, значить, гумова щока втратила свою хватку.

Поради

 • Для додаткової інформації щодо того, якого типу двірників купити, прочитайте посібник з експлуатації автомобіля.

Попередження

 • Після того як зняли стару щітку з двірника, не дайте йому впасти на лобове скло, так як він може його розбити.