Як швидко видалити родимки

Більшість родимок не небезпечні, але вони можуть виглядати непривабливо і змусити вас ніяковіти. Чи готові ви до хірургічного втручання або віддаєте перевагу видалити родимку в домашніх умовах, це досить просто зробити. Якщо ви хочете позбутися небажаної родимки якомога швидше, ось які кроки вам слід вжити.
Метод 1 з 3: Домашні засоби

 1. 1

  Спробуйте яблучний оцет. Це чудотворний інгредієнт, використовуваний в незліченній кількості найрізноманітніших домашніх засобів, який також є одним з найпопулярніших засобів для видалення родимок. Кислоти, що входять до складу оцту, яблучна і винна кислоти, насправді розчиняють родимку і повністю видаляють її з шкіри. Просто нанесіть оцет безпосередньо на шкіру за допомогою ватного тампона або ватної палички.

 2. 2

  Часник також може бути ефективним. Це ще одне багатоцільове засіб, який, як вважають багато хто, ефективно може видалити родимку. Просто роздушіть часник до консистенції пасти і нанесіть безпосередньо на родимку, але уникайте потрапляння на навколишнє шкіру, так як часник може спалити. Заклейте пластиром і залиште на кілька годин або на ніч. Кажуть, що цей спосіб позбавить вас від родимки вже через 5 днів.

 3. 3

  Використовуйте йод. Це хороший варіант для людей з більш чутливою шкірою, так як не буде такого печіння, як при використанні яблучного оцту або часнику. Наносите йод безпосередньо на родимку за допомогою ватної палички до трьох разів на день. Продовжуйте робити це кожен день, поки ви не побачите помітне поліпшення.

 4. 4

  Спробуйте кислий яблучний сік. Вичавіть сік з пари кислих яблук і нанесіть трохи безпосередньо на родимку. Як і у випадку з яблучним оцтом, кислоти в соку будуть розчиняти родимку, хоча до перших позитивних результатів може пройти не менше трьох тижнів.

 5. 5

  Використовуйте ананас і морську сіль. Ананасовий сік можна наносити безпосередньо на родимку, але ви можете змішати півсклянки свіжого ананаса і чверть склянки грубої морської солі, щоб зробити фантастичний скраб для обличчя. Це може видалити верхні шари шкіри з родимки.

 6. 6

  Спробуйте касторове масло і соду. Змішайте пасту з однієї столової ложки соди і двох столових ложок касторової олії. Нанесіть невелику кількість суміші безпосередньо на родимку і залиште на кілька годин або на ніч, а потім змийте.

 7. 7

  Спробуйте використовувати мед. Мед добре відомий як смачні ласощі, але чи знаєте ви, що він також володіє антибактеріальними і лікувальними властивостями? Нанесіть трохи меду безпосередньо на родимку в якості безпечного, природного кошти. При бажанні можете додати краплю заспокійливого, що пом`якшує лляної олії.

 8. 8

  Використовуйте домашні засоби відповідально. Існує безліч домашніх засобів з натуральних інгредієнтів для позбавлення від родимок. Хоча ефективність більшості з них не підтверджена науково, багато людей це підтверджують. Будьте обережні при використанні натуральних кислих соків, які можуть обпекти шкіру. Для безпечного, але ефективного використання домашніх засобів застосовуйте натуральні соки не рідше одного разу і не частіше трьох разів на день.
  • Якщо у вас дуже чутлива шкіра, наносите соки на шкіру на 10-15 хвилин, щоб запобігти роздратування.
  • Спробуйте нанести трохи вазеліну на шкіру навколо родимки. Це запобіжить зайве роздратування при застосуванні засобів для виведення родимки.
  • Кожній людині буде потрібно різну кількість часу для освітлення або видалення родимки.
  • Враховуйте, що домашні засоби, швидше за все, не будуть так само ефективні, як хірургічне видалення або сильні лікувальні крему. Але це хороший варіант, якщо ви хочете позбутися від родимки безкоштовно або природними засобами.

Метод 2 з 3: Лікувальні крему

 1. 1

  Спробуйте використовувати крем для видалення родимок. Це доступне і достатня ефективний засіб для видалення родимок в домашніх умовах.
  • Більшість кремів діють, висвітлюючи родимку, поки вона не стане непомітною, що може статися через кілька тижнів.
  • Сильніші крему, що продаються без рецепта, видаляють шкіру шар за шаром, поки родимка не зникне.

 2. 2

  Спробуйте відбілюючий крем. Відбілюючий крем загального призначення може також ефективно зменшити родимки. Крем діє так само, як і крему для видалення родимок, так як видаляє її на поверхневому рівні, висвітлюючи шкіру.

Метод 3 з 3: Хірургічне втручання

 1. 1

  Проконсультуйтеся з лікарем або дерматологом. Перш ніж видаляти родимку, необхідно, щоб її оглянув лікар або дерматолог. Вони зможуть визначити, чи не є родимка злоякісної, і підібрати найбільш відповідний вам спосіб видалення.
  • Переважна більшість родимок доброякісні. Тим не менш, такі симптоми, як свербіж, кровотеча і зміни розміру або кольору можуть означати, що родимка злоякісна.
  • Якщо родимка злоякісна, вона повинна бути вилучена як можна швидше.
  • Якщо родимка доброякісна, її не обов`язково видаляти. Однак, багато хто воліє видаляти родимки з естетичних причин.

 2. 2

  Зважте ваші варіанти. Існує кілька способів видалення родимок, і вам слід вибрати найбільш підходящий для вас. Обміркуйте наступне:


  • Ефективність. Зважте ефективність кожного із способів. Видалить обрана вами процедура родимку повністю? Чи існує ризик, що вона може знову з`явитися?
  • Вартість. Процедури розрізняються за вартістю, тому вам слід обміркувати, що саме ви можете собі дозволити.
  • Ризик. Які ризики, пов`язані з кожною процедурою? Чи може родимка інфікуватися? Чи є ризик утворення рубців або пошкодження нервів? Чи будуть вам робити наркоз?

 3. 3

  Видалення родимки простим вирізуванням або голінням. Цей тип видалення найкраще підходить для поверхневих родимок, які або видаляються хірургічними ножицями, або збриваються за допомогою скальпеля.
  • Спочатку хірург вирізає родимку, щоб на шкірі не було шишки.
  • При цьому типі видалення накладання швів не є обов`язковим. Рану припікають або наносять крем або розчин, щоб зупинити кровотечу. Потім наноситься зовнішній антибіотик.
  • Рану перев`язують, тому ви зможете спокійно залишити кабінет лікаря вже через кілька хвилин.

 4. 4

  Видалення з наступним накладанням швів. Цей тип видалення найкраще підійде для більш темних або плоских родимок, проникаючих глибоко в шкіру.
  • В першу чергу, навколишнє шкіру стерилізують і роблять занімілою.
  • Потім хірург вирізає родимку скальпелем. Глибина розрізу залежить від розміру родимки і того, чи є вона злоякісною. Зазвичай вирізається більш широкий ділянку, якщо родимка злоякісна, щоб видалити її повністю.
  • Після цього рана зашивається. Деякі види швів в наслідок необхідно видаляти, а інші розчиняються самі по собі.

 5. 5

  Розгляньте видалення за допомогою кріохірургії або заморожування. Це альтернативний спосіб, при якому для видалення родимки використовується рідкий азот. Така процедура пропонується тільки в певних клініках.
  • Рідкий азот можна наносити на родимку безпосередньо ватним тампоном або за допомогою спрею.
  • Рідкий азот необхідно нанести кілька разів, щоб повністю позбутися від родимки. Засіб викличе утворення на шкірі пухиря, але як тільки він заживе, шкіра повинна повернутися до нормального стану.

 6. 6

  Видалення за допомогою електрокоагуляції або випалювання. Електрокоагуляція спалює родимку, шокуючи її електричним струмом. Процедура руйнує тканину родимки протягом декількох сеансів. При використанні цього способу немає необхідності накладати шви, так як тепло електрики припікає рану.
  • Деякі клініки також пропонують видалити родимки за допомогою радіохірургії (радіочастотних хвиль) і лазера. Обидві ці процедури діють за принципом випалювання тканини родимки.

Поради

 • Завжди наносите сонцезахисний крем, коли виходите на вулицю. Це сприяє запобіганню розвитку ракових родимок.
 • Слідкуйте за змінами родимок з плином часу. Це особливо стосується темних і плоских родимок. Зверніться до лікаря, якщо родимка вас турбує.

Попередження

 • Якщо ви лікуєте родимку в домашніх умовах, враховуйте, що деякі засоби, наприклад, яблучний оцет і часник, можуть спалити шкіру і привести до утворення рубців. Нанесіть навколо вазелін, щоб запобігти появі опіків.
 • Багато людей видаляють родимки з косметичних причин, не враховуючи, що це може викликати утворення шрамів. Обговоріть це питання з лікарем, перш ніж прийняти рішення про видалення родимки.