Як видалити родимки на тілі

Родимка - це вроджений наріст на шкірі у вигляді коричневого або темного освіти або нерівного плями різних відтінків і розмірів. Більшість родимок не уявляють собою загрози здоров`ю людини і можуть бути видалені в косметичних цілях. Однак якщо родимка починає рости і колір її змінюватися, треба терміново звернутися до фахівця, щоб перевірити, чи не перетворилася чи ця доброякісна родимка в злоякісну пухлину шкіри, меланому. Будьте пильні, будь-яке захворювання легше попередити на ранніх стадіях, ніж його лікувати. З чого почати:
Метод 1 з 2: видалення родимок в косметичних цілях

 1. 1

  Не займайтеся самолікуванням. Зверніться за порадою до лікаря або дерматолога. Тільки фахівець дасть вам правильну пораду і призначить відповідний курс лікування для видалення неугодної родимки. Наші поради, швидше для загальної інформації і не замінять консультацію у фахівця.
  • Інший привід звернутися до лікаря, якщо ви помітили, що ваша родимка збільшилася в розмірі і придбала шорстку поверхню. Не ігноруйте цей факт. Терміново зверніться до лікаря, тому що це може бути тривожним сигналом розвитку раку шкіри. Знову ж таки, тільки доктор зможе встановити точний діагноз і призначити лікування (всі подробиці нижче в статті).

 2. 2

  Можна видалити родимку за допомогою хірургічного втручання в стерильних умовах, щоб уникнути зараження організму і можливих ускладнень. Доктор іссечет родимку. Глибина надрізу може варіюватися залежно від методів лікування.
  • Для висічення маленьких родимок буде досить місцевої анестезії, щоб ділянка шкіри втратив свою чутливість під час процедури.
  • Може знадобитися накладення невеликих швів.
  • Існує інший спосіб видалення родимок, кріотерапія. Кріотерапія - це лікування холодом. Родимка припікає рідким азотом або іншими речовинами, що володіють інтенсивним заморожуючим ефектом.

 3. 3

  Після лікування рідким азотом, на поверхні шкіри може утворитися пухир. Немає приводів для занепокоєння. Це побічний ефект після процедури, пухир зійде сам по собі через кілька днів.

 4. 4

  Електротерапія. Позбутися від родимок можна за допомогою електоротерапіі, коли використовується струм різної напруги. Ця процедура допоможе видалити уражені ділянки шкіри і зупинити можливу кровотечу.
  • Однак майте на увазі, щоб досягти бажаного результату, вам знадобитися курс лікування.

 5. 5

  У нас завжди не вистачає саме п`яти хвилин і може бути дуже заманливо провести процедуру в домашніх умовах. Ніколи, ні за яких обставин, не видаляйте бородавку самостійно за допомогою ножа, ножиць або щипців. Навідріз відмовтеся від цієї ідеї. У вас може відкритися кровотеча і може не виявитися підручних матеріалів, щоб його зупинити. Одне з найвагоміших аргументів - це стерильність, а саме, не занести інфекцію в знову утворилася рану. Наслідки можуть бути загрозливими і набагато страшніше, ніж сама родимка. Тільки доктор забезпечить необхідну вам допомогу!
  • Тільки доктор зможе відрізнити доброякісну родимку від злоякісної родимки, орієнтуючись на зміни в її рості, розмірі та кольорі.

Метод 2 з 2: при підозрі на наявність меланоми

 1. 1

  Огляньте ретельно своє тіло. Скористайтеся дзеркалом. Особливо зверніть увагу на ділянки тіла, схильні прямого попадання сонячних променів. З високою ймовірністю можна визначити чи небезпечна родимка, користуючись системою «ABCDE». Якщо ознаки сходяться, то можливо, шкіра уражена меланомою:
  • Асиметричність. Родимки - нерівні і асиметричні.
  • Нерівні краї. Злоякісні родимки мають нерівні і шорсткі краю.
  • Неоднакова колірна гамма різних частин родимки. Деякі її частини більш темного відтінку.


  • Розмір. Якщо родимка по своєму діаметру більше 5-6 міліметрів.
  • Зміна в рості, розмірі і будову. Тільки лікар може встановити точний діагноз.
  • Для інформації, найнебезпечніша - вузлова або нодулярна меланома. Як її впізнати:
   • Зміна у формі. Родимки, за своєю будовою, випуклої форми.
   • Еластичність. Родимки тверді на дотик.
   • Ріст. Збільшення розміру родимки - це завжди причина для занепокоєння.

 2. 2

  Негайно зверніться до лікаря, якщо у вас є підозри на меланому. Рання діагностика - це успішний результат лікування. Візьміть до уваги, що нижчезазначених інформація тільки допоможе вам зорієнтуватися в ситуації, але ні в якому разі не замінить консультацію лікаря.

 3. 3

  На ранніх стадіях діагностики, ефективним лікуванням є хірургічне втручання. Під час операції, проводиться місцева анестезія і злоякісна пухлина вирізається. Пацієнт перебуває у свідомості під час всієї операції висічення. Залежно від глибини ураженої ділянки злоякісною пухлиною може знадобитися загальний наркоз, тоді пацієнта присипляють.
  • Мікрографічні операція по методу Моса найбільш ефективна в лікуванні таких видів раку шкіри як базальна і луската клітинні карциноми. Під час операції видаляються уражені ділянки шкіри, в той же час хірург ретельно перевіряє зрізи шкіри під мікроскопом, щоб гарантувати повне видалення всієї пухлини. Операція Моса має найбільший відсоток успіху в порівнянні з іншими методами лікування раку шкіри.
  • Після операції, можливо, знадобитися накладення швів, а у важких випадках пересадка тканини.

 4. 4

  Біопсія. Може знадобитися біопсія лімфатичного вузла, якщо злоякісна пухлина розташована близько до лимфоузлу. У цьому випадку, якщо пухлина не була виявлена на ранніх етапах, видалення родимки ефективно не в лікуванні злоякісної пухлини. Біопсія допоможе визначити стадію меланоми і призначити відповідне лікування.

 5. 5

  Опромінення або хіміотерапія при лікування раку. Хірургічне втручання вкрай необхідно, якщо злоякісна пухлина перекинулася на лімфовузли або життєво важливі органи. Доктор - це найкращий порадник не залежно від стадії раку і методів його лікування.

 6. 6

  Небезпечно піддавати себе впливу ультрафіолетових променів. Остерігайтеся надмірного загару, будь то в солярії або на пляжі. Це може призвести до раку шкіри. Не залишайтеся довго на сонці без використання сонячних засобів різного ступеня сп захисту. Пам`ятайте, що зовсім не важливо, якщо ви в солярії або купаєтеся на відкритому повітрі.
  • Особливо слід скористатися цією порадою людям зі світлим типом шкіри, тому що вони, по природі, набагато чутливіші до впливу сонця. Подбайте про свою шкіру, щоб уникнути неприємних наслідків. Краще перестрахуватися, ніж потім шкодувати.

Попередження

 • Після видалення родимки може залишитися шрам або рубець!