Як запобігти утворенню пігментних плям

Сонячні лентіго, які зазвичай називають пігментні і вікові плями, не є серйозним захворюванням. Це гладкі плями на шкірі коричневого, чорного або сірого кольору. Пігментні плями можуть відрізнятися за розміром, але зазвичай вони близько 1 сантиметра. Крім того, вони, як правило, з`являються на обличчі, плечах, руках, на верхній частині спини, рук і ніг. Пігментні плями починають з`являтися після 40 років. Якщо ви будете знати, як можна запобігти утворенню пігментних плям, то зможете зупинити їх появу.

Кроки

 1. 1

  Щодня використовуйте сонцезахисний крем. Надмірне вплив ультрафіолетового (УФ) випромінювання сприяє утворенню пігментних плям.
  • Виберіть сонцезахисний крем або крем для засмаги з фактором захисту від сонця (SPF) не менше 30. Продукт повинен містити не менше 1 інгредієнта, наприклад: октил саліцилат, оксид цинку, авобензон, метілантранілат або діоксид титану.
  • Наносите сонцезахисний крем приблизно за 30 хвилин до виходу з дому або перш ніж вийти на вулицю. Можливо, вам доведеться повторно наносити його кожні 2 години, тому що сонцезахисний крем стирається. Якщо ж ви плаваєте або сильно потієте, то повторно нанести крем може знадобитися навіть раніше, ніж через 2 години.  • Також використовуйте сонцезахисні засоби протягом зими і в ті дні, коли похмура погода. Ультрафіолетове випромінювання і раніше сильно в ці дні.

 2. 2

  Щоб запобігти пігментні плями, носіть захисні засоби.
  • Ви повинні носити сонцезахисні окуляри, щоб захистити очі. Сонцезахисні окуляри захищають також і шкіру навколо очей.
  • Носіть крислатий капелюх замість козирка для гри в гольф або бейсболки. Крислатий капелюх краще захистить від сонця.


  • Якщо на вулиці не дуже жарко, то руки і ноги повинні бути закриті. Краще підійде одяг з щільної тканини. Купуючи одяг, яка захистить вас від ультрафіолетових променів, ви також зможете запобігти і поява пігментних плям. Одяг повинен мати фактор захисту від ультрафіолету (UPF) вище ніж 40, щоб забезпечити кращий захист.

 3. 3

  Уникайте діяльності, під час якої ви піддаєтеся надмірного впливу ультрафіолетових променів.
  • У період з 10 ранку до 4 вечора, коли сонячне світло найбільш інтенсивний, обмежте свою діяльність на свіжому повітрі до однієї години. Краще плануйте роботу на свіжому повітрі пізно ввечері або до 10 години ранку.
  • Не засмагати тривалий час. Також не можна використовувати кабіни для засмаги або лампи. Засмага сприяє появі пігментних плям.


Попередження

 • Пігментні плями не потребують лікування. Однак необхідно відвідати лікаря, якщо пігментні плями зазнають якісь зміни, наприклад, у них з`явилися нерівні краї, змінився колір або вони збільшилися в розмірах. Ви також повинні повідомити лікаря, якщо пігментні плями почали кровоточити, свербіти, почервоніли або стали дуже чутливими. У цьому випадку лікар повинен оглянути пігментні плями, щоб переконатися, що ці зміни не є ознаками раку шкіри - меланоми.
 • UPF одяг, яка також називається одяг блокуюча ультрафіолетове випромінювання, може втратити свою ефективність, якщо вона намокне, розтягнеться або якщо її мили занадто часто.