Як розібратися в літньому нічному небі

Для тих, хто живе в північній півкулі, літні ночі можуть здаватися просто сліпучими, адже вони сяють сотнями, а насправді і тисячами зірок. Хоча спочатку вони можуть збентежити, можна запам`ятати основні сузір`я нічного неба і орієнтуватися в ньому, використовуючи в якості керівництва наступні найпростіші кроки.

Кроки

 1. 1

  На наведеній схемі, зображено типове нічне небо влітку (у даному випадку - 14 липня в 21:00 вечора / 22: 00 в разі переведення стрілок на літній час) на широті приблизно 35 ° північної широти (поблизу широт, на яких знаходяться міста Теннессі ( США), Токіо (Японія) і Тегеран (Іран)). Подивившись прямо наверх, стоячи обличчям на південь, ви помітите три яскраві зірки, що знаходяться зліва (на сході). Це зірки Вега, Альтаїр і Денеб. Вони утворюють великий астеризм, званий Літнім трикутником.

 2. 2

  Знайшовши Літній трикутник, ви можете знайти три сузір`я, до яких відносяться ці три зірки: Ліра, Орел і Лебідь.

 3. 3

  Праворуч від нас (на заході) і трохи північніше ви знайдете Великий Ківш (також відомий як Плуг), що є насправді іншим астеризмом (ми розглянемо його докладніше надалі). Дотримуйтесь дузі ручки на південь у напрямку дуже яскравою зірки- "дузі на Арктур", що виблискує помаранчевої зірці, що відзначає сузір`я Волопаса.
 4. 4

  Давайте знайдемо інше яскраве сузір`я. Це, можливо, найкрасивіше літній сузір`я, Скорпіон, яке знаходиться далі на південь. Найяскравіша зірка Скорпіона - Антарес, червоний гігант.

 5. 5

  Тепер, коли ми знайшли одні з найяскравіших сузір`їв, давайте скористаємося ними, щоб знайти кілька більш тьмяних. Проведіть невидиму лінію від Денеба через Вегу і трохи далі на захід. Це приведе вас до сузір`я Геркулеса.

 6. 6

  Давайте рушимо на захід назад до яскравої зірки Арктур. Оскільки ми вже проїхали по "дузі до Арктуру", то тепер ми можемо переміститися до Спіка, що є найяскравішою зіркою в сузір`ї Діви. 7. 7

  Перемістившись назад на південь до Скорпіона, ми можемо виявити астеризм "Чайник", що складається з найяскравіших зірок сузір`я Стрільця (цікавий факт: область над "носиком" і між Скорпіоном вказує напрямок до центру Молочного Шляху, нашої рідної галактики).

 8. 8

  А тепер повертаємося назад на північ. Раніше ми називали Великий Ківш астеризмом. Насправді ж це частина великого сузір`я, відомого як Велика Ведмедиця. Якщо ви пройдете за невидимою лінією, проведеної через дві зірки навпроти ручки ("покажчики"), то ви виявите, що вони майже точно вказують на Полярну зірку, що знаходиться на кінці ручки Малого Ковша, іншого астеризму. Насправді це Мала Ведмедиця.

 9. 9

  Якщо ви продовжите вести лінію через Полярну зірку, то ви дійдете до сузір`я, яке лежить практично навпроти Великої Ведмедиці. Це Кассіопея, одне з головних осінніх сузір`їв.

 10. 10

  І нарешті, ми знайдемо одне з найменших з 88 офіційних сузір`їв, на південь від Літнього Трикутника. Це сузір`я Дельфіна (яке і справді виглядає як свій тезка).

Поради

 • Щоб знайти ці об`єкти в зоряному небі, вам не потрібно ніякого хитромудрого обладнання, тільки темне небо і власні очі.