Як знайти галактику Андромеди

Галактика Андромеда, також відома як Велика спіральна галактика - один з найвіддаленіших об`єктів, видимий неозброєним глазом- вона знаходиться на відстані від 2,2 до 3 мільйонів світлових років від Землі. Знайти її вперше може бути складно, але але знайшовши її, ви навряд чи забудете, де вона знаходиться.


Зверніть увагу: Найкращий час для того, щоб знайти галактику Андромеди - від серпня до кінця березня, тому якщо ви не можете знайти її, то збережіть цю сторінку в закладках і спробуйте знову через якийсь час. Майте на увазі, що її легше знайти, якщо ви перебуваєте в північній півкулі.

Кроки

 1. 1

  Для першої спроби пошуку галактики Андромеди скористайтеся біноклем. Насправді ніяких оптичних приладів використовувати не потрібно, однак бінокль значно полегшить завдання для новачка і до того ж забезпечить більш широку зону огляду, ніж у телескопа, що дуже важливо для початківців. Для спостережень виберіть безхмарну ясну ніч, якщо ви живете там, де не видно зірок, то вам доведеться дістатися туди, де їх видно.

 2. 2

  Щоб мати орієнтири, знайдіть три сузір`я. Вам потрібно знайти сузір`я Пегас, Кассіопея і Андромеда. Пегас у давньогрецькій міфології - крилатий кінь, а крайня зірка Андромеди утворює разом з трьома іншими великий квадрат Пегаса- його дуже легко знайти, так як це одна з найбільших геометричних фігур в небі. Кассіопея має форму літери W або М, її легко знайти. Дві її крайні зірки служать покажчиками до сузір`я Андромеди. Андромедою звали принцесу, яку згідно давньогрецької міфології врятував від чудовиська Персей. На наведеній тут карті показано нічне небо для 35 ° північної широти, зафіксоване 1 грудня в 20:00 за місцевим часом, але її можна використовувати і пізніше вночі до цієї дати, раніше після неї.

 3. 3

  Шукайте відмітні особливості. Пегас знайти найлегше, бо він виглядає як величезний прямоугольнік- це - Великий квадрат Пегаса. Кассіопею знайти ще легше, вона виглядає як величезна буква "M" або "W". Андромеда знаходиться між ними.

 4. 4

  Проведіть лінію від зірки Сіррі (також Альферац) на краю Пегаса і Андромеди до зірки Рукбах в сузір`ї Кассіопеї.

 5. 5

  Проведіть лінію від зірки Мирах через мю Андромеди і далі через першу лінію. Врахуйте, що мю Андромеди тьмяніше, ніж Мирах.

 6. 6

  Уважно огляньте біноклем (або маленьким телескопом - див. наступний крок) небо на південний схід від місця перетину ліній, спостерігаючи уздовж другої ліній. Ви помітите овал зі слабким світінням. Це і є галактика Андромеди.
 7. 7

  Для більш детального огляду скористайтеся телескопом. Звичайний 20-сантиметровий дзеркальний телескоп дозволить вам бачити в 1000 разів далі галактики Андромеди, тому зі стандартним телескопом у вас повинен вийти відмінний вигляд. Використовуючи телескоп, особливо у випадку неба зі світловим забрудненням, спробуйте також знайти Кассіопею, а потім за допомогою вказує букви "M" Кассіопеї знайдіть Мирах. Знайшовши в телескопі Мирах, рухайтеся до Кассіопеї і відшукайте тьмяну зірку, потім пересувайтеся далі в тому ж напрямку, поки не побачите дві більш більш тьмяні зірки і розмитий об`єкт, який утворює разом із цими зірками трикутник. Це і є шукана галактика.
  • Якщо ви уважно подивитеся в бінокль або телескоп, ви зможете знайти поруч з галактикою два розмитих об`єкта. Один з них, М32, має менший розмір і близький до ядра галактики. Інший, NGC 205, ще більш розпливчастий і знаходиться далі від самої галактики. Обидва об`єкти є галактиками-компаньйонами Андромеди.
  • Ви зможете знайти її за допомогою телескопа "GOTO" або комп`ютеризованого телескопа. Якщо ви використовуєте екваторіал і знаєте, як користуватися установочними колами, то щоб знайти галактику, скористайтеся координатами RA 00h43m, DEC + 41deg16 `.
  • Якщо ви знайомі з роботою телескопа, то знаєте, що його поле зору вже, ніж у бінокля. Це вимагає від націлювання більшої точності і, відповідно, процес стає більш складним. Тому, якщо у вас немає досвіду у використанні телескопа, то ви можете пропустити цей крок до тих пір, поки не придбаєте велику впевненість.

Поради

 • Якщо ви зможете спостерігати за небом далеко від вуличного освітлення, то у вас буде більше шансів знайти об`єкт.


 • Хоча такі інструменти, як бінокль і телескопи, для виявлення галактики і не потрібні, все ж вони роблять об`єкти спостереження більш виразними.
 • У протилежному напрямку від трьох / чотирьох яскравих зірок ви можете знайти дві яскраві зірки і одну тьмяну, яка здається подвійний, разом утворюють трикутник. Якщо ви проведете лінію від тьмяною зірки через точку між двома яскравими зірками і продовжите її, то знайдете галактику Трикутника, ще одну яскраву, але дуже розпливчасту галактику.
 • Галактику Андромеди можна знайти навіть у порівняно яскравому небі, однак при цьому буде складніше знайти інші більш тьмяні зірки, тому вам потрібно буде уважно оглянути більшу ділянку неба.
 • Те, що ви насправді бачите - це ядро галактики, її зовнішні рукава дуже тьмяні. Ви можете сфотографувати її, щоб рукава з`явилися, але для цього знадобиться тривала витримка, насадка для камери і програма для поєднання зображень, наприклад RegiStax або ImagesPlus.
 • Галактика Андромеди має діаметр 200,000 світлових років і містить близько 400 мільярдів зірок. Вона називається М31, бо була 31-м об`єктом в каталозі Шарля Мессьє.
 • Дві інші галактики, який з легкістю можна побачити із Землі неозброєним оком: Велика Магелланова Хмара та Мала Магелланова Хмара. M33 можна побачити, спостерігаючи з темною місцевості, а M81 була помічена деякими зіркими спостерігачами.
 • Сузір`я - це група зірок, поєднана невидимими лініями. Якщо ви з`єднаєте точками зірки і скористаєтеся уявою, то побачите зображення предметів, тварин або людей. Наприклад Оріон - це група зірок, яка, на думку стародавніх греків, виглядає як величезний мисливець з мечем на поясі.

Попередження

 • Описувані кроки може бути складно виконати в південній півкулі.
 • Не забудьте одягнутися по погоді, особливо в холодні місяці.

Що вам знадобиться

 • Бінокль і / або телескоп
 • Камера і зоряний атлас або рухома карта зоряного неба (при необхідності)