Як стати турагентом

Багатьох людей приваблює кар`єра турагента через наступних переваг: знижка на проживання, вартість квитків і постійна можливість подорожувати по світу. Турагенти дають поради щодо подорожі, підбирають туристичний тур, шукають вільні місця і бронюють їх. Щоб стати турагентом, ви повинні визначити необхідні вам якості, скористатися професійними ресурсами і можливостями навчання, знати специфіку подорожей в різні країни.
Метод 1 з 3: Освіта та підготовка

 1. 1

  Отримайте вищу освіту. У наші дні диплом про вищу освіту необхідний, якщо ви хочете отримати гідну роботу. Можна сказати, це абсолютний мінімум для початку кар`єри і бізнесу.
  • Вам так само необхідно мати високі бали успішності і володіти навичками поводження з комп`ютерними програмами.

 2. 2

  Запишіться на спеціалізовані курси. Додаткові знання підвищать ваші шанси при вступі на роботу або допоможуть розпочати свій бізнес.
  • Дізнайтеся, де проводяться такі курси і на що вони орієнтовані (бронювання турів, місцеві і міжнародні правила подорожей, маркетинг).

 3. 3

  Отримайте вчений ступінь у сфері туризму та сервісу. Ви можете вчитися дистанційно.
   • Якщо ви плануєте відкрити власне турагентство, вам також необхідно пройти курси з ведення бізнесу.

 4. 4

  Отримайте ліцензію на заняття туристичною діяльністю. Залежно від вашого місця розташування та умов ведення бізнесу, вам може знадобитися ліцензія турагента. Бажано її придбати, навіть якщо у вашій місцевості це не є обов`язковою умовою.

 5. 5

  Отримайте посвідчення та сертифікати, що підтверджують вашу кваліфікацію туристичного агента.

Метод 2 з 3: Знання та вміння

 1. 1

  Розвивайте свої персональні якості. Щоб стати успішним турагентом, ви повинні бути товариські, впевнені в собі і добре орієнтуватися в мережі інтернет. Ви повинні вміти переконати клієнтів, що пропонуєте їм найкращий відпочинок, який тільки може бути.
  • Будьте сміливим і авантюрним. Частина вашої роботи може бути пов`язана з вибором і дослідженням часом небезпечних і екзотично місць.
  • Заточуйте свою комунікабельність. Ваша робота пов`язана не тільки з дослідженнями "на місцевості", але і з офісними обов`язками, коли вам доведеться багато часто спілкуватися по телефону або за допомогою електронної пошти. Рівень вашого успіху залежить від вашої здатності спілкуватися з іншими людьми.
  • Приділяйте увагу деталям. У кожної людини своє сприйняття ідеальних канікул. Переконайтеся, що все від фіранок до кондиціонера в автобусі відповідає заявленим стандартам, і ваші клієнти будуть повертатися до вас знову і знову.
  • Будьте організовані. Ви матиме справу з десятками різних маршрутів одночасно. Уміння тримати все в порядку і дотримуватися термінів приведе вас до успіху.


  • Заводите корисні зв`язки. Щоб отримувати гроші, вам потрібні клієнти. Пропонуйте свої послуги друзям і родині, коли мова піде про подорожі і турагентствах. Почніть заводити зв`язки сьогодні ж.

 2. 2

  Багато подорожуйте. Ви не зможете добре продавати продукт, з яким самі не знайомі. Подорож допоможе вам подивитися на все очима клієнтів і підготує вас до непередбачених проблем.
  • Уміння підносити інформацію з перших рук - безцінне. Клієнти більше зацікавлені в радах, отриманих з перших рук, чи то питання про обслуговування, проживання або географічні особливості. З цієї причини багато турагенти отримують знижку під час подорожей (адже, наприклад, готелям вигідно, щоб їх порекомендували).
  • Знання щонайменше однієї іноземної мови значно спростить роботу.

 3. 3

  Ознайомтеся з даними. Перш ніж починати свій бізнес, ознайомтеся з особливостями ринку, на якому ви збираєтеся вести свою діяльність.

 4. 4

  Стати фахівцем в певній галузі. Щоб допомогти своєму бізнесу процвітати, ви повинні стати експертом по місцевості. Ви коли-небудь бродили по базарах Стамбула? Або розбивали кокоси в дельті річки Меконг? Оберіть регіон, близький вам по душі.
  • Ви можете включити в список послуг відвідування певних географічних місць, круїзні та групові тури, тури, засновані на ціновому рівні (від класу-люкс до найдешевших і доступних), визначені групові тури, спеціалізовані на хобі чи спосіб життя (наприклад, для вегетаріанців) .

 5. 5

  Визначтеся з робочим місцем. Число турагентів, які працюють самі на себе, постійно збільшується. Вирішіть, як ви хочете працювати, самі на себе або у вже діючому турагенції.

Метод 3 з 3: У процесі роботи

 1. 1

  Подайте резюме в турагентство. Почавши з позиції асистента і збільшуючи обсяг обов`язків, ви зможете краще влитися в роботу.
  • Не бійтеся починати з малого. Деякі компанії вимагають великий стаж роботи при працевлаштуванні.

 2. 2

  Почніть заводити зв`язки. Не важливо, чи працюєте ви вдома або в офісі, люди повинні знати і чути про вас. Проведіть дослідження або опитування і почніть пропонувати свої послуги.
  • Намагайтеся налагоджувати зв`язки з іншими агентами і агентствами. Так, вони зможуть відсилати деяких клієнтів до вас, і, навпаки, залежно від спеціалізації ваших напрямків. Ви також можете вести спільні угоди і ділити прибуток.

 3. 3

  Вступите в асоціацію з туризму. Так, ви зможете спостерігати за іншими професіоналами у вашій сфері, вчитися у них і відточувати свою майстерність.


Попередження

 • Остерігайтеся шахраїв, що пропонують сертифікати на своїх вебсайтах, в обмін на невеликий вступний внесок та рекомендації іншим агентам. Найчастіше ці сертифікати не мають ніякої цінності в середовищі професіоналів. Багато людей втрачають гроші і час, вступаючи в подібні піраміди.