Як знайти Малу Ведмедицю

Фото - Як знайти Малу Ведмедицю

Зірки Малої Ведмедиці досить тьмяні, тому їх може бути важко виявити в нічному небі, якщо воно не досить темне. Якщо ви дивитеся на спокійне, темне небо, ви можете знайти Малу Ведмедицю якщо знайдете Полярну зірку, яка є частиною сузір`я.
Частина 1 з 2: використовуйте Велику Ведмедицю, щоб знайти Малу Ведмедицю

 1. 1

  Виберіть правильний параметр. Перш ніж ви зможете знайти будь зірки, ви повинні переконатися, що нічне небо сприяє тому, щоб знайти зірки. Це особливо важливо при пошуку Малої Ведмедиці, так як деякі із зірок досить тьмяні.

 2. 2

  * Ідіть за місто. Якщо ви живете у великому місті чи передмісті, ви можете бути знайомі з терміном "світлове забруднення". Через великої кількості вуличних ліхтарів, внутрішнього освітлення, ламп на верандах та інших різних форм електричного світла сяючих вночі в таких місцях, нічне небо може бути не дуже темним. В результаті, складно знайти зірки, особливо тьмяні, як ті, що у Малої Ведмедиці. Вам потрібно буде піти від вогнів міста або передмістя, якщо ви сподіваєтеся знайти Малу Ведмедицю.

 3. 3

  * Відійдіть від перешкод. Паркани, чагарники, і інші невеликі об`єкти на горизонті, великі дерева, сараї, не дають вам побачити всю красу нічного неба. Збільште свої шанси знайти Малу Ведмедицю, вибравши місце з мінімальною кількістю потенційних перешкод, які можуть вам поміщати побачити небо.

 4. 4

  * Шукайте зірки, коли погода хороша. В ідеалі, коли на небі мінлива хмарність. Занадто багато хмар блокуватимуть зірки повністю. Також можна спробувати піти на пошук зірок, коли немає хмар, але тоді місяць може світити яскравіше, а дуже яскрава Місяць не дасть вам побачити зірок Малої Ведмедиці.

 5. 5

  Знайдіть Полярну зірку. Подивіться на північ, щоб знайти Полярну зірку. Якщо ви хочете знайти Малу Ведмедицю, це буде самий простий і легкий спосіб її виявити. Для того щоб знайти Полярну зірку ви можете також використовувати Велику Ведмедицю.

 6. 6

  * В першу чергу знайдіть Велику Ведмедицю. Це не простий трюк, щоб зробити це, не достатньо просто дивитися. Велика Ведмедиця обертається навколо Полярної зірки, а Полярна зірка завжди знаходиться в напрямі на північ, так що ви можете почати з того, що знайдете північ. Для більшості людей з північної частини Сполучених Штатів, Велика Ведмедиця, як правило, знаходиться десь на півдорозі між верхньою частиною нічного неба і горизонту. Щоб визначити Велику Ведмедицю, шукайте ближче до горизонту і чим далі на північ, шукайте ближче до верхньої частини неба.

 7. 7

  * Знайдіть зірки Дабх і Мерак. Це дві зірки, які входять в Велику Ведмедицю, і вони також відомі як "покажчик зірок", так як вони можуть бути використані для знаходження Полярної зірки. Ці дві зірки становлять зовнішній край чаші сузір`я. Мерак створює "нижній кут" чаші а Дабх "центр" чаші.

 8. 8

  * Намалюйте уявну лінію, що сполучає Мерак і Дабх. Розширення цієї лінії в точці, приблизно в п`ять разів більше, ніж довжина самої лінії. Десь приблизно в кінці цієї уявної лінії, ви повинні знайти Полярну зірку.

 9. 9

  * Полярна зірка це перша і найяскравіша зірка в Малій Ведмедиці, тому знайшовши її, ви майже вже знайшли Малу Ведмедицю, навіть якщо Ви не можете розібрати контури сузір`я. Полярна зірка утворює зовнішню частину руки Малої Ведмедиці.

 10. 10

  Шукайте Перкад і Кочаб. Це дві зірки знаходяться на передньому краї чаші Малої Ведмедиці. Крім Полярної зірки, ці дві є єдиними, які відносно легко побачити неозброєним оком.

 11. 11

  * Перкад утворює "верхній кут" чаші з Малої Ведмедиці і Кочаб формує "нижній кут" чаші.

 12. 12

  * Ці зірки також називають "Вартові Полюса", тому що вони обертаються навколо Полярної. Вони знаходяться найближче до Полярної зірки, і якщо не брати в рахунок Полярну зірку, то ці дві є найближчими яскравими зірками на північному полюсі або осі Землі.

 13. 13

  * Найяскравіша зірка Кочаб, вважається другим за величиною зіркою з помаранчевим світлом. Перкад третя за величина зірка, але все одно достатньо помітна.

 14. 14

  З`єднайте точки. Якщо ви знайшли три яскравих зірки Малої Ведмедиці, то ви зможете поступово знайти інші чотири зірки, які доповнюють картину. 15. 15

  * Найпростіший спосіб закінчити зразок, це заповнити частину чаші. Два внутрішні "кути" чаші складаються з четвертою і п`ятою за величиною зірок, тому їх важко знайти при поганих погодних умовах.

 16. 16

  * Після того як ви знайдете залишилися зірки чаші, шукайте ручки зірок. Майте на увазі, що Полярна зірка утворює зовнішню руку сузір`я. Ви повинні знайти дві інших зірки розташовані в між чашею і Полярною зіркою.

 17. 17

  * Зверніть увагу, що Мала Ведмедиця буде вказувати в напрямку, протилежному Великої Ведмедиці. Ручка одного сузір`я спрямована в один бік, в той час як ручка іншого дивиться в прямо протилежному напрямку.

Частина 2 з 2: сезонні зміни й інші міркування

 1. 1

  Весна і осінь. Положення Малої Ведмедиці трохи варіюється залежно від поточного часу року. Протягом весни і літа, Мала Ведмедиця, як правило, знаходиться трохи вище в небі. Восени і взимку, вона має тенденцію бути трохи нижче до горизонту.

 2. 2

  * Обертання Землі навколо Сонця впливає на сузір`я. Так як Земля нахилена на осі, ставлення вашого географічного положення до зірок, що утворюють Малу Ведмедицю може бути або ближче або далі.

 3. 3

  Збільшіть ваші шанси побачити сузір`я вибравши потрібний час року. Ви можете знайти Малу Ведмедицю в будь-який час року при певних обставинах, але найпростіший час щоб її знайти, як правило весняний вечір або зимовий ранок.

 4. 4

  * У цих точках і в певний час, зірки, що утворюють Малу Ведмедицю повинні бути досить високо в небі. Сама яскравість зірок не зміниться, але ви будете мати більш чітке уявлення про сузір`ї.

 5. 5

  Не дивіться на Південну півкулю. Як зазначалося раніше, положення Малої Ведмедиці і Полярної зірки буде змінюватися в залежності від свого місця розташування. Якщо ви подорожуєте в на південь, нижче екватора, то небо у напрямку до півночі і його зірки, в тому числі Полярна, що не буде видно.

 6. 6

  * Поки ви живете в Північній півкулі, на Північному полюсі, Велика і Мала Ведмедиці можуть бути знайдені над горизонтом. Але ці зірки знаходяться нижче горизонту, якщо ви розташовані в Південній півкулі.

 7. 7

  * Зверніть увагу, що на Північному полюсі, Полярна зірка буде прямо над вами в небі. На Південному полюсі, Полярна зірка буде прямо під вами, в точці далеко за межами вашого діапазону видимості.

Поради

 • Спробуйте використовувати телескоп або бінокль. Використовуйте свій неозброєний очей, щоб знайти загальну область сузір`я, але використовуйте бінокль або телескоп, щоб побачити сузір`я ближче. Це може також полегшити вам шлях знайти Маленьку Ведмедицю, особливо при поганих погодних умовах.
 • Зверніть увагу, що Мала Ведмедиця не є технічно сузір`ям. Вона є астеризмом, або навіть картиною зірок, які утворюють тільки частина сузір`я.

Що вам знадобиться

 • Телескоп або бінокль (на вибір)