Як подати до суду на когось за порушення договору

Якщо ви уклали договір, виконали свої зобов`язання по ньому, а тепер не можете змусити іншу сторону контракту виконати свої зобов`язання, тоді ви можете подати на неї позов за порушення договору. По-перше, слід дізнатися строки позовної давності, чи було порушення контракту істотним і заподіяло чи збиток. Перед початком судового процесу слід з`ясувати, чи буде справа слухатиметься в арбітражному суді або його можна вирішити примиренням сторін, а потім належним чином подати позов згідно з протоколом. Якщо ви хочете ознайомитися з подальшими інструкціями - ця стаття для вас.

Кроки

 1. 1

  З`ясуйте, чи не перевищені терміни позовної давності. Вони є у всіх штатах. Ці правила визначають часовий період, протягом якого ви можете порушити позов або звинуватити людину в скоєнні правопорушення. Тимчасові рамки варіюються залежно від штату та різних підстав для пред`явлення позову. Кінцевим терміном подання позову за такими цивільних справах, як порушення контракту, зазвичай є проміжок часу від 2 до 6 років. Відлік часу починається з моменту, коли ви усвідомили або повинні були усвідомити, що договір був порушений.

 2. 2

  Визначте, чи є порушення договору істотним і чи принесло збитки. За законом для того щоб одна зі сторін могла порушити позов, порушення повинно бути істотним і заподіяти шкоду. Наприклад, ви вирішили зробити ремонт і найняли маляра для фарбування вітальні, в контракті зазначено, що робота повинна бути закінчена до 1 травня, але він не встиг і здав її 3 травня, тобто це - порушення договору-але воно незначне і не завдало вам шкоду. Даний посібник допоможе вам визначити, чи було порушення контракту істотним і заподіяло чи збиток:
  • Збитки повинні бути в матеріальній формі. Тобто якщо в результаті порушення договору ви втратили гроші. Наприклад, у випадку з маляром, дводенна затримка при фарбуванні вашої вітальні не коштувала вам нічого і тому не заподіяла ніякої шкоди.
  • Під поняттям «матеріальний» мається на увазі суттєвий і впливає на мету укладення договору. Закони вашого штату можуть відображати дане поняття, суди вашого штату також можуть мати своє визначення даного терміну і розрізняти особливі випадки, коли порушення контракту можна вважати матеріальним. Можливо, вам доведеться проконсультуватися з адвокатом для того щоб з`ясувати, порахує чи суд вашого штату порушення договору матеріальним.

 3. 3

  З`ясуйте, буде справа чи слухатися в арбітражному суді або його можна вирішити примиренням сторін, перед тим як починати тяжбу. Деякі договори містять арбітражні застереження, згідно з якими обидві сторони повинні передати справу до арбітражу або скористатися допомогою посередника перед подачею позову про порушення контракту. Перегляньте свій договір для того щоб з`ясувати, чи слід звертатися до арбітражного суду перед подачею клопотання.

 4. 4

  Визначте, в якому суді найкраще почати судовий процес. У визначенні відповідного суду вам допоможуть такі фактори, як позовна сума, стан кожної зі сторін, місце вашого проживання і сам договір.
  • Якщо обидві сторони договору проживають в одному штаті, ви можете подати свій позов до будь-який суд у цивільних справах або суд малих позовів за місцем свого проживання (або протилежної сторони).  • Якщо всі сторони договору проживають в різних штатах і, згідно з контрактом, один з цих штатів визнаний компетентним у розгляді справи, швидше за все, вам доведеться подавати позов до цивільного суду даного штату, а також за місцем проживання супротивної сторони. Для того щоб обійти застереження про юрисдикції вам слід проконсультуватися з адвокатом.
  • Якщо всі сторони договору проживають у різних штатах, і в ньому не вказано штат, якому дана юрисдикція, можливо, ви зможете подати позов до цивільного суду в своєму штаті. Це залежатиме від юрисдикції вашого штату, а також законів, що поширюються на громадян поза межами держави і вашого дійсного місцезнаходження в момент укладення контракту.
  • Якщо сума, яка є предметом спору, не перевищує мінімальний ліміт штату, в якому ви подали позов, то ви можете подати його до суду малих позовів замість окружного цивільного суду. Дізнайтеся у секретаря округу мінімальний ліміт позовної суми. Суд малих позовів менш офіційний порівняно з цивільним судом і в ньому сторони можуть самі себе представляти. У деяких штатах заборонено приходити в суд малих позовів зі своїм адвокатом. До того ж суд малих позовів не дотримуватися таких суворих правил, як цивільний, але, подавши позов в цьому суді, ви втратите право на оскарження. Перед тим, як вирішити, чи підійде вам більше суд малих позовів або цивільний, радимо проконсультуватися у юриста.

 5. 5

  З`ясуйте, де і як можна буде повідомити відповідача про порушення позову. В обов`язки суду не входить пошук всіх сторін договору. Для того щоб подати на когось позов, ви повинні повідомити свій дійсний адресу проживання, наприклад, будинок або роботу. Це робиться з метою передачі відповідачу повістки в суд згідно необхідним процедурам - так він або вона зможуть відповісти на ваш позов. У багатьох штатах дозволено оповіщати відповідача поштою, за допомогою особистого вручення повістки окружним шерифом або судовим приставом. У деяких випадках ви також можете сповістити відповідача за допомогою публікації. Кілька моментів, які варто врахувати при оповіщенні:
  • Ваш штат може вимагати особистого вручення повістки в суд при подачі позову про порушення договору. Якщо повістку необхідно вручити особисто, це може зробити окружний шериф або судовий пристав. Ви можете знайти судового пристава за допомогою телефонної книги або списку абонентів, розміщеного в інтернеті. Якщо ви вирішили вручити повістку через окружного шерифа, окружний секретар і / або суд приймуть відповідні заходи.
  • Послуги оповіщення відповідача можуть (чи ні) надаватися окружним поліцейським управлінням. Доставка оповіщення шерифом може коштувати певну суму. Зателефонуйте в офіс секретаря округу або шерифа - так ви зможете дізнатися, чи надають вони подібні послуги і скільки вони коштують.


  • У вашому штаті можуть зажадати підпис при доставці повістки відповідачу. Ознайомтеся з порядком судочинства у вашому штаті або проконсультуйтеся у юриста щодо того, чи можна залишити копію скарги на роботі чи вдома у відповідача або все ж потрібна його підпис. Якщо вона потрібна, то вам доведеться вручити повістку тоді, коли відповідач або інший дорослий чоловік буде вдома.
  • Якщо повістку до суду можна відправити поштою, то звичайно це досить надійно і недорого. Проте якщо у вас є підозри, що відповідач може ухилитися від отримання повістки, краще заплатити за особисте вручення судового наказу.
  • Дуже рідко відповідача сповіщають допомогою публікації, тому зазвичай це робиться у випадках, коли визначення його місцезнаходження не представляється можливим. Проконсультуйтеся з юристом для того щоб дізнатися, коли і як можна використовувати цей метод у вашому штаті.

 6. 6

  Підготуйте свій позов та інші необхідні документи. Якщо ви подаєте скаргу до суду малих позовів, секретар допоможе вам скласти позовну заяву і підготувати інші документи, необхідні судом. При подачі позову в цивільний суд вам доведеться найняти адвоката або людини, яка буде займатися вашими документами або ж заповнювати все самим. Зверніться до секретаря за інструкціями щодо титульного аркуша або інших документів, які повинні бути додані до вашого позову.

 7. 7

  Подайте скаргу. Ви можете подати заяву особисто або поштою. Напевно, найкраще подавати скаргу особисто - так ви зможете бути впевненими, що сплатили потрібну заявочну мито, а якщо щось не так з документами, секретар відразу дасть вам знати. Можна подзвонити в офіс секретаря заздалегідь і дізнатися вартість заявочної мита, а також в якій формі потрібно платити: готівкою, грошовим переказом, чеком або кредитною карткою для того щоб заплатити потрібну суму в потрібній формі.

 8. 8

  Підготуйтеся до слухання. Після подачі позову потрібно зробити дуже багато, тому ми радимо вам проконсультуватися з юристом під час підготовки до слухання. Вам буде потрібно:
  • Зробити копії договору для відповідача та судді до початку слухання справи. Вас можуть попросити надати договір як доказ і забезпечити копіями суд і противну сторону.
  • Підкресліть маркером потрібні частини контракту у всіх копіях, які збираєтеся надати суду, наприклад, це можуть бути порушені відповідачем пункти договору.
  • Забезпечте суд свідками, здатними дати свідчення. Складіть список питань, які ви будете їм задавати і потренуйтеся разом. Кожен з вас повинен мати список питань і відповідей.
  • Витребування інформації. Якщо є щось, чого ви не знаєте про відповідача, приміром, у нього або неї є та обставина, що звільняє від відповідальності, дізнайтеся це за допомогою відправки письмових опитувань сторонам або свідкам або запитів про надання доказів. Ви можете проконсультуватися у адвоката щодо правил витребування інформації.

 9. 9

  Прийдіть на слухання і дайте свідчення. Дотримуйтесь правил судового етикету - звертайтеся до судді лише «ваша честь» або «суддя» і говорите, тільки коли прийде ваша черга.

Поради

 • У багатьох державних і окружних офісах секретаря є зразки форм, інструкції та інша допомога сторонам у цивільному процесі, які вирішили написати заяву і / або представляти самих себе в суді. Зайдіть на сайт державного або окружного офісу або відвідайте офіс місцевого секретаря.

Попередження

 • При підготовці своєї скарги або інших змагальних паперів в суді ви повинні дотримуватися всіх правил заповнення заявних форм. Буде краще, якщо ви порадьтеся c юристом, перед тим як подавати скаргу, підготовлену вами самостійно.