Як поводитися стосовно людей, які страждають діссоціатівним розладом ідентичності

Роздвоєння особистості, або як воно було рекласифіковано - дисоціативне розлад ідентичності (ДРИ) - може стати виснажливої і лякаючою хворобою як для самої людини з ДРИ, так і інших в житті цієї людини. ДРИ, як правило, означає, що в людині уживаються більш ніж два окремих его-стану або ідентичності, які можуть здаватися абсолютно різними особистостями.

Кроки

 1. 1

  Постарайтеся співпереживати, навіть якщо важко уявити собі наявність альтер-особистостей.
  • Людина з ДРИ може відчувати, ніби він або вона «втрачає час» або «залишений в темному місці», коли його альтер-особистості в управлінні.

  • Іноді хворі ДРИ чують, як голоси альтер-особистостей розмовляють з ними, навіть коли вони в базовій особистості.

 2. 2

  Коли їх альтер-особистості очевидні, вони висловлюють ідеї / переконання і інші думки, які можуть бути повністю протилежні до того, що людина думає, коли він у базової особистості. Наприклад, він чи вона може мати протилежні точки зору з приводу куренія- людина з ДРИ може бути кращим, а одна з його альтер-особистостей ненавидіти куріння і уникати курців.
  • Іноді альтер-особистість може бути з іншим акцентом, бути іншої статі, говорити про інший день народження, мати іншу професію, і т.д., що відрізняються від того, що представляє із себе людина, яку ви знаєте насправді.

  • Деякі люди крім ДРИ, страждають і іншими порушеннями, такими як параноїдальна розлад, біполярний розлад, порушення харчової поведінки, синдром нав`язливих станів (СНР) та іншими захворюваннями.

 3. 3

  Не будьте вимогливі до людини з роздвоєнням особистості, який приходить до вас і розповідає по секрету, що відбувається з ним.
 4. 4

  Завжди вислухайте і не ображайте / Не висміюйте його, оскільки це може викликати непередбачену реакцію. Не звинувачуйте його або її в «удаванні» або в «обмані».

 5. 5

  Чи не поширюйте інформацію про їх захворювання, т.к. людини з ДРИ це образить і він це погано сприйме.

 6. 6

  Не робіть вигляд, що ви «знаєте», що відчуває людина з ДРІ, т.к. ви не можете цього знати.

 7. 7

  Чи не опошляють проблеми людини з ДРІ- часто буває, що вони пережили жахливі травми в своєму житті, мають проблеми з довірою до людей і могли стати дуже полохливими. У кожному разі, запропонуйте свою допомогу в міру можливостей, і знайте, що його або її страх може бути не пропорційний загрозу, але не намагайтеся сперечатися про це з людиною з роздвоєнням особистості, коли він боїться.

 8. 8

  Намагайтеся розмовляти з кожною ідентичністю в манері, з якою його або її специфічна особа може впоратися. Наприклад, якщо альтер-особистість - дитина, принесіть крейда і фарби. Якщо у вас є діти, це допоможе вам дізнатися, як розмовляти з ними.

 9. 9

  Коли маєте справу з «маленькими» альтер-особистостями, пам`ятайте, що, наприклад, коли Альтера «5 років», то він ЗАСЛУЖЕНИЙ п`ятирічка. Вони можуть вміти водити машину, або виконувати інші завдання, які вважаються «дорослим» поведінкою, але все одно вони діють і реагують так, як би це робив 5-річна дитина.

 10. 10

  Постарайтеся допомогти хворому встановити для себе систему всіх своїх альтер-особистостей. Це дуже збиває з пантелику, коли втрачається час, але, якщо, наприклад, він або вона знає, що відповідальна доросла альтер-особистість прийде на зміну в проміжок між 13-15 годинами, то це не так страшно. Крім того, можна щоб альтер-особистості залишали один одному повідомлення, якщо вони не відносяться до супутнього свідомості. Наприклад, ви можете порадити, щоб альтер-особистість, яка завершила задачу, залишить записку для базової особистості, що коли він або вона повернеться, буде точно знати, що вже зроблено.

Поради • Якщо людина з роздвоєнням особистості злиться, зробіть все можливе, щоб заспокоїти його. Зробіть все, щоб знову не розсердити його, тому це не допоможе ситуації.
 • Будьте абсолютно впевнені, що фахівці, які спостерігають хворого, дійсно розбираються в ДРИ. І що вони вірять в це. На жаль, є такі, які не вірять, і цей тип людей може зробити тільки гірше вашим улюбленим. Це НЕ час, щоб вас дорікали, що ви вигадуєте! Вони потребують всілякої любові та підтримки і повинні її отримувати!
 • Віддавайте коханій людині з ДРИ всю любов, що ви можете дати, не жертвуючи собою - дбайте про себе в першу чергу. Це послужить тому, що людина з ДРИ навчиться вам довіряти.
 • Звертайтеся з людиною, що страждають ДРИ як зі звичайною людиною - будьте чесні та щирі.
 • Якщо людина з ДРИ ще не звернувся за медичною допомогою, то умовте його зробити це, але не змушуйте. Як правило, не існує препаратів, що призначаються від самого ДРИ, а тільки ті, що допомагають справлятися з симптомами, такими як депресія і занепокоєння. Комбінована терапія, когнітивно-поведінкова терапія і психодинамическая терапія - всі вони будуть значно корисні при цьому стані, так що зберіть факти і передайте інформацію вашому другу, щоб він / вона був / а спрямований / а своїм лікарем до потрібного фахівця. Це може набагато полегшити життя, і немає ніякого ганьби в обігу за допомогою.
 • Чи не придумуйте нічого і скажіть людині з ДРИ, що це сталося. Це не жарт. Це дуже жорстоко і може змусити людину з ДРИ відчувати провину або страх або депресію, якщо це щось погане або насильницьке.
 • Якщо ви можете допомогти їм, в будь-якому випадку зробіть це. Запитаєте, що їм потрібно, і якщо можете - надайте їм це.
 • Коли страждає ДРИ знаходиться в альтер-особистості, не намагайтеся його «перемкнути». Надавайте підтримку і спілкуйтеся з ним таким чином, щоб його альтернативна особистість могла легко зрозуміти і була в стані співвідносити.
 • Якщо одна з альтер-особистостей засмучена або гнівається, поговоріть з нею або з ним. Слухайте їх, сприймайте їх також серйозно, як базову особистість і не проганяйте і не ображайте їх. Хворий ДРИ, швидше за все не пам`ятає нічого з цих втрат часу, якщо ви не розповісте йому, що сталося і що було сказано.
 • Допоможіть людині з ДРИ відчувати себе в безпеці. Якщо ви вважаєте, що він може нашкодити собі, або будучи самим собою, або в стані альтер-особистості, то зверніться за професійною допомогою.

Попередження

 • Не говоріть про людину як про «страждає» від роздвоєння особистості, тому це зміцнює психологію жертвенності- люди з ДРИ не божевільні і не психічно хворі. Перебування в альтер-особистості - не одне і те ж з маревних станом. Сторони їх особи були «роз`єднані» і в дитинстві вони оволоділи технікою реагування «частиною» себе, яка могла допомогти впоратися з дуже важкими ситуаціями. Звертайтеся до людини з ДРИ з повагою, і не перекрикувати його, або як якби він був неосудним.
 • Не зліться на людей з ДРІ, і не провокуйте їх.
 • Якщо людина з ДРИ загрожує заподіяти собі шкоду, поговоріть спокійно і не реагуйте занадто різко. Зверніться по допомогу.
 • Якщо ви не підготовлені і не можете управляти або допомогти людині, то зателефонуйте в місцеву аварійно-рятувальну службу (999 у Великобританії, 911 в США).