Як організувати краудфандінговую кампанію

Провести успішну краудфаундінговую кампанію цілком можливо, причому без необхідності мати величезну кількість друзів або жертвувати основною роботою. Просто слід витратити трохи більше часу на планування. Ось як це зробити.
Частина 1 з 5: Сформулювати всі "чому" і "як" (за 2 місяці до)

 1. 1

  Визначтеся, навіщо ви це робите. Приблизно за 2 місяці до запуску капання необхідно сформулювати всі "чому" і "як". Як наставляє консультант з краудфандінгом Сідней Малавер: "Чи є у вас ще які-небудь розумні причини, крім" Нам потрібні гроші "?". Людям потрібно відчути, що вони є частиною чогось більшого, що їхні гроші підуть на досягнення високої мети.

 2. 2

  Добре ознайомтеся з усіма аспектами поставлених цілей. Щоб виправдати і підтримати поставлені цілі, потрібно твердо знати, куди підуть зібрані вами гроші.

 3. 3

  Сформулюйте завдання. Якщо можливо, використовуйте графіки. Складіть орієнтовний бюджет кампанії, ґрунтуючись на розцінках, отриманих від виробників, страховиків, юристів, постачальників і розповсюджувачів. Схоже, належить виконати великий обсяг роботи? Саме тому вам необхідно почати заздалегідь.

 4. 4

  Дізнайтеся якомога більше безпосередньо про краудфандінгом. На сайтах Kickstarter і Indiegogo дається багато корисних підказок і порад. Майк дель Понте написав відмінний пост "Зламати Kickstarter", Marked Point склала список факторів, які впливають на успіх кампанії зі збору коштів, а Unreasonable Institute підсумував досвід своєї невдалої спроби зібрати кошти.

 5. 5

  Знайдіть відеографера. Відео або приведе вас до успіху, або зруйнує всі починання. Спробуйте підшукати професійного відеографера, який погодився б попрацювати з вами pro-bono. Або спробуйте самостійно змонтувати відео, упор в якому робиться на захоплюючому оповіданні. Тривалість ролика не повинна перевищувати трьох хвилин. Існує велика кількість онлайн-ресурсів, за допомогою яких ви зможете змонтувати відео. Новий страт-ап Ignite Video пропонує навіть додаток, завдяки якому монтувати відео можна прямо на смартфоні.

Частина 2 з 5: Плануємо кампанію (за місяць до)

 1. 1

  Вирішіть, яку платформу використовувати. Існує буквально сотні платформ, у тому числі очікують завершення формальних процедур перевірки владою, проте на даний момент найкращими варіантами є Kickstarter і Indiegogo.
  • З цих двох більш відвідуваним є Kickstarter, однак він більш вимогливий до розташовуваних проектам (тільки інноваційні). До того ж, на ньому вже запущено велику кількість масштабних проектів, через що вам буде важко потрапити зі своїм на головну сторінку.
  • На інших же сайтах, начебто Indiegogo, буде простіше потрапити на їх головну сторінку, в новинну розсилку та інші ЗМІ, так він менше.

 2. 2

  Складіть план кампанії. На цьому кроці у вас повинна бути своя історія, підкріплена відео і відточеним текстом. Спробуйте пояснити сенс вашого заходу п`ятирічній дитині. Якщо він зрозуміє - ви озолотитеся. Якщо йому сподобається ідея - додайте дитини в своє відео.
  • Ваша кампанія повинна супроводжуватися великою кількістю візуальної інформації і контентом, якого достатньо для відповіді на майбутні питання на зразок "навіщо мені вкладати сюди гроші?" і "що ви збираєтеся робити з моїми грошима?". Більшість людей не читає текст, так що обов`язково включіть цю інформацію в відео. Загалом, правилом хорошого тону вважається не переоцінювати здібності людей довго затримувати увагу на чому-небудь, тому й ваша кампанія повинна бути короткою, не більше 30 днів.

 3. 3

  Дайте відповідь на питання:"А що ви збираєтеся дати мені?". Звичайно, технічно люди жертвують вам гроші, але вони це роблять не обов`язково тільки по доброті душевній. Її тут зовсім небагато, більшу ж частину становить "о, це виглядає круто, хочу собі такий". Тут і зіграє свою роль обіцянку будь-якої винагороди.

 4. 4

  Придумайте привабливі винагороди. Встановіть мінімальний ліміт на отримання нагороди в 25 доларів. До слова, це сама часто жертвуваних сума. Вам потрібно мислити глобально, тому за пожертву на суму понад 1000 доларів придумайте винагороду, яка має на увазі отримання непередаваних вражень, якось пов`язаних з вашим продуктом. Обміркуйте варіанти на кшталт "тижнева велнес-програма в столиці виноробства місті Напа". Не можна заздалегідь вгадати, кого ви можете надихнути на пожертвування!
  • Не забудьте включити в мінімальний ліміт вартість доставки нагороди. У суму, за пожертву якої встановлюється винагорода, повинні бути включені собівартість призу, витрати на доставку, відсоток комісійних, виплачуваних краудфандінговой платформі, а також трохи зверху, так як люди купують не просто товар, а дають старт втіленню ідеї в життя.

 5. 5

  Вкажіть строго той термін доставки, за який ви реально зможете надіслати приз. Вам може знадобитися більше 3 місяців. Їх зазвичай не достатньо, ось чому більше 70% доставок не приходять під час. Вам напевно захочеться виділити собі 6 місяців.

Частина 3 з 5: Наводимо рух (за 2 тижні до) 1. 1

  Зберіть команду соратників, які працюватимуть над проектом разом з вами. Можливо, це ваші співзасновники кампанії, можливо, це ваша мама. Не важливо, хто це, якщо вони готові використовувати всі наявні соціальні зв`язки для забезпечення успіху всієї кампанії. Ключовим завданням є збільшення числа поінформованих людей.

 2. 2

  Створіть співтовариство. На Google створіть просту форму для представників кампанії, яку кожен член вашої команди зможе розіслати своїм друзям в соціальних мережах за два тижні до старту кампанії. Метою є набрати якомога більше число представників, які готові надати вам доступ до своїх соціальних зв`язків. Ці люди погоджуються щотижня на період проведення кампанії отримувати від вас повідомлення і рекламні матеріали, а потім поширювати їх через свої акаунти в соціальних мережах (необхідно попередити про це представників заздалегідь).

 3. 3

  Звертайтесь і до організацій. Організації стають навіть кращими представниками, так як часто мають більш обширні соціальні зв`язки, ніж окремо взяті люди. Складіть список місцевих фірм, які можуть бути потенційно зацікавлені у вашому проекті, і зв`яжіться з ними, щоб дізнатися, чи не погодяться вони поширити про вас інформацію в своїх соціальних мережах.

 4. 4

  Підготуйтеся до роботи зі ЗМІ. Складіть зразок стандартного прес-релізу, однак пам`ятайте, що звернення до конкретного репортерові дасть більше шансів потрапити в ЗМІ. Якщо є можливість, знайдіть знайомого, що працює в сфері PR, і попросіть його надати вам доступ до бази даних репортерів. Можна спробувати пошукати підходящих блогерів. Непогано почати з пошуку людей, які висвітлювали схожі кампанії.

 5. 5

  Не сподівайтеся, що вам відповість велика кількість репортерів. Продовжуйте в тому ж дусі, щоб не упустити момент.

Частина 4 з 5: Запуск кампанії

 1. 1

  Знайте свою мету. Вона повинна полягати в зборі 25% необхідних коштів у перші 24 години, що є зразковим критерієм для потрапляння та закріплення на головній сторінці Indiegogo або Kickstarter. Це найважливіші добу у всій кампанії, тому гарненько підготуйтеся. Само собою, вам знадобиться прокинутися раніше.

 2. 2

  Попередьте ваше співтовариство про день старту кампанії. Два тижні тому ви розіслали форми представників і дату старту кампанії своїм друзям і членам сім`ї. Тепер необхідно відправити лист "Починаємо!" всім, кого ви хоч раз бачили або спілкувалися.
  • Простим способом зробити це є Gmail, де необхідно натиснути Contacts> More> Export (All Contacts, CSV). Потім можна імпортувати всі контакти у вашу улюблену систему масових розсилок, наприклад MailChimp.
  • Зробіть глибокий вдих і відправте лист всім цим людям. Пам`ятайте, що робити це потрібно це не більше одного разу, інакше листи відзначать як спам, поштовий сервіс відмовиться вас обслуговувати, а родичі стануть вас ненавидіти. Попросіть членів вашої команди зробити теж саме, але не змушуйте їх: такий метод подобається не всім.

 3. 3

  Зробіть упор на найвпливовіших жертводавців та ЗМІ. Після відсилання даного електронного листа вам необхідно провести залишок ранку звертаючись безпосередньо до найбільшим жертводавцям, залишаючи пости в соціальних мережах і спостерігаючи за рухом маленької зеленої смужки вправо. Потім необхідно піти на свою основну роботу.

 4. 4

  Святкуйте успіхи і особистим прикладом надихайте кампанію. Увечері дня запуску кампанії організуйте вечерю для друзів і сім`ї. Якщо ви запрошуєте більше 20 осіб, попросіть своїх батьків або кого-небудь старшого організувати їм нічліг у себе вдома (особливо для тих, у кого є реальні гроші). У ході вечері покажіть своє відео, скажіть мова від усього серця про те, що для вас означає ця кампанія. Зробіть так, щоб у кожного в кімнаті був доступ до комп`ютерів з відкритою сторінкою вашої кампанії.

 5. 5

  Насолоджуйтесь результатами. Якщо ви гарненько підготувалися і вдало вибрали день старту, то результати не змусять себе чекати. Вам необхідно запланувати розсилки новин протягом всієї кампанії. В ідеалі, для кожної значної віхи (зібрані 50 або 80% коштів від поставленої мети) повинно бути зроблено невелике відео.

Частина 5 з 5: Завершення кампанії

 1. 1

  Подякуйте всіх! Наприкінці кампанії необхідно подякувати кожному що взяв участь, в ідеалі, знову ж таки, це має бути зроблено у відеоформаті. Відсвяткуйте! Організуйте вечірку і запросіть всіх, хто вам допомагав.

 2. 2

  Тримайте всіх в курсі подій. Додайте до списку розсилки всі наявні у вас контакти і постійно розсилайте їм новини про кампанії. Якщо ви все зробили вірно, то успішна краудфандіговая кампанія допоможе знайти життя вашої ідеї і, можливо, дозволить піти з основної роботи.