Як помирити посварених друзів

Коли ваші друзі сваряться, вас теж може затягнути в цей конфлікт. Якщо ви хочете дізнатися, як змусити їх помиритися, то далі ви знайдете кілька порад.

Кроки

 1. 1

  Дізнайтеся все про друзів, які перебувають у сварці. Точно дізнайтеся, хто і що зробив, а також головні причини виникнення розбіжностей. Розпитайте однокласників / ровесників, можливо, вони знають більше подробиць того, що сталося.

 2. 2

  Поясніть всім конфліктуючим сторонам, що ви не збираєтеся приймати чиюсь сторону. Дайте їм зрозуміти, що ви намагаєтеся допомогти і при цьому не бути втягнутим у сварку. Ні в якому разі не пропускайте цей крок, інакше це може викликати неприємності в майбутньому.

 3. 3

  Вислухайте всі сторони конфлікту. Постарайтеся знайти причину конфлікту, ґрунтуючись на їх точках зору. Будьте гарним слухачем, постарайтеся підтримати їх погляд на подію.

 4. 4

  Переконайтеся, що історія сварки обох сторін збігається. Постарайтеся дізнатися найбільш точні факти про те, що трапилося. Переконайтеся, що ви не змішуєте їх думки і реально відбулися події.

 5. 5

  Постарайтеся зібрати разом всіх учасників сварки в одному місці, там, де вас почують. Викладіть їм факти, які ви дізналися, і запитайте, чи було так насправді. Обов`язково вислухайте всіх знову, якщо вони вважають, що факти викладені невірно.
 6. 6

  Дайте друзям зрозуміти, що ви не хочете, щоб ця сварка зруйнувала вашу дружбу. Скажіть, що вони повинні зробити все можливе для відновлення дружби і залагодження суперечки. З іншого боку, можна спробувати покласти початок новому етапу дружби. Якщо при спробах виговоритися все стає тільки гірше, або друзі прикидаються, що цього ніколи не було, то буде краще надати їм можливість не погоджуватися і не миритися деякий час. Проблему можна вирішити по-справжньому, тільки якщо про неї можна говорити (а не ігнорувати), не відчуваючи негативних емоцій.

 7. 7

  Якщо друзі посварилися, надайте їм трохи вільного простору, тому що варто тільки прийняти сторону одного, як другий відразу ж посвариться з вами. Якщо сварка триває більше двох днів, то скажіть їм, що ви не збираєтеся вибирати будь-кого з них, так як це не чесно. Поясніть, що ви будете спілкуватися з будь-ким іншим, поки проблема не вирішиться.

Поради

 • Іноді друзі вирішують назавжди припинити спілкуватися, якщо сварка була дуже серйозною. Не змушуйте посварених знову ставати друзями, якщо хто-небудь з них відчуває себе некомфортно або небезпечно в компанії іншого.
 • Якщо вони не хочуть говорити особисто, то зберіть посварених разом і поясніть, як вас засмучує їх конфлікт. Запропонуйте їм поговорити один з одним.
 • Якщо сварка через чутки, проведіть "очну ставку" з людиною, про кого ці чутки. Розкажіть йому про плітки, можливо, він просто про них не знає.


 • Нагадайте про все хороше, що було за час дружби. Ніхто не ідеальний, тому необхідно вміти прощати один одному помилки, особливо якщо ніхто зі сторін не робить спроби жорстоко помститися.
 • Спробуйте дати їм можливість трохи поговорити один з одним, нехай вислухають один одного по черзі, а потім спробуйте обговорити, як вони схожі і як багато у них спільного.
 • Не втручайтеся в їх особистий простір, дайте їм можливість самим розібратися, інакше вони посваряться ще й з вами.
 • Причина розладу ваших друзів може полягати в неприємностях будинку. Прийміть це до уваги при спробах розібратися в ситуації.
 • Якщо ви недосвідчені або молодше сваряться, поговоріть з ними під час перерви в роботі або в будь-який вільний час. Розкажіть, що вас засмучує факт сварки. Пам`ятайте: не слід приймати чиюсь сторону.
 • Постарайтеся спонукати всіх учасників конфліктів відверто висловитися. Дайте їм зрозуміти, що їх думки повинні бути почуті, якщо вони хочуть вирішити проблему.

Попередження

 • Чи не Треплев всім про те, що трапилося. Якщо друзі дізнаються, що ви поширюєте чутки про їх сварці, то ви можете втратити їх усіх.
 • Найкраще залишити при собі всю отриману від друзів інформацію, ви ж не хочете уславитися донощиком або пліткарем.
 • Не намагайтеся вибирати, чию сторону прийняти. Це може розлютити другого учасника конфлікту, через що він може перестати з вами дружити.