Як позбутися темних плям

Темні плями або гіперпігментація з`являються з віком, через перебування на сонці, після вугрів і не несуть шкоди здоров`ю, але, безумовно, дуже дратують. Прочитайте цю статтю і дізнайтеся, що можна зробити, щоб з часом темні плями зникли.
Частина 1 з 2: домашні засоби

 1. 1

  Використовуйте лимонний сік. Лимонний сік володіє природними отбеливающими властивостями, які можуть зменшити темні плями і зробити шкіру більш рівномірною і світлою. Втирайте свіжовичавлений лимонний сік в темні плями і залиште приблизно на 10 хвилин, потім змийте. Повторюйте цю процедуру три рази на тиждень.
  • Лимонний сік сушить шкіру і підвищує її чутливість до сонця, тому важливо використовувати під час цього лікування зволожуючий і сонцезахисний крем.

 2. 2

  Використовуйте яблучний оцет. Він прискорює процес регенерації шкіри, а це може вирівняти її тон. Нанесіть оцет ватним тампоном на темні плями і залиште на кілька хвилин, потім змийте.

 3. 3

  Використовуйте червоний лук. Міститься в цибулі кислота має натуральними властивостями освітлення шкіри, що може допомогти в боротьбі з темними плямами. Видавіть з лука сік, стиснувши його або за допомогою блендера. Нанесіть сік на темні плями ватним тампоном, потримайте 10 хвилин і змийте. Повторюйте щодня.

 4. 4

  Використовуйте часник. Розріжте свіжий зубчик часнику навпіл і протріть їм темні плями. Ви також можете подрібнити часник в пасту в блендері і нанести суміш на шкіру ватним тампоном. Залиште часник на шкірі на 30 хвилин або на годину, а потім змийте.

Частина 2 з 2: лікувальні засоби

 1. 1

  Спробуйте осветляющий шкіру крем. Існують засоби, що продаються за рецептом, що містять агент, освітлюючий шкіру, під назвою гідрохінон. При постійному використанні це засіб здатний знищити пігментні плями і створити більш рівний тон шкіри.
  • Освітлюючий агент в кремах такого типу може викликати тимчасовий свербіж, печіння, почервоніння та інші неприємні відчуття.
  • Ви також можете купити засіб без рецепта для освітлення шкіри. Більшість великих косметичних компаній випускають подібну продукцію.


  • Уникайте осветляющих шкіру кремів, до складу яких входить ртуть, так як це хімічна речовина може бути токсичним для людини.

 2. 2

  Спробуйте лазерну терапію. Вам необхідна процедура, обробна клітини, що виробляють меланін, який відповідає за пігментацію шкіри. Для зменшення пігментних плям може знадобитися кілька процедур.
  • Лазерна терапія несе певні фактори ризику, в результаті чого може змінитися колір шкіри.

 3. 3

  Зробіть хімічний пілінг. Під час цього способу на шкіру наноситься кислота, яка відлущує зовнішній шар шкіри. Можливо, вам буде потрібно декілька процедур, перш ніж ви побачите бажані результати.
  • Важливо захистити шкіру від сонця після цього лікування. Як і лазерна терапія, хімічний пілінг несе ризик зміни кольору шкіри.

Поради

 • Кращим способом профілактики темних плям є її захист від шкідливого впливу ультрафіолетових променів сонця. Завжди наносите крем для засмаги при тривалому впливі сонячних променів і носите головні убори для захисту обличчя.

Попередження

 • Зважте всі фактори ризику будь-якого способу освітлення шкіри, щоб визначити, чи варті потенційні ризики потенційної вигоди.
 • Проконсультуйтеся з дерматологом, перш ніж займатися самолікуванням.