Як видаляти бородавки у собак

У більшості випадків, бородавки у собак є доброякісними, і не обов`язково вимагають видалення. Видалення бородавки може заподіяти стрес собаці, і навіть викликати появу інших бородавок в найближчому майбутньому. Однак, якщо ви вирішили видалити бородавки у собаки, є кілька традиційних та альтернативних способів лікування, які ви можете спробувати, перш ніж вести собаку на платний прийом до ветеринара.
Метод 1 з 3: Дослідження бородавки

 1. 1

  З`ясуйте причину появи бородавки.
  • "Справжні" бородавки викликаються вірусом папіломи, і зазвичай зустрічаються у цуценят або літніх собак, через проблеми з імунною системою. Такі бородавки схожі на цвітну капусту, і частіше зустрічаються біля губ або ясен. Такі бородавки зазвичай проходять протягом декількох місяців, але вони можуть бути заразні і викликати у собаки труднощі з ковтанням або диханням.
  • "Собачі бородавки" представляють із себе доброякісне новоутворення, що з`являється у собак з віком, подібно до того, як родимки з`являються у людей. Часто такі бородавки проходять самі по собі, але навіть якщо вони залишаються, то, як правило, не становлять небезпеки. Тим не менш, такі бородавки можуть інфікуватися і навіть перерости в злоякісну пухлину.

 2. 2

  Огляньте бородавку.
  • Звичайні доброякісні бородавки - тілесного кольору, і невеликих розмірів. Вони можуть нагадувати маленькі гриби. Такі бородавки можуть подразнювати шкіру собаки, але, як правило, не становлять особливої небезпеки.
  • Якщо бородавка збільшується в розмірах і виглядає запаленої, можливо її слід видалити.
  • Злоякісні бородавки - чорного кольору, запалені і швидко збільшуються в розмірах. Вони частіше зустрічаються біля повік або губ, і вимагають негайного видалення.

 3. 3

  Слідкуйте за зростанням бородавки. Поки бородавка не збільшується в розмірах, її не треба видаляти. Однак, слід звернути увагу вашого ветеринара на наявність у собаки бородавок, щоб лікар міг оцінити бородавку і швидкість росту.

 4. 4

  Подумайте, чи є бородавка проблемою. Не рекомендується видаляти бородавку тільки з естетичних міркувань. Однак, якщо бородавка заподіює собаці різні незручності (наприклад, собака постійно чухається), ви можете видалити її.

Метод 2 з 3: Альтернативна медицина

 1. 1

  Нанесіть на бородавку вітамін E. Проколіть капсулу з вітаміном E стерильним ножем або голкою. Наносите вітамін безпосередньо на бородавку чистими пальцями або за допомогою ватних дисків. Повторюйте процедуру 3-4 рази на день щодня протягом 2-3 тижнів, поки не помітите поліпшення.

 2. 2

  Протирайте бородавку касторовою олією. Звичайне касторове масло, що продається в аптеках, пом`якшить бородавку і зменшить роздратування. Собака буде менше свербіти, і не роздряпала бородавку до крові. Наносите масло на бородавку чистим пальцем або ватним диском. Повторюйте процедуру щодня або через день, або за потребою, поки бородавка не пройде.

 3. 3

  Спробуйте Тую. Туя вважається безпечним для собак натуральним засобом. Туя випускається в гомеопатичних гранулах і в рідкій формі. Після одноразового застосування всередину орально, слід почекати поліпшень протягом тижня або двох. Якщо поліпшень не настало, ви можете спробувати дати собаці другу дозу.
  • Серед гомеопатів туя вважається ефективним засобом від "вакціноза" - тобто довгострокових наслідків щеплень, в числі яких згадуються і бородавки. Якщо ви підозрюєте, що бородавки викликані "вакцінозом", то Туя може виявитися дуже дієвим засобом.

 4. 4

  Зміцніть імунну систему собаки вітаміном C. Якщо поява бородавок викликане вірусом, зміцнення імунної системи допоможе собаці легше впоратися з симптомами. Водорозчинні вітаміни, зокрема вітамін C, відносно безпечні для собак, але все одно слід проконсультуватися з ветеринаром для визначення оптимального дозування.

 5. 5

  Спробуйте наносити на бородавку яблучний оцет. Це дуже ефективний засіб проти бородавок і родимок. На початку циклу лікування процедура безболісна, ближче до середини циклу пацієнт може відчувати неприємні відчуття через кислоти, устраняющей зростання бородавки.
  • Сфотографуйте бородавку, щоб простежити динаміку. Позначте дату на фотографії і обведіть перший день лікування гуртком на календарі.
  • Перелийте оцет в окрему маленьку ємність за допомогою піпетки.
  • Захистіть шкіру навколо бородавки вазеліном.


  • Покладіть собаку бородавкою вгору. Собаці повинно бути зручно, так як процедура займе десять хвилин. Переконавшись, що собаці зручно лежати, нанесіть дві-три краплі оцту на верх бородавки (або родимки), дозвольте оцту вбратися. Надлишки можна промакнуть паперовою серветкою.
  • Заспокоюйте і підтримуйте собаку, поки оцет вбирається.
  • Проводьте процедуру 3-4 рази на день щодня.
  • З часом процедура почне заподіювати собаці дискомфорт. Заспокоюйте і гладьте собаку, щоб допомогти їй впоратися з неприємними відчуттями.
  • З часом бородавка повинна відвалитися, тому тримайте під рукою закривається пакет, щоб помістити туди плоть, омертвілу шкіру і кров. Не забувайте заспокоювати і підбадьорювати собаку.
  • Продовжуйте щоденні процедури, поки не виявиться корінь бородавки. Зрештою він повинен висохнути.
  • На місці кореня утворюється пляма, пухир або болячка. Змийте вазелін з шкіри собаки. Нанесіть на місце пухиря кокосове масло, яке має фунгіцидні властивості, і посприяє процесу загоєння.

Метод 3 з 3: Традиційне лікування

 1. 1

  Обміркуйте можливість підшкірного введення інтерферону. Ви можете робити ін`єкції кілька разів на тиждень у ветеринара, або запитати у нього, як робити їх самостійно. Лікування може зайняти до восьми тижнів. Хоча це і дозволить уникнути операції та пов`язаних з нею ризиків- у ін`єкцій теж є певні побічні ефекти, типу підвищеної температури і втрати апетиту.

 2. 2

  Попросіть вашого ветеринара провести електрокоагуляцію. Під час цієї процедури лікар випалює електрикою уражені тканини. Операція зазвичай проводиться під місцевою анестезією, що добре, якщо ви турбуєтеся про ризики, пов`язані із загальним наркозом.

 3. 3

  Обговоріть з ветеринаром можливість застосування кріохірургії. Як і у випадку з електрокоагуляції, криохирургия проводиться під місцевою анестезією, так що собака буде перебувати у свідомості. Заморожування спеціальним інструментом руйнує хвору тканину, значно скорочує бородавку і, у багатьох випадках, змушує її повністю зникнути.

 4. 4

  Обміркуйте можливість хірургічного втручання. Хірургічне висічення є самим традиційним способом видалення. Ця операція може зажадати застосування загального наркозу. Під час цієї процедури ветеринар просто видаляє уражені тканини скальпелем.

 5. 5

  Якщо інші методи не допомагають, спробуйте видалення лазером. Ця процедура зажадає загального наркозу. Видалення бородавок лазером вважається найефективнішим способом, що усуває проблему в корені, особливо у випадку рецидивів.


Поради

 • За наявністю бородавок, викликаних вірусом папіломи, ветеринари можуть визначити поточний стан імунної системи собаки. Це особливо важливо для літніх собак з неминучими проблемами імунної системи. Тому треба докладно подумати, перш ніж видаляти доброякісні бородавки, якщо вони не заподіюють ніяких інших проблем.

Попередження

 • Якщо поява бородавок у собаки викликане вірусом, її слід тримати подалі від інших собак. Особливо якщо бородавки розвиваються біля рота або в роті. Таку собаку слід годувати і поїти з окремих мисок (до яких немає доступу у інших собак). Тримайте собаку подалі від парків, скверів та інших місць, де багато собак, поки бородавка не зникне.

Що вам знадобиться

 • Вітамін E
 • Кетамін
 • Препарати Туї
 • Добавки з вітаміном C