Як викликати відповідача в суд з документами

Якщо ви стали одним з учасників судового розгляду, буде вигідно, якщо на порядку будуть вказані документи, які допоможуть виграти ваша справа. Насамперед слід найняти адвоката - він допоможе вам ознайомитися з законами вашого штату і округу. У більшості випадків судовий секретар повинен видати повістку відповідачу про явку в суд з документами, переліченими у наказі (термін, використовуваний для повістки про явку до суду з документами). Якщо ви хочете дізнатися більше про те, як домогтися виклику відповідача до суду з документами, читайте далі.
Частина 1 з 2: Знайдіть і заповніть форми витребування документів

 1. 1

  Проконсультуйтеся з адвокатом. Закони, що стосуються викликів до суду, варіюються від штату до штату і від округу до округу. Найняти адвоката - вельми гарна ідея, так як це допоможе вам бути впевненими в тому, що ви домагаєтеся виклику відповідача до суду з документами згідно з діючими правилами, що потрапляють під вашу юрисдикцію. При неправильному або недбалому заповненні форм вам можуть відмовити в поданні документів, які потрібні для відправлення правосуддя.
  • Процедура витребування необхідних документів може відрізнятися в залежності від виду вашого позову, а також від ролі людини або компанії, які зобов`язані їх надати. Проконсультуйтеся з адвокатом для того, щоб з`ясувати, як саме краще діяти у вашій ситуації.
  • Якщо ви рішуче не хочете наймати адвоката, то можете самостійно вивчити закони, щодо витребування документів у своєму штаті. Зайдіть на сайт суду вашого штату або проконсультуйтеся з секретарем округу для того, щоб дізнатися більше.

 2. 2

  З`ясуйте, у кого знаходяться документи, які потрібні вам у суді. Якщо ви знайомі з цією людиною - можете припинити пошук. Однак, можливо, вам доведеться витребувати документи у великій компанії. Якщо справа йде саме так, вам буде потрібно дізнатися, хто конкретно відповідатиме на повістку до суду від імені компанії. Наприклад, якщо ви хочете отримати роздруківки своїх вхідних та вихідних телефонних дзвінків у вашій телефонній компанії, вам слід дізнатися ім`я людини, відповідальної за архівні записи в цій компанії.
  • Наведіть довідки щодо людини, з якою вам безпосередньо доведеться працювати під час процесу. Якщо ви вручите компанії повістку про надання потрібних вам документів, що не оббивши перед цим всі пороги, то ви ризикуєте не отримати потрібні вам документи.
  • Деякі фахівці пропонують попросити людину, з якою ви взаємодієте, добровільно відправити вам необхідні документи. В окремих випадках ви зможете отримати необхідні вам документи без проходження процедури витребування. Однак слід пам`ятати, що якщо ви сповістили сторону, що бере участь в судовому процесі без відправки їй повістки в суд, по суті ви даєте їй час позбутися від потрібних вам документів - таким чином, сторона не буде юридично зобов`язаною передати їх вам. І ми знову нагадуємо, що краще всього проконсультуватися з адвокатом для того, щоб з`ясувати, як саме краще діяти у вашій ситуації.

 3. 3

  Візьміть форму повістки про явку в суд з наданням документів у судового секретаря. У більшості штатів вам доведеться заповнити формуляр заявки для початку процесу витребування документів через суд. У деяких штатах є спеціальна форма повістки про явку в суд, але в багатьох вимагається стандартна форма заяви з доданим листом, що підтверджує те, що ви хочете витребувати документи. Прийдіть до окружного секретарю особисто або відвідайте сайт свого штату для того, щоб отримати форму, яку слід заповнити, і ознайомтеся з особливими вимогами у своєму штаті.

 4. 4

  Заповніть форму. Надайте основну інформацію щодо вашої справи. Майте на увазі, що секретар суду по можливості вам допоможе, але він або вона не зможуть надати вам юридичну консультацію. Це означає, що він або вона не зможуть сказати вам, як вам слід описати документи, які ви хочете отримати, чи слід вам взагалі домагатися виклику відповідача до суду з документами або у кого ви можете витребувати документи. Якщо ви не змогли заповнити форму за допомогою секретаря, проконсультуйтеся з юристом.

 5. 5

  Опишіть документи, які ви хочете отримати. Якщо документ не має певної назви, такого як «березневий баланс банку» або «січневий рахунок за технічне обслуговування», докладно опишіть його в деталях. Наприклад, якщо вам потрібна копія листа, вкажіть дату написання листа, імена відправника та одержувача листа і основний предмет обговорення в листі. Поясніть, чим ці документи допоможуть вам довести свою правоту у вашій справі.

 6. 6

  Підготуйте інші необхідні документи. У багатьох країнах особи, які не мають юридичної освіти і хочуть отримати документи, повинні подати запит до суду і чекати, поки суддя не підпише наказ перед тим, як секретар підпише і поставить печатку на порядку про надання документів. Проконсультуйтеся з секретарем для того, щоб з`ясувати, чи потрібно вам подавати запит до суду, і якщо так, то в якій формі.

 7. 7

  Уявіть форми на розгляд секретарю і чекайте, поки буде видана повістка. Коли ви повернете форму секретарю, він затвердить вашу повістку і видасть вам офіційні форми повісток до суду. Переконайтеся в тому, що у вас є дві копії - одна для себе, друга - для вручення стороні, що відповідає за видачу необхідних вами документів.

Частина 2 з 2: Вручіть повістку 1. 1

  Вручіть повістку. Закони штату регулюють способи вручення повістки про надання документів, і ці вимоги варіюються, залежно від штату. Проконсультуйтеся з окружним секретарем, місцевим адвокатом або ознайомтеся з Федеральними правилами цивільного діловодства, які містять особливі процесуальні норми і положення. При врученні повістки повинні бути дотримані наступні процедури:
  • Особисте вручення судового наказу. Це означає, що повістка повинна бути передана буквально з рук в руки (кимось іншим, крім вас, так як ви є одним з учасників процесу). У випадку з врученням повістки про надання документів переважніше робити це лічно.Согласно вимогам усіх штатів, людині, який доставляє документ (и), повинно бути як мінімум вісімнадцять років. У багатьох штатах особа, що доставило документ (и), повинна підписати і заповнити в суді аффідевіт, що підтверджує вручення документа, в якому слід описати, як він чи вона доставив його адресату. Проконсультуйтеся з судовим секретарем для того, щоб дізнатися про додаткові вимоги при врученні повістки в вашому штаті.
  • Слід відправити повістку рекомендованою поштою США з повідомленням про вручення. Більшість листів, які ви коли-небудь відправляли або отримували, було відправлено таким же чином. Незважаючи на те, що дозволяється відправляти повістки рекомендованою поштою, це може бути заборонено у вашому штаті.
  • Рекомендований лист. Рекомендований лист, при відправці якого ви зможете отримати квитанцію про отримання листа, завжди є прийнятною формою доставки таких розпоряджень суду, як повістка. Однак ми нагадуємо, що вам слід уточнити у судового секретаря, чи дозволено у вашому штаті подібна форма доставки повісток.
  • Факс або інший спосіб доставки. За певних обставин ви можете доставити повістку в більш неофіційній формі - по факсу або електронною поштою. Наприклад, якщо друга сторона вже погодилася забезпечити вас документами, і вам потрібно відправити йому або їй повістку про явку в суд з наданням документів лише в якості формальності, наприклад, у випадку, якщо без повістки його або її компанія не може надати їм доступ до документам.

 2. 2

  Переконайтеся, що свідоцтво про вручення повістки було заповнено. Дана форма повинна заповнюватися особою, яка вручала повістку супротивної сторони. У ній описана сама процедура передачі та дано підтвердження, що повістка була доставлена.

 3. 3

  Надайте заповнені форми на розгляд судового секретарю. За допомогою даної процедури суд повинен упевнитися в тому, що повістка була доставлена. Тепер вся відповідальність за подання необхідних документів судового секретарю до певного терміну лежить на людині, що отримав повістку про витребування документів.

 4. 4

  Запитайте у судді дозволу переглянути документи. Так як документи будуть відправлені прямо в суд, можливо, ви захочете ознайомитися з ними до початку тяжби для того, щоб упевнитися, що ви хочете, щоб вони були використані в якості доказів, а також ознайомитися з фактами. Якщо ви запитаєте дозволу у судді на перегляд документів, то зможете ознайомитися з ними до початку слухання вашої справи.

Попередження

 • Дана стаття написана з метою загального ознайомлення і не ставить своєю метою повністю описати процедури, характерні для окремих округів і штатів. Ми просимо вас проконсультуватися в офісі вашого окружного секретаря або з державним адвокатом, який має ліцензію для отримання конкретної інформації щодо вашого штату або округу.
 • Витребування документів може забрати у вас якийсь час, навіть у випадку, якщо все піде гладко. Весь процес може зайняти приблизно від чотирнадцяти до тридцяти днів.