Як створити прозоре зображення за допомогою Gimp

GIMP (GNU Image Manipulation Program), безкоштовна, широко використовувана програма для редагування зображень - це потужний інструмент як для любителів, так і для професіоналів. Однак, особливо для непосвячених багато найкорисніші функції можуть зажадати серйозного вивчення. Створення прозорих зображень за допомогою GIMP - це досить простий процес, який після його освоєння відкриє масу художніх можливостей для користувача. Дивіться Крок 1 нижче, щоб почати роботу.

Кроки

 1. Як створити прозоре зображення за допомогою Gimp

  1

  Відкрийте зображення за допомогою GIMP. Запустіть GIMP і відкрийте зображення, вибравши Файл> Відкрити ... на панелі завдань у верхній частині вікна GIMP і потім перейшовши до файлу зображення. Коли ви виберете зображення, воно повинно завантажитися в центральне вікно редагування, і повинні відкритися за замовчуванням ще два маленьких вікна: вікно панелі інструментів зліва вікно діалогів справа. Слідкуйте за цими вікнами, так як вони містять інструменти, які ми будемо використовувати при створенні прозорого зображення.

 2. Як створити прозоре зображення за допомогою Gimp

  2

  Перевірте, чи використовується у вашому зображенні альфа-канал. В GIMP "Канали" відрізняються від стандартних "Слоєв", в яких містяться всі графічні дані зображення для конкретного кольору. Іншими словами, в GIMP кольорові зображення за замовчуванням мають три канали: Червоний, Зелений і Синій. Чорно-білі зображення мають тільки один канал: Сірий. Крім того, деякі канали мають додатковий канал, званий "альфа-канал." Цей альфа-канал - це той канал, з яким ми будемо працювати, щоб створити прозорість нашого зображення. Читайте далі, як дізнатися, чи є у вашого зображення альфа-канал.
  • Спочатку виберіть Вікна> Закріплюються діалоги> Канали в меню у верхній частині центрального вікна редагування.
  • Ви повинні побачити вкладку з червоним, зеленим і синім квадратиками у верхній частині нового вікна Діалогів справа. Якщо вона ще не вибрана, клікніть на неї.
  • У верхній частині цієї вкладки ви повинні побачити записи для Червоного, Зеленого та Синього каналів (або, якщо зображення чорно-біле, тільки для Сірого каналу). Під ними, ви можете побачити або не помітити "Альфа" канал. Якщо ви не бачите його, додайте цей канал на наступному кроці. Якщо бачите - пропустіть наступний крок.

 3. Як створити прозоре зображення за допомогою Gimp

  3

  Якщо необхідно, додайте альфа-канал. Якщо у вашого зображення немає альфа-каналу, не турбуйтеся - додати його дуже просто. Просто виберіть Шар> Прозорість> Додати альфа-канал в меню верхній частині вікна редагування. Буде створений альфа-канал, який ви будете використовувати для створення прозорого зображення.

 4. Як створити прозоре зображення за допомогою Gimp

  4

  Виберіть інструмент для виділення. У самій верхній частині вікна панелі інструментів (за замовчуванням воно зліва від вікна редагування) знаходяться інструменти для виділення різних частин вашого зображення. На наступному кроці ми виберемо один з них - "Виділення суміжних областей" для виділення частини зображення, яку ми хочемо зробити прозорою. Однак, в залежності від різних ситуацій можуть підійти і інші інструменти для виділення. Перші сім інструментів у верхній частині вікна панелі інструментів все служать для виділення. У порядку зверху вниз зліва направо це:  • Прямокутне виділення. Цей інструмент виділяє частину зображення у формі прямокутника з прямими кутами.
  • Овальне виділення. Цей інструмент виділяє круглу, довгасту або овальну частину зображення.
  • Вільне виділення. Цей інструмент дозволяє вам обвести (від руки) за допомогою мишки частину зображення, яку ви хочете виділити - добре підходить для невеликих несиметричних об`єктів.
  • Виділення суміжних областей. Це інструмент, який ми будемо використовувати в цій статті. Цей інструмент акуратно виділяє частину зображення, яка відрізняється від інших. Наприклад, якщо якась частина зображення має колір, що відрізняється від решти частини, просто клікніть на цій частині зображення за допомогою інструменту Виділення суміжних областей, і GIMP сам спробує виділити конкретну частину зображення і все.
  • Виділення за кольором. Цей інструмент дозволяє виділити всі частини зображення з таким же кольором.
  • Розумні ножиці. Цей інструмент використовує передові технології GIMP по виділенню, щоб дуже акуратно виділити якусь фігуру.


  • Виділення об`єктів переднього плану. Цей інструмент намагається виділити об`єкти, які GIMP ідентифікував як знаходяться на передньому плані.

 5. Як створити прозоре зображення за допомогою Gimp

  5

  Виділіть частину зображення. На цьому кроці ми припустимо, що ви вибрали інструмент Виділення суміжних областей, хоча будь-який з перерахованих вище теж підійде. Натисніть на іконку інструменту Виділення суміжних областей у вікні панелі інструментів (вона виглядає як чарівна паличка), потім клацніть на тій частині зображення, яке хочете зробити прозорим (наприклад, задній фон). GIMP спробує виділити цю частину зображення - ви повинні побачити пунктирну кордон навколо тієї частини зображення, на яку ви натиснули.
  • Якщо пунктирна межа не включила необхідну область, ви можете налаштувати чутливість інструменту. Після того, як ви вибрали інструмент Виділення суміжних областей, крім усього іншого ви повинні побачити в нижній частині панелі інструментів маленький повзунок з написом "Поріг". Рухаючи цей повзунок, ви можете змінювати чутливість інструменту Виділення суміжних областей - іншими словами, з яким порогом чутливості він буде розрізняти об`єкти на зображенні.
   • В основному для зображень з невеликою кількістю квітів і для чорно-білих зображень краще встановлювати менше значення порога, а велике значення порога підійде для зображень з великою кількістю квітів. Поекспериментуйте, щоб підібрати правильне значення чутливості.

 6. Як створити прозоре зображення за допомогою Gimp

  6

  Для повної прозорості натисніть "Видалити". Якщо ви хочете, щоб обрана вами частина зображення була 100% прозорою, вам просто слід її видалити. Якщо є альфа-канал, частини зображення, на яких нічого немає, стають повністю прозорими. Після видалення частини зображення ви повинні побачити картатий фон - це означає прозорість.
  • Уважно перегляньте ваше зображення після того, як зробите частина його прозорим, особливо якщо ви використовуєте інструмент Виділення суміжних областей. Можуть залишитися невеликі шматки зображення, особливо біля кордону між двома об`єктами. Тоді вам слід збільшити цю частину зображення і використовувати Ластик, щоб підкоригувати роботу.

 7. Як створити прозоре зображення за допомогою Gimp

  7

  Для отримання часткової прозорості скористайтеся однією з можливостей. Скажімо, ви не хочете, щоб виділена вами область була 100% прозорою. Припустимо, наприклад, ви хочете зробити її прозорою на 50%. На щастя, GIMP пропонує кілька варіантів опцій часткової прозорості, які варіюються від дуже простих до досить складних. Нижче наведені три варіанти, які підходять в більшості випадків - виберіть той, який вам підійде:
  • Використовуйте Ластик. Виберіть Ластик у вікні панелі інструментів. Нижче повинен з`явитися повзунок "Непрозорість". Встановлюючи непрозорість у значення нижче 100%, ви зможете використовувати Ластик, щоб "намалювати" на частини вашого зображення часткову прозорість.
  • Зробіть весь шар частково прозорим. Відкрийте вкладку Шари у вікні Діалоги (за замовчуванням це перша вкладка). У верхній частині ви повинні побачити список шарів вашого зображення. Виберіть потрібний шар, потім відрегулюйте повзунок "Непрозорість" у верхній частині вкладки, поки не отримаєте бажану прозорість.
  • Використовуйте плаваюче виділення. Використовуючи один з перерахованих вище інструментів виділення, виділіть частину зображення. Після цього натисніть Виділення> Зробити плаваючим в меню верхній частині вікна редагування. Буде створено плаваюче виділення - по суті тимчасовий шар, який ви можете швидко редагувати. Перейдіть на вкладку Шари вікна Діалоги - ви повинні побачити новий тимчасовий шар. Виберіть цей шар і налаштуйте його непрозорість. Після цього натисніть в будь-якій частині зображення, яка знаходиться поза виділеної вами раніше зони - поруч з вашим курсором повинен з`явитися якір. Клікнувши, ви "причепіть" плаваюче виділення, застосувавши зроблені зміни до вашого зображенню і видаливши тимчасовий шар.
   • Якщо у вас виникли проблеми, перед продовженням переконайтеся, що на вкладці Канали вікна Діалоги підсвічений Альфа-канал.

 8. Як створити прозоре зображення за допомогою Gimp

  8

  Коли закінчите, збережіть або експортуйте файл як GIF або PNG. І .GIF, і .PNG формати повинні бути сумісні з прозорістю. Збережіть зображення у форматі, який задовольняє вашим цілям. Зазвичай .PNG файли краще, тому що вони підтримують всі можливості .GIF файлів і інші, але, наприклад, якщо ви робите анімаційний .GIF файл, ви очевидно захочете зберегти ваш файл у тому ж форматі. Якщо не впевнені, спробуйте зберегти в обох форматах - гірше не буде.
  • Щоб зберегти зображення, виберіть Файл> Зберегти або Файл> Зберегти як ... в меню вікна редагування. Щоб експортувати зображення, використовуйте Файл> Експортувати або Файл> Експортувати як ...