Як стати туристичним консультантом

Туристичні агенти та консультанти досліджують, планують і бронюють тури для приватних осіб і тургруп. Для цього їм необхідно ретельно вивчити досвід індустрії туризму та використовувати отримані знання для здійснення відповідної послуги. Незважаючи на те, що сьогодні завдяки інтернету кожен може самостійно знайти потрібні квитки, вибрати готель і забронювати в ньому номер, багато туристів все ще воліють скористатися послугами професійних турагентів. Для того, щоб почати кар`єру консультанта з подорожей, вам потрібно буде пройти курс навчання, отримати сертифікат і, головне, самому полюбити туризм. Крім того, для роботи в цій сфері треба володіти організаторськими здібностями, умінням спілкуватися з клієнтами та бути надійним партнером. У цій статті докладно розповідається про те, як стати туристичним консультантом.

Кроки

 1. 1

  Для того, щоб працювати туристичним консультантом необхідно мати як мінімум атестат про закінчення середньої школи або його еквівалент. Великим плюсом вважається володіння одним або декількома іноземними мовами, добре знання географії, знання основ комп`ютерної грамоти і комунікабельність. Так що середньої освіти цілком достатньо.
  • Однак вищу освіту для турагента справа далеко не маловажно. Деякі великі, висококласні роботодавці воліють, щоб їх співробітники мали ступінь бакалавра в галузі гуманітарних наук, бізнесу, іноземних мов або в подібній сфері. Вони можуть звернути увагу на вашу успішність з окремих предметів, і зажадати інформацію про вашу комунікативності.

 2. 2

  Подорожуйте самостійно. Кращим способом довести, що ви маєте достатню кваліфікацію, є вироблення власного досвіду локальних і міжнародних подорожей. Лише таким чином можна відчути всі переваги самостійного планування, що є головним конкурентом турагентств.

 3. 3

  Досвід роботи в суміжній галузі також вітається. Це може бути готельний бізнес, робота в торговельних закладах з покупцями або в сфері обслуговування. Виходячи з наявного у вас досвіду необхідно вибрати найбільш підходящу програму навчання на турагента.

 4. 4

  Запишіться на курси з навчання на турагента. Виберіть саме той курс, який вам підходить найбільше:
  • Віддавайте перевагу тим туристичним компаніям, в яких є курс навчання і тренінгу без відриву від роботи. Багато великі туристичні компанії наймають і навчають людей організації туристичних поїздок. Можливо, вам доведеться продемонструвати свої здібності до мов і швидку здатність до навчання. Це найкращий варіант для тих, хто шукає роботу в компанії.
  • Запишіться на одну з навчальних програм Міжнародної асоціації повітряного транспорту (IATA). Ці програми прекрасно підходять для початківців в туристичному бізнесі або для тих, хто хоче підвищити кваліфікацію. По закінченні більшості програм видаються сертифікати IATA, необхідні для роботи в туристичному бізнесі США. Ці навчальні програми дозволять вам працювати на компанії або в якості персонального підприємця.  • Крім того, можна поступити в один з навчальних закладів по туризму. Це може бути як очне, так і заочне або онлайн-навчання з усіх аспектів індустрії туризму. Це може коштувати трохи більше ніж без відриву від роботи або курси IATA, проте подібне навчання іноді цінується вище роботодавцями і дають більш широкий спектр знань для тих, хто збирається почати власний бізнес.

 5. 5

  Отримайте сертифікат. Кожна країна має свої власні національні стандарти сертифікування туристичних агентств. Якщо ви збираєтеся стати консультантом у галузі туризму в США, постарайтеся отримати сертифікат від IATA та Американського товариства туристичних агентств, asta.org

 6. 6

  Для отримання сертифікату може знадобитися диплом про закінчення навчального закладу, наявність страхового поліса і здача іспитів. Крім того, необхідно заплатити річний внесок.

 7. 7

  Вирішіть, як ви хотіли б працювати в якості туристичного консультанта. На туристичному ринку є безліч ніш, так що ви зможете мати спеціалізацію відповідно до обраної області або для створення своєї власної бізнес-моделі. Нижче наведені деякі популярні області роботи туристичного консультанта. [
  • Це може бути робота в якості турагента / консультанта турфірми, для кредитних компаній або великих корпорацій. Якщо у вас немає великого досвіду, ви повинні будете почати з самого елементарного рівня і постаратися домогтися підвищення по службі до старшого консультанта. Можливо, вам доведеться попрацювати в регіональних філіях для початку.
  • Можна отримати більш вузьку спеціалізацію в якості консультанта в галузі туризму, розрахованого на студентів або людей старшого віку, любителів розкоші, круїзів, екстриму, піших походів, з акцентом на шикарне обслуговування, освіту та багато іншого. Індустрія туризму є великою сферою послуг, розбитою на численні ніші. Якщо ви маєте досвід у якій-небудь сфері, то при влаштуванні на роботу віддайте перевагу тим компаніям, які орієнтовані саме на цю область. Ваш досвід може дозволити вам почати з більш високої зарплати і легше просуватися по службовій драбині.
  • Організуйте свою власну турфірму. Почніть з технічної підтримки у вигляді високошвидкісного інтернету, свого веб-сайту, просунутого комп`ютера з усіма необхідними програмами. Крім того, вам знадобиться телефон, на який клієнти зможуть дзвонити вам безкоштовно (toll-free). Тоді ви можете працювати з дому, поки не заробите на власний офіс. Ви повинні будете подати документи в держустанови, податкову інспекцію, отримати страховку і, можливо, найняти працівників. Ви також можете знайти роботодавців, які наймають людей, щоб організовувати подорожі з дому.


Поради • Пам`ятайте, що туристичний консультант повинен бути експертом в області подорожей і продавцем в одній особі. Консультант відповідає за вибір варіантів, маршрутів, бере на себе всі тяготи, пов`язані з подорожжю і одночасно намагається здійснити найбільш вигідну угоду для свого бізнесу. Ви повинні будете вміти спілкуватися з людьми як особисто, так і по телефону і робити це необхідно з задоволенням і на високому рівні.
 • Після отримання сертифікатів IATAN або ASTA, ви отримаєте право на спеціальні пропозиції та знижки на авіаквитки, оренду автомобілів, готелів і багато іншого. Використовуйте ці знижки для ваших особистих подорожей, оскільки тільки так ви зможете придбати новий досвід і отримаєте багато корисної практичної інформації.

Що вам знадобиться

 • Атестат про середню освіту
 • Ступінь бакалавра (опціонально)
 • Особистий досвід подорожей
 • Досвід роботи
 • Навчання туристичному бізнесу
 • Сертифікати
 • Тарифи
 • Страховка
 • Підключення до інтернету
 • Телефон
 • Домашній офіс