Як вести рахунок у тенісі

У тенісі діє одна з найдивніших систем підрахунку очок у всьому спортивному світі, але це, можливо, і самий забавний вид змагань. Доброю новиною є те, що як тільки ви вивчите спосіб визначення рахунки, у вас не буде проблем його запам`ятати. Перейдіть до кроку 1, щоб дізнатися систему підрахунку очок у грі під назвою «теніс».

Частина 1 з 2: Розуміння рахунки

1. 1

Відчуйте різницю між геймом, сетом і матчем. Матч - це термін, який відноситься до всього ігрового часу в тенісі. Він складається з виграних трьох або п`яти сетів (залежно від вашого класу). Кожен сет грається як мінімум до шести переможних геймів.

2. 2

Дізнайтеся, як прораховується окремий гейм. Гравці виконують подачу по одному гейму по черзі. Перемагає, як правило, той гравець (або команда, якщо ви граєте по парам), який виграв чотири м`ячі. Окуляри розігруються таким чином: один гравець подає, а другий відбиває назад-перекидання м`яча триває туди і назад, поки один з суперників не завдає сильного удару або потрапляє в сітку. Майте на увазі, що в геймі може розігруватися сім і навіть більше м`ячів, наприклад, коли перший тенісист заробляє три і другий ще чотири. У такому випадку кожен виграний м`яч додається до рахунку спортсменів:
    • 1-й виграний м`яч - це 15 очок
    • 2-й виграний м`яч - це 30 очок
    • 3-й виграний м`яч - це 40 очок
    • 4-й виграний м`яч означає перемогу в геймі (тобто його кінець)

3. 3

Уточніть, як озвучувати рахунок при вашій подачі. Це робота подає гравця викрикувати рахунок під час матчу так, щоб противник міг його почути (якщо тільки ви не граєте на професійному рівні, де даною роботою займається людина, відповідальна за вірний підрахунок очок). Ви завжди повинні говорити свої окуляри, а потім окуляри свого опонента. Наприклад:
    • Якщо ви виграли два м`ячі і ваш противник один, то треба оголосити «30-15»
    • Якщо ваш суперник виграв три м`ячі і ви один, то треба сказати «15-40»

4. 4

Зрозумійте, як прораховується кожен сет. Він розігрується до тих пір, поки один з гравців або якась команда (у парному розряді) виграє шість геймів. На початку подачі ви завжди повинні назвати кількість геймів, виграних кожним гравець чи командою, починаючи з ваших переможних. Наприклад:
    • Якщо ви виграли чотири гейми, а ваш опонент два, то треба озвучити рахунок «4-2» перед початком гейми з вашою подачею (тобто коли ви спочатку подаєте м`яч, а не відбиваєте його).

5. 5

Знайте, що в разі затяжної гри пліч-о-пліч вам необхідно набрати більше двох пунктів для виграшу. Це відноситься як до геймах, так і до сетами. Ось кілька прикладів:
    • Якщо рахунок в геймі «40-40», то вам треба виграти два очка поспіль, щоб перемогти в ньому. (Дивіться нижче крок 3 з більш докладною інформацією).
    • Якщо ви обидва виграли по 5 геймів і рахунок складає «5-5», то вам доведеться виграти ще два гейми поспіль, щоб зробити рахунок «7-5» і перемогти в сеті.

• Якщо рахунок «5-5» і ви виграли наступний гейм, то рахунок стає «6-5». При програші в наступному геймі рахунок знову порівнюється «6-6», і вам знову ж доведеться виграти 8 геймів проти 6 суперника, щоб вирвати перемогу в сеті. Деякі розіграші доходять до «12-10» або навіть більше.

6. 6

Навчіться розуміти, коли матч виграний (або програний). Залежно від ліги, в якій ви граєте, вам потрібно перемогти або в трьох з п`яти сетів, або в двох з трьох сетів. Також як з геймами і сетами, ви повинні випередити суперника з подвійним розривом. Це означає, що матчі іноді можуть тривати п`ять із семи сетів, або навіть сім з дев`яти, якщо ви і ваш опонент тримайтеся близько один до одного за очками.

7. 7

Уточніть, як записати рахунок після матчу. Вам потрібно написати рахунок кожного сету в спеціальній картці. Ви завжди повинні писати ваші набрані очки в першу чергу. Наприклад, якщо ви виграли матч, ваша картка учасника повинна виглядати таким чином:
    • 6-3, 4-6, 6-2. Це означає, що ви перемогли в першому сеті з рахунком 6-3- потім програли другий сет 4-6, і виграли третій сет 6-2.

Частина 2 з 2: Розуміння термінології

1. 1

Зрозумійте, що позначає в тенісі термін «all». «All» по суті означає «обидва» в тенісному жаргоні. Якщо ви і ваш опонент виграли по одному м`ячу, що зробило рахунок «15-15», ви насправді можете назвати «15-all». Те ж саме стосується і сетів. Якщо ви обидва перемогли у трьох сетах, тоді скажіть це так: «3-all», перш ніж почати подавати.

2. 2

Дізнайтеся, що означає «love». І немає, ми не говоримо про романтичну, або навіть платонічної, любові. У тенісі слово «love» співвідноситься з нулем у рахунку. Наприклад:
    • Коли ви при своїй подачі не набрали жодного очка, а ваш противник виграв два м`ячі, то таку ситуацію можна назвати «love-30».
    • Те ж саме стосується геймів. Якщо ви виграли три гейми, а ваш опонент не переміг ні в одному, то скажемо «3-love».
    • На самому початку гри, коли жоден з вас не набрав жодного очка, вам скажуть «love-all». (Що є відмінним побажанням перед початком гри).

3. 3

Уточніть значення слів «deuce» і «advantage». У тенісі, коли два гравці дійшли до нічийного рахунку 40-40 в матчі - це називається «deuce». Є два можливих варіанти розігрування такого положення: людина, який перемагає в наступному розіграші, виграє, або грає на «advantage» (скорочено «ad»). Це означає, що тенісист повинен виграти як розіграш «deuce», так і наступний за ним.

4. 4

Дізнайтеся про поняття «ad-in» і «ad-out». Коли гравець, що подає виграє при «deuce», то рахунок стає «ad-in» (advantage-in, означаючи перевага подає). Якщо такий м`яч виграє приймає, рахунок називається «ad-out». Якщо один з суперників перемагає у розіграші «deuce», але не досягає успіху далі при «ad», то рахунок знову повертається до значення «deuce».
    • Наприклад, при вашій подачі ви обидва виграли по чотири м`ячі (роблячи рахунок 40-40, тобто «deuce»), тоді знову потрібно здійснити подачу. Припустимо, ви виграли розіграш «deuce» і зробили рахунок «ad-in». У разі перемоги в наступному розіграші, ви отримаєте перемогу в матчі. Якщо втратите м`яч, то рахунок повернеться до нічийного «deuce» і у вашого опонента з`явиться шанс здолати вас і отримати «ad-out». У той же час при втраті вашим противником «ad-out», все знову повертається до «deuce» ... і т.д.

Video

Поради

• Має сенс обговорити правила підрахунку очок з партнером по грі в перший раз. Деякі тенісисти просять, щоб рахунок називався після кожного розіграшу м`яча. Інші не хочуть змагатися зі стандартним скоринг. Наприклад, коли хтось грає з «no ad», то це усуває необхідність в обов`язковому перевазі двох м`ячів, що дозволять виграти відразу після досягнення рахунки «40-all».
  • Ви не зобов`язані вести рахунок, якщо не хочете - іноді можна просто повеселитися (перебиваючи м`яч назад і вперед між гравцями), зігравши для задоволення товариський матч.