Як вручити судове повідомлення

Подаючи позов до суду дрібних тяжб на людину або організацію, вам слід скласти позовну заяву. Противна сторона у справі, звана «відповідачем», повинна бути повідомлена про судовий розгляд перед тим, як справі дадуть хід. Процес повідомлення відповідача про судовий процес називається «врученням повідомлення».
Метод 1 з 5: ази вручення повістки

 1. 1

  Дізнайтеся, хто може вручати повідомлення.Якщо ви позивач - сторона, яка почала судову тяганину - вам НЕ дозволено вручати повідомлення. Ви повинні попросити третю незацікавлену сторону зробити це за вас.
  • Людина, що вручав повістку, повинен бути не молодше 18 років.
  • У людини не повинно бути прямого інтересу у справі. Простіше кажучи, він чи вона не можуть бути на стороні позивача або відповідача.
  • Ви можете попросити передати повідомлення свого друга, родича, товариша по службі або будь-якої людини, якого знаєте, якщо він відповідає цим основним вимогам. Однак може знадобитися попереднє затвердження кандидатури цієї людини судом.
  • В якості альтернативи замість цього ви можете найняти професіонала, щоб вручити повістку. Зазвичай ви зможете знайти список цих професіоналів в графі «послуги посильних» в телефонній книзі або бізнес-довіднику. Як правило, за певну плату ви також можете попросити шерифа, судового пристава або констебля вручити судові документи.

 2. 2

  Ви повинні знати, кого слід сповістити. Якщо ви подали позов на одну людину, то вам доведеться відправити повідомлення тільки йому. Якщо ви подали позов на кількох людей, ви повинні сповістити кожного, на кого подано позов.
  • Якщо ви судіться з бізнес-об`єднанням, повідомите одного з партнерів. Повідомте обох партнерів, якщо ви подали окремий позов на кожного з партнерів.
  • Якщо ви подали позов на корпорацію, повідомте одного з членів правління корпорації чи процесуального представника компанії.
  • Якщо ви подали в суд на свого орендодавця, повідомите господаря нерухомості, яку ви знімаєте.
  • Якщо ви судіться з округом, повідомте окружного секретаря.
  • Якщо ви судіться з містом, повідомте начальника Секретаріату мерії.
  • Якщо ви судіться зі штатом, повідомте Міністерство юстиції.
  • Відповідач повинен знаходитися на території штату на момент подання позовної заяви, за винятком випадків, коли ви судіться з господарем майна, що живуть за межами штату або з господарем / водієм машини, які живуть за межами штату.

 3. 3

  Надішліть судові документи вчасно. Крайній термін вручення повістки може варіюватися від штату до штату, але зазвичай ви повинні будете вручити документи відповідачу не пізніше, ніж за вісім днів до початку судового засідання.
  • Можливо, що в деяких випадках вам доведеться відправити судові документи за 30 днів до початку судового розгляду. Наприклад, якщо ви відправляєте паперу, використовуючи субститут особистого вручення, ви повинні зробити це, щонайменше, за 30 днів до початку судового засідання. Уточніть це у суді, коли будете подавати клопотання, щоб з`ясувати крайній термін.
  • Зазвичай документи можна відправляти в будь-який день тижня, крім неділі. Клопотання, що містять захисний припис, можуть бути вручені в будь-який день тижня, і це слід зробити за 24 години перед початком судового розгляду.

 4. 4

  Визначте місце розташування відповідача. У більшості випадків у вас буде сила-силенна часу між датою подачі клопотання і очікуваною датою судового засідання. Якщо ви ще не знаєте, де знаходиться відповідач, вам доведеться самим шукати супротивну сторону або найняти судового пристава, щоб він зробив це за вас.
  • Якщо ви не змогли знайти відповідача, ви повинні надати суду список всіх способів, які ви застосували, щоб з`ясувати місце розташування відповідача та вручити йому повістку. Включіть в звіт якомога більше деталей і місць, які ви відвідали в спробах знайти відповідача.
  • Якщо ви зможете довести, що зробили все можливе для того, щоб вручити відповідачу судові документи, суддя може призначити нову дату початку судового розгляду або попросити вас спробувати пошукати ще, чи він / вона можуть дозволити вам повідомити відповідача іншим способом (поштою, шляхом особистого вручення або публікації).

 5. 5

  Прикладіть всі необхідні документи. Коли ви подаєте клопотання, вам доведеться взяти з собою кілька документів, виходячи із залу суду. Існують документи, які вам доведеться відправити відповідачу.
  • «Порядок в суд» або «Наказ про подання обгрунтування» просить відповідача прийти в суд у визначений день.
  • Вам також потрібно відправити йому копію поданого вами клопотання.
  • Якщо існував будь-який вид тимчасового судової заборони, цей документ також має бути наданий відповідачу.
  • Зверніть увагу на те, що ви також отримаєте форму «докази надання послуги» або «аффідевіт, що підтверджує вручення документа», але її не потрібно буде відправляти супротивної сторони.

 6. 6

  Отримайте і заповніть «Свідоцтво про вручення судових документів». Форма «Свідоцтва про вручення судових документів» - це документ, що доводить суду те, що ви виконали свої зобов`язання, відправивши повідомлення належним чином. Цю форму слід заповнювати після того, як ви відправили повістку і представили документи до суду на розгляд перед початком слухання.
  • У формі повинні бути зазначені місце і дата вручення документів. Ви повинні також вказати, кому були передані документи, і описати цю людину зовні. Також повинні бути зазначені ім`я та адресу людини, який вручив документи відповідачу.
  • Як правило, ця форма також має бути засвідчена нотаріально. Людина, який передав документи, повинен підписати форму в присутності нотаріуса. Однак відповідач може НЕ підписувати цю форму.
  • Вручіть оригінал заповненої форми судді, коли прийдете до суду. Візьміть собі на замітку, що в таких штатах, як Каліфорнія, ви повинні заповнити форму в суді як мінімум за п`ять днів до початку судового розгляду. Також вам варто зробити копію форми для себе.

Метод 2 з 5: особисте вручення повістки

 1. 1

  Передати документи безпосередньо відповідачу. Судовий виконавець повинен особисто передати копію судового протоколу відповідачу. Він або вона повинні прийти до відповідача, сказати йому «Це судові документи» і передати копії всіх документів, що мають відношення до вашої справи.
  • Відповідач може відмовитися прийняти документи. Якщо це сталося, судовий виконавець повинен покласти документи біля нього і піти. Вчинивши так, він задовольнить вимоги суду, навіть якщо відповідач відмовиться прийняти документи або викине їх.
  • Особисте вручення документів - це найбільш кращий метод оповіщення, і слід завжди використовувати його в першу чергу. 2. 2

  Заповнити форму Свідоцтва про вручення судових документів. Після передачі документів відповідачу судовий виконавець повинен заповнити потрібну форму і підписати її в присутності нотаріуса. Потім ця форма має бути заповнена в будівлі суду поряд з вашими іншими судовими документами.

Метод 3 з 5: Судове сповіщення поштою

 1. 1

  Заплатіть судового секретарю. У більшості штатів ви можете заплатити судового секретарю невелику суму для того, щоб відправити судові документи відповідачу рекомендованою поштою або поштою першого класу, залежно від того, яким чином слід доставити даний вид документів.
  • Зазвичай ця послуга коштує недорого і ви зможете домогтися відшкодування збитків, якщо виграєте справу.
  • У таких штатах, як Каліфорнія, повідомлення поштою повинно бути зроблено через судового секретаря - ви не маєте права відправляти паперу самостійно. Ознайомтеся з законами свого штату, які стосуються даного виду послуг, щоб з`ясувати, які існують обмеження.

 2. 2

  Надішліть документи поштою рекомендованим листом. У таких штатах, як Мічиган, вам можуть дозволити відправити документи відповідачу, не вдаючись до послуг судового секретаря. Якщо це так, то документи потрібно відправити рекомендованою поштою, а ви повинні зажадати квитанцію з повідомленням про отримання.
  • Ця квитанція повинна бути підписана відповідачем на клопотання.
  • Врахуйте, що буде потрібно рекомендований лист, коли ви відправляєте повістку до суду. Якщо ви відправляєте додаткові документи, що мають відношення до справи, після судового розгляду, зазвичай ви можете скористатися поштою першого класу.

 3. 3

  Заповніть форму Свідоцтва про вручення судових документів. Якщо ви платите судового секретарю за відправлення судових документів, він чи вона повинні заповнити форму. Швидше за все, ви отримаєте копію, а судовий секретар долучить оригінал до матеріалів справи. Якщо ви живете в штаті, в якому дозволено відправляти документи самостійно, вам доведеться заповнити форму і підшити її до справи як звичайно.
  • Врахуйте, що вам також необхідно додати копію підписаної квитанції про доставку, коли ви представите форму суду.

 4. 4

  Слід усвідомлювати, що ви ризикуєте. Незважаючи на те, що повідомлення поштою може бути зручним, існує ймовірність того, що суддя не визнає цей метод сповіщення, якщо не були дотримані строгі інструкції. На практиці, приблизно 50 відсотків судових документів, висланих рекомендованою поштою, не розглядаються.
  • Підпис на квитанції про отримання рекомендованого листа повинна бути розбірливою, щоб суддя зміг її прочитати. Підпис має належати відповідачу - ніхто інший не має права її ставити.
  • Якщо відповідач або відповідачка відмовляться підписати повідомлення про отримання рекомендованого листа, це повідомлення не може бути прийнято як свідоцтва про вручення судових документів.

Метод 4 з 5: субститут особистого вручення

 1. 1

  Дізнайтеся, кому ще ви можете передати документи. Якщо судовий виконавець / виконавиця зробили все, що від них залежить, щоб особисто вручити документи відповідачу, і не змогли цього зробити, то вони можуть передати їх стороні, яка офіційно зможе прийняти їх від імені відповідача.
  • Дієздатний дорослий людина, яка досягла 18 років, що живе в одному будинку з відповідачем, звичайно може прийняти документи. Так само, повнолітня людина, що залишився за старшого на робочому місці або повнолітня людина, що відповідає за прийом кореспонденції зазвичай теж можуть прийняти документи.

 2. 2

  Слід проінструктувати заступника відповідача. Передаючи судові документи заступнику відповідача, ваш судовий виконавець повинен забезпечити заступника відповідача спеціальними інструкціями щодо документів і того, що потрібно з ними зробити.
  • Слід переконатися в тому, що заступник / ница відповідача знають про те, що він або вона отримують паперу для передачі певній особі. Слід назвати ім`я відповідача, а його заступнику потрібно сказати, щоб він передав йому папери.
  • Потрібно з`ясувати ім`я заступника відповідача, залишаючи паперу. Якщо він відмовляється назвати своє ім`я, необхідно зробити повний опис зовнішності заступника відповідача.

 3. 3

  Надішліть ще одну копію поштою. Коли ви сповіщаєте відповідача шляхом особистого вручення повістки, ви також повинні відправити йому копії всіх судових документів поштою першого класу. Надішліть пакет документів на ім`я відповідача.
  • Вам слід відправити документи за тією ж адресою, де їх залишив судовий виконавець.

 4. 4

  Заповніть форму Свідоцтва про вручення судових документів. Потім судовий виконавець як зазвичай повинен заповнити форму «Свідоцтва про вручення судових документів». На додаток до цієї форми судовий виконавець також має заповнити форму «Свідоцтва про відправку (субститут особистого вручення)».
  • Візьміть у судового виконавця обидві форми після того, як він чи вона заповнять їх. Долучіть їх до судових матеріалів в день слухання або до початку судового засідання.
  • Надайте разом з формами поштову квитанцію, яка доводить, що ви відправили другу копію документів поштою.

Метод 5 з 5: Повідомлення через публікацію

 1. 1

  Використовуйте цей метод як крайній захід. Повідомлення через публікацію може бути використано, лише якщо у вас є письмовий припис суду, яке дає вам дозвіл використовувати цей метод.
  • Цей метод сповіщення використовується дуже рідко. Швидше за все, вам дозволять використовувати цей метод, тільки якщо ви вже намагалися відправити документи за все можливими способами, але це не набуло успіху.

 2. 2

  Отримайте Розпорядження суду на публікацію. Ця назва офіційного розпорядження суду, що дає вам право використовувати цей метод сповіщення. Ви повинні написати Заява на дозвіл публікації судової повістки і заповнити Декларацію про юридичну перевірку в суді, щоб отримати подібне розпорядження.
  • Декларація - це просто заява щодо вжитих вами зусиль, щоб сповістити відповідача.
  • Повідомте судді все, що ви знаєте про можливе місцезнаходження супротивної сторони. Якщо ви доведете судді, що ви не можете зв`язатися з іншою стороною, навіть знаючи, де повинен знаходитися відповідач, суддя може розглянути ваше прохання.
  • Якщо суддя вирішить задовольнити ваше прохання, він або вона віддадуть розпорядження на публікацію повідомлення в обраній ними газеті.

 3. 3

  Надайте суду юридично завірений повідомлення з газети. Після того, як повідомлення публікувалося в газеті протягом часу, запропонованому суддею, вважається, що відповідач був сповіщений. Потім вам потрібно отримати юридично завірений сповіщення з газети, яке підтверджує, що повідомлення було опубліковано відповідно до вказівок.

 4. 4

  Уявіть на розгляд свою форму Свідоцтва про вручення судових документів. Вам доведеться, як завжди, взяти цю форму в суді і заповнити її. Також вам слід докласти юридично завірений повідомлення з газети до заповненої формі.

Попередження

 • Закони різних штатів можуть трохи відрізнятися один від одного. Велика частина наданої тут інформації застосовна у всіх штатах, але якщо вам потрібно відправити комусь повістку, все ж непогано було б проконсультуватися у судового секретаря, юриста або співробітника органів юстиції, щоб дізнатися, чи не існує додаткових обмежень або термінів подання, за винятком тих, що перераховані в даній статті.