Як позбутися родимок на своєму обличчі

Більшість родимок не несуть загрози для здоров`я, але якщо родимка несподівано з`являється на обличчі - це може стати причиною значних косметичних незручностей. Лікування родимок на обличчі може виявитися неприємним, до того ж деякі операції можуть згодом залишити шрам. У той час як професійні медичні процедури вважаються найбезпечнішими і вірними методами для видалення родимки, ви також можете розглянути випробування декількох безпечних, але ще неперевірених домашніх засобів, щоб позбутися від родимки не полишаючи навіть слідів її появи на вашому обличчі.
Частина 1 з 2: професійне медичне видалення

 1. 1

  Вирізаємо родимку. Родимка на обличчі може бути видалена шляхом хірургічного видалення. Дерматолог або зріже родимку, або видалить її хірургічним шляхом в залежності від природи родимки.
  • Якщо родимка невелика і в основному, знаходиться над поверхнею шкіри, лікар, швидше за все, застосує хірургічне видалення. Вам дадуть знеболююче і використовуючи стерильний скальпель, він (а) виріже родимку по колу і не багато здорових тканин під нею. Шви накладати не потрібні, але після процесу загоєння може залишитися плоский шрам, який буде відрізнятися за кольором від решти шкіри. Шрам може бути видно, так само як і вихідну родимку.
  • Якщо родимка плоска або має клітини, які знаходяться глибоко в шкірі, тоді лікар виріже її хірургічним шляхом. Під час цієї операції, родимка і невеликий запас здорових клітин будуть вилучені за допомогою скальпеля або хірургічного леза. Лікареві знадобиться зашити рану, після цієї операції часто залишається шрам у вигляді тонкої, світлої лінії. Оскільки після операції залишається шрам, як би там не було, ця процедура не є кращою для видалення родимок на обличчі.

 2. 2

  Попросіть дерматолога заморозити родимку. Ця процедура також відома як "криохирургия". Лікар завдасть невелика кількість холодного рідкого азоту безпосередньо на родимку шляхом розпилення або нанесення його на поверхню родимки. Рідкий азот настільки холодний, що він зруйнує її клітини.
  • Зазвичай після цієї операції на місці родимки залишається невеликий пухир. Цей водяний міхур пройде сам протягом декількох днів або тижнів.
  • Після того, як пухир заживе, може залишитися світлий шрам. Навіть якщо це відбудеться, хоча, звичайно, шрам набагато світліше і його складніше виявити, ніж саму родимку, вам все ще варто обміркувати це рішення, якщо воно стосується родимки на обличчі.

 3. 3

  З`ясуйте, чи можна видалити родимку випалюванням. Дерматолог може випалити родимку на обличчі за допомогою лазера або провівши процедуру, відому як "електрохірургія".
  • Під час лазерної хірургії, лікар буде використовувати невеликий, спеціалізований лазер, націлений на родимку. Лазер нагріває тканини родимки, руйнуючи їх, в результаті чого клітини відмирають. Невеликий пухир може стати результатом процедури, він пройде самостійно, на його місці також може залишитися шрам. Зверніть увагу, що видалення родимок лазером зазвичай не застосовується для глибоких родимок на обличчі, оскільки проникає в шкіру не досить глибоко.
  • Під час електрохірургії, лікар зріже верхню частину родимки за допомогою скальпеля і, використовуючи електричну голку, знищить тканину під нею. Електричний струм проходить через провід голки, нагріває її і спалює верхні шари шкіри. Вам може знадобитися кілька процедур, також після цієї операції залишається зовсім маленький рубець, значить, цей вид операції відмінно підходить для видалення родимок на обличчі.

 4. 4

  Скористайтеся кислотної обробкою. Слабкі кислоти можна використовувати, для позбавлення від родимки, якщо вони призначені для цієї мети. Ви можете випробувати засоби, що відпускаються без рецепта і за рецептом.
  • Завжди дотримуйтесь інструкцій на упаковці для того, щоб уникнути пошкодження здорової шкіри навколо родимки. Як правило, ви повинні нанести кислоту точно на родимку і не дозволити їй вступити в контакт зі здоровою шкірою.
  • Для лікування родимок зазвичай використовується саліцилова кислота.
  • Засоби для кислотної обробки можуть зустрічатися у вигляді лосьйонів, рідин, паличок, очисних косметичних подушечок і кремів.
  • Іноді кислотна обробка може допомогти вам позбутися родимки повністю, але деякі слабкі розчини можуть лише підсушити її.

 5. 5

  Зберіть інформацію про широко поширеному лікуванні травами. Єдине лікування травами, яке іноді використовується дерматологами це БІО-Т (збір з лікувальних трав і мінеральних солей, призначений для усунення родимок і інших дефектів шкіри). Цей розчин наноситься на родимку. Поверх обробленої родимки необхідно накласти пов`язку, і БІО-Т сам почне працювати. Родимка може зникнути приблизно за п`ять днів.
  • Після цього простого лікування не залишається практично ніяких слідів, тому воно відмінно підходить для видалення родимок на обличчі.
  • Корисність цього лікування все ще є приводом для дискусій в медичних колах, так що ваш дерматолог може порекомендувати вам цей спосіб. Якщо ваш лікар не згадує цей метод лікування, вам слід все одно обговорити його і попросити у лікаря професійної консультації та висновки з цього способу лікування.

Частина 2 з 2: неперевірені домашні засоби

 1. 1

  Використовуйте часник. Вважається, що, ферменти, що містяться в часнику, розчиняють родимки шляхом розпаду скупчення клітин, з яких вона складається. Це може зменшити пігментацію родимки, а в деяких випадках навіть позбавити вас від неї повністю.
  • Відріжте тонкий скибочку часнику і покладіть його точно на родимку. Перев`яжіть цю область. Повторюйте два рази на день протягом двох-семи днів або до тих пір, поки родимка не пройде.
  • Ви можете також подрібнити зубчик часнику до консистенції пасти в кухонному комбайні. Нанесіть трохи пасти на родимку і забинтуйте її. Залиште пасту на всю ніч і змийте її в першій половині дня. Повторюйте цю процедуру до одного тижня.

 2. 2

  Намочіть родимку соком. Існують різні види фруктових та овочевих соків, які можна використовувати для видалення родимки. Як правило, деякі кислі або в`яжучі елементи в соках можуть роз`їдати клітини родимки, в результаті чого вона підсихає і навіть може зникнути.
  • Наносите сік кислого яблука три рази на день протягом трьох тижнів.
  • Обробляйте родимку цибульним соком два-чотири рази на день протягом двох-чотирьох тижнів. Змивайте сік через 40 хвилин після його нанесення.
  • Також можете нанести на родимку ананасовий сік, залишити на ніч і змити вранці. Ще до неї можна прикласти скибочки ананаса. Повторюйте один раз на добу протягом декількох тижнів.
  • Подрібніть листя коріандру, поки не виступить сік, промокніть сік і нанесіть його на родимку. Дайте соку висохнути, потім змийте. Повторюйте раз на день протягом декількох тижнів.
  • Змішайте рівні частини смаженого граната і соку лайма, до консистенції пасти. Нанесіть пасту на родимку на всю ніч, накладіть поверх родимки бинт, з ранку змийте. Повторюйте процедуру протягом тижня.

 3. 3

  Зробіть пасту з харчової соди і касторової олії. Змішайте щіпку харчової соди з краплею або двома касторової олії. Змішуйте зубочисткою, до консистенції пасти. Нанесіть пасту на родимку, перед тим як відправитися в ліжко і накрийте зверху пов`язкою. Вранці змийте засохлу пасту.
  • Повторюйте цю техніку протягом тижня, або до тих поки родимка НЕ підсохне або не загине.

 4. 4

  Використовуйте коріння кульбаби. Розріжте корінь кульбаби навпіл. Стисніть корінь, поки не виступить трохи молочної рідини, нанесіть цю рідину на родимку. Залиште її на 30 хвилин, потім змийте. Повторюйте цю процедуру один раз в день як мінімум тиждень.
  • Немає наукових доказів, що підтверджують цю думку, але в побуті вважається, що молочна рідина кореня кульбаби може допомогти плоским родимок на обличчі поступово зникнути з виду.

 5. 5

  Застосуйте лляну пасту. Змішайте рівні частини лляної олії і меду. Поступово додавайте приблизно щіпку борошна з лляного насіння, поки суміш не досягне консистенції пасти. Нанесіть цю пасту прямо на родимку і тримайте протягом години, потім змийте. Повторюйте один раз в день протягом тижня.
  • Хоча немає ніякого наукового пояснення цьому, але лляне насіння є поширеним народним засобом для усунення різних дефектів шкіри.

 6. 6

  Спробуйте яблучний оцет. Яблучний оцет м`яка і природна кислота. Згідно з інструкцією обробки кислотою, вважається, що вона поступово спалює клітини родимки, поки вони не починають відмирати, внаслідок чого родимка зникає.
  • Промийте родимку протягом 15-20 хвилин теплою водою, щоб розм`якшити шкіру.
  • Змочіть ватяний тампон яблучним оцтом. Нанесіть його на родимку на 10-15 хвилин.


  • Змийте яблучний оцет чистою водою і висушіть шкіру.
  • Повторюйте ці кроки чотири рази на день протягом тижня.
  • У більшості випадках родимка чорніє і покривається кіркою. Пізніше ця кірка відвалиться, залишивши шкіру під нею чистою, не залишивши й сліду від родимки.

 7. 7

  Видаліть родимку за допомогою йоду. Існує думка, що йод може проникнути в клітини родимки і зруйнувати їх, використовуючи природну, слабку хімічну реакцію.
  • Перед сном нанесіть трохи йоду прямо на родимку, накладіть на неї пов`язку. Вранці промийте родимку.
  • Проводьте цю обробку протягом двох-трьох днів. Родимка повинна почати зникати в цей період часу.

 8. 8

  Вилікуйте родимку за допомогою трави молочаю. Розведіть екстракт трави молочаю в теплій воді, дайте настоятися протягом 10 хвилин. Нанесіть цей "чай" на родимку на вашому обличчі і залиште його на ніч. Очистіть цю ділянку шкіри в першій половині дня.
  • Робіть цю процедуру щовечора протягом тижня.

 9. 9

  Використовуйте гель алое вера. За допомогою ватної палички нанесіть гель алое вера прямо на родимку. Накрийте її ватним бинтом і залиште на три години, так щоб шкіра могла повністю увібрати алое вера. Пізніше нанесіть свіжу пов`язку.
  • Повторюйте процедуру щодня протягом декількох тижнів. Теоретично, родимка, повинна зникнути за цей період часу.

Поради

 • Якщо ви не хочете видаляти родимку повністю належним чином через ризиків і витрат, то її можна приховати за допомогою косметики. Існують спеціально розроблені і поставляються на ринок косметичні засоби, призначені для маскування родимок і інших дефектів шкіри.
 • Якщо на родимки ростуть непривабливі волосся то, ви можете дуже акуратно обрізати їх близько поверхні шкіри маленькими ножицями. Дерматолог також може видалити ці волосся назавжди.

Попередження

 • Завжди перевіряйте з вашим лікарем дивні родимки. Хоча більшість родимок нормальні і не небезпечні, аномальні зміни родимки по виду або характером можуть виявитися передраковими або злоякісними. Родимки вважаються небезпечними, якщо мають хоча б одну з наступних якостей:
 • Нерівні або трудноопределіми кордону.
 • Поверхня, яка одночасно і плоска і опукла
 • Діаметр від 5 до 15 мм
 • Родимка жовто- або темно-коричневого кольору з рожевим фоном
 • Виявили у когось велика кількість звичайних родимок (100 і більше)

Що вам знадобиться

 • Ватні палички
 • Ватний бинт
 • Часник
 • Кислий яблучний сік
 • Цибулевий сік
 • Ананасовий сік
 • Листя коріандру
 • Харчова сода
 • Кетамін
 • Коріння кульбаби
 • Лляна олія
 • Борошно з лляного насіння
 • Мед
 • Яблучний оцет
 • Йод
 • Екстракт молочаю
 • Гель алое вера