Як позбавити батька батьківських прав

Позбавлення батьківських прав може бути прийнято за рішенням суду в ситуаціях, пов`язаних із зневагою або зловживанням, або якщо батько відмовився від дітей або не хоче бачити їх. У цих випадках дуже важливо зрозуміти процес, як позбавити батька батьківських прав, так щоб це пройшло законно і в інтересах дітей. Дізнайтеся, як покласти край батьківським правам батька, щоб ви могли успішно орієнтуватися в цьому важкому юридичному питанні.

Кроки

 1. 1

  Попросіть батька відмовитися від прав добровільно.
  • Перед тим, як позбавити батька батьківських прав, обговоріть з ним можливість його добровільної відмови. Ця процедура може зажадати різні документи або судового розгляду.

 2. 2

  Вивчіть відповідні закони.
  • Закони та процедури для позбавлення батька батьківських прав залежать від держави, тому переглянете закони, що стосуються вашої справи і ваших причин позбавлення прав у вашому регіоні, перш ніж почати розгляд. Ознайомлення з процесом і законами загодя допоможе вам бути в курсі документації, виконати всі необхідні терміни і подати документи належним чином, щоб рішення суду було юридично законним.
 3. 3

  Зберіть документи і докази.
  • Ви повинні будете мати докази або документи інцидентів або питань, пов`язаних з вашими спробами припинити права батька, щоб довести вашу справу. Зберіть свої докази і переконайтеся, що будь-який документ відповідає всім правовим вимогам, які будуть введені в ваша справа.

 4. 4

  Зберіть необхідні документи.


  • Суд зажадає від вас подати клопотання про припинення права з документами про позов і з зазначенням причин, за якими батька повинні позбавити батьківських прав. Ці клопотання мають строгі правила і терміни подання, тому чітко дотримуйтесь їм усім.

 5. 5

  Відвідуйте всі заплановані слухання.
  • Судове засідання або серія слухань буде призначено після того, як ваше клопотання про позбавлення батьківських прав було подано і переглянуто. Відвідуйте всі заплановані слухання і не забудьте принести всі необхідні документи.

 6. 6

  Ведіть себе відповідним чином.
  • При зверненні до суду про позбавлення прав іншої батька, важливо, що ви ведете себе, як респектабельний, відповідальний дорослий. Справа буде проходити на емоціях, але важливо, щоб суддя бачив вас врівноваженим і зрілим. Одягніться відповідно, приїжджайте вчасно і будьте спокійні і поважні в залі суду.

 7. 7

  Прийміть порядок позбавлення.
  • Після того, як суд прийняв ваш запит про позбавлення батька батьківських прав, будуть видані документи щодо позбавлення прав на дитину. Отримайте ці документи для себе, щоб переконатися, що права дитини були захищені і що рішення суду є чинною в будь-яких майбутніх суперечках.