Як дізнатися свою географічну широту

Широта вашого місця розташування - географічна координата, яка вказує ваше положення на поверхні землі відносного північного і південного полюсів. Ви можете визначити значення широти через інтернет, за справжньою карті, за допомогою транспортира, або використовуючи деякі інші прийоми. Якщо ви хочете дізнатися, як знайти свою широту, дивіться Крок 1, щоб почати роботу.

Кроки

 1. 1

  Користуйтеся онлайн - пошукачами широти і довготи в Інтернеті. Якщо ви введете в рядок пошуку - «як знайти свою широту», отримаєте кілька веб-сайтів, які допоможуть вам знайти значення широти і довготи. Для отримання інформації на цих сайтах необхідно тільки вказати точну адресу вашого місцезнаходження, і ви дізнаєтеся вашу широту протягом декількох секунд. Особливо зручний NASA веб-сайт, як тільки ви введете адресу, переміщаючи курсор навколо області вашого місцезнаходження, можна буде відстежувати мінімальні зміни географічної широти і довготи. Переконайтеся, що ви використовуєте безкоштовний сайт, який не вимагає плати за інформацію.

 2. 2

  Використання Google Maps. Ви також можете швидко знайти широту за допомогою Google Maps. Ось все, що вам потрібно для цього зробити:
  • Відкрийте Google Maps.
  • Введіть вашу адресу.
  • Двічі клацніть на свою адресу і виберіть «що тут?».  • Прочитайте значення широти і довготи. Першою буде позначена широта.

 3. 3

  Використання справжньої карти. Як вам відомо, в минулому всі карти не містили слово Google в заголовку. Значення широти можна дізнатися, відкривши карту (все в порядку, карту ви можете знайти теж в інтернеті) і знайшовши своє місце розташування на ній. Хоча це буде не так точно, як ввести свою адресу в інтернеті, тим не менше, якщо ви вмієте читати карту, можна отримати досить прийнятні результати вимірювання координат. Широта на карті проходить горизонтально, а довгота - у вертикальному напрямку. Для визначення свого місця розташування потрібна буде лінійка або інший предмет з прямими плоскими краями. Проводять горизонтальну пряму лінію від точки на карті до найближчої шкали координат широти і визначають значення. Ось так ви зможете знайти свою широту.

 4. 4

  Використання Полярної зірки і транспортира. Хоча це досить довгий спосіб визначення широти, він може бути цікавим з позиції проведення експерименту по обчисленню свого місця розташування. Ось те, що вам потрібно зробити:
  • Знайдіть на небосхилі Великий ківш. Це сузір`я також відомо, як Велика ведмедиця або Плуг, і виглядає як велика ложка.


  • Знайдіть задню частину «леза плуга». Це крайня частина ковша, вона найбільш віддалена від ручки ложки.
  • Відкладіть чотири довжини задньої частини «леза плуга», приблизно в кінці цього відстані буде полярна зірка. Можна також використовувати сузір`я Кассіопеї. Воно являє собою сидить королеву і має схожість з «W», яка знаходиться на такій же відстані від Полярної зірки. Положення цієї зірки ніколи не змінюється.
  • Проведіть візуальну лінію між Полярною зіркою і точкою вашого становища.
  • Візьміть транспортир і виміряйте кут між візуальним променем і горизонтом, який повинен становити 90 градусів до лінії схилу. Це буде ваша широта.

 5. 5

  Скористайтеся астролябією. Якщо у вас є астролябія, то все, що вам потрібно зробити, це лягти на землю і знайти полярну зірку, керуючись кроком 4. За допомогою астролябії визначте кут висоти полярної зірки і запишіть його. Це буде величина зенітного кута. Потім відніміть цей кут від 90 градусів і отримаєте широту.
  • Використання астролябії - не найпростіший, але досить цікавий спосіб знаходження широти. Можна зробити астролябію самостійно, використовуючи транспортир, пластикову трубочку, металевий важок і шматок мотузки. Прив`яжіть до отвору в середині транспортира мотузку з грузиком. Тепер, все що вам потрібно зробити, це пристосувати пластикову трубочку уздовж плоского краю транспортира, і все готово.


Поради

 • Просте правило: висота Полярної зірки дорівнює широті спостерігача.

Попередження

 • Це працює тільки в північній півкулі!
 • Полярна зірка буде Північною зіркою до 7500, моменту, коли через зсув осі обертання Землі Північною зіркою стане Альфа Сепе.