Як зарядити домашній кондиціонер

Одним з найдорожчих пунктів у рахунку за електрику, в районах з жарким літом, є витрати на роботу центрального кондиціонера. Якщо ваш кондиціонер не має потрібної кількості холодоагенту, витрати на експлуатацію можуть бути ще вище. Ось деякі кроки, які допоможуть вам зарядити свій домашній кондиціонер.
Метод 1 з 4: Вивчіть закони, що стосуються роботи повітряного кондиціонера

 1. Як зарядити домашній кондиціонер

  1

  Ви повинні знати, що неліцензований домовласник може робити зі своїм устаткуванням. Не існує національного чи федерального закону, який би вказував, що приватна особа може робити зі своїм кондиціонером. Однак є закони, що вимагають професійної сертифікації від адміністрації з охорони за навколишнім середовищем, а також існують державні та місцеві правила відносно ліцензій та професійних стандартів для осіб, які займаються подібною роботою.

 2. Як зарядити домашній кондиціонер

  2

  Зрозумійте, що компанії-постачальники холодильного обладнання не стануть продавати холодоагенти або інші компоненти неліцензованим особам. Можливо, ви й знайдете продавця на сайтах на зразок Craigslist і eBay, але сама покупка все одно може бути незаконною.

 3. Як зарядити домашній кондиціонер

  3

  Чи не копайтеся в кондиціонерах сторонніх людей за плату, якщо у вас немає ліцензії. За це вас можуть оштрафувати або притягти до юридичної відповідальності.

Метод 2 з 4: Перевірте систему

 1. Як зарядити домашній кондиціонер

  1

  Насамперед, виконайте звичайний техогляд. Перед підзарядкою кондиціонера, настійно радиться виконати стандартне техобслуговування.
  • Замініть повітряний фільтр.
  • Почистіть випарник і котушки конденсатора - їх засмічення може викликати симптоми, схожі на симптоми при нестачі хладагента. Якщо ви додасте холодоагент при таких умовах, це може пошкодити кондиціонер.

 2. Як зарядити домашній кондиціонер

  2

  Перевірте наявність закупорки, а також скупчення сміття на вентиляторі і переконайтеся, що вентилятор конденсатора справний. Вони повинні переганяти достатньо повітря через свої котушки для ефективного регулювання виробленого (обмежити його надходження в будинок) повітряним кондиціонером тепла.

 3. Як зарядити домашній кондиціонер

  3

  Проведіть ретельний огляд решти компонентів охолоджувальної системи. Відсутність ізоляції, що протікають кабелі, погане електричне з`єднання та інші дрібні проблеми не вплинуть на вимоги холодоагенту в системі кондиціонування повітря, але можуть знизити ефективність системи.

Метод 3 з 4: Визначте, що вам потрібно

 1. Як зарядити домашній кондиціонер

  1

  Визначте тип холодоагенту, необхідного для вашої системи кондиціонування. Для цього прочитайте інструкцію з експлуатації обладнання, яке часто розташоване в блоці управління живленням або у відсіку вентилятора. Багато системи також мають наклейку зі специфікаціями виробника на корпусі пристрою. У сучасних системах кондиціонування зазвичай використовують такі холодоагенти, як R-22 (HCFC-22) і R410A, які продаються під такими назвами, як SUVA410A і Puron. Це все вкрай важливо для придбання правильного типу холодоагенту і правильного зарядного пристрою.

 2. Як зарядити домашній кондиціонер

  2

  Визначте, яким типом зарядних з`єднань оснащена ваша система. Звичайні клапани Шрадера можна оснастити насадками для того, щоб знизити втрату холодоагенту в процесі підключення, а також зменшити ризик отримання травми від попадання рідкого холодоагенту на шкіру. Яке б з`єднання не використовувалося, пам`ятайте, що навіть з вимкненим кондиціонером, холодоагент знаходиться під високим тиском і дуже небезпечний.

 3. Як зарядити домашній кондиціонер

  3

  Вимкніть кондиціонер на термостаті. Термостат і його електрична схема має перемикач вкл / викл. Харчування самого кондиціонера ми будемо вимикати в наступному кроці, але спершу необхідно зупинити роботу кондиціонера за допомогою термостата, а не відключать його, так як звичайне відключення призначене не для цього.

 4. Як зарядити домашній кондиціонер

  4

  Вимкніть живлення кондиціонера. Зовнішній блок повинен мати роз`єднувач або вимикач. Витягніть запобіжники або вимкніть живлення, перш ніж продовжити.
  • Вимкнувши кондиціонер, підключіть датчики згідно інструкції. Підключіть до датчиків сторону низького тиску (маленький шланг / синій шланг) і сторону високого тиску (червоний шланг). Старі манометри можуть не мати кольорового маркування, але, як правило, датчик низького тиску і коннектор розташовані зліва, обличчям до датчика, а високого тиску - праворуч, тоді так шланг подачі, підключений до резервуару з холодоагентом, вакуумному насосу, або чогось іншого - посередині.
  • Підключивши датчики, вимкніть кондиціонер і почекайте 15 хвилин, щоб стабілізувати систему.

 5. Як зарядити домашній кондиціонер

  5

  Зніміть показання з датчиків. Якщо синій датчик впаде, значить, систему потрібно дозаправить.
  • Для перевірки використовуйте датчик температури, прикріпивши його до сторони низького тиску або до поворотного трубопроводу, який має більший розмір.
  • Зарядіть систему, якщо температура на синьому датчику не відповідає числу, рекомендованому в специфікаціях виробника обладнання.
  • Використовуйте оглядове скло. Іншим способом визначити, чи потребує система підзарядки, можна за допомогою оглядового скла на приладі. Багато домашні кондиціонери не обладнані оглядовим склом, але якщо у вашого таке є, воно буде знаходитися на зовнішній частині пристрою, на зворотному трубопроводі між випарником і компресором.
   • Як тільки виявите оглядове скло і витріть його, подивіться на нього під час роботи кондиціонера. Подивіться наявність бульбашок в рідкому холодоагенті. У повністю зарядженому кондиціонері бульбашок бути не повинно. Якщо в рідкому хладагенте є бульбашки, значить, вам потрібно підзарядити кондиціонер. До речі, якщо кондиціонер не повністю заправлений, бульбашки можуть утворитися з повітря і вологи, які потрапили в герметичну систему охолодження.

Метод 4 з 4: Зарядите свій кондиціонер

 1. Як зарядити домашній кондиціонер

  1

  Виконайте такі дії. Для зарядки холодоагенту спершу необхідно вимкнути кондиціонер з розетки і виконати наступні дії:

 2. Як зарядити домашній кондиціонер

  2

  Прикріпіть шланги манометра до портів тиску системи.
  • Шланг низького тиску, як правило, має синій колір і підключений возвратному трубопроводу насоса, більшому із двох труб.
  • Шланг високого тиску має червоний колір і підключений до трубці подачі рідини, меншою з двох труб.

 3. Як зарядити домашній кондиціонер

  3

  Увімкніть кондиціонер. Нехай попрацює протягом 15 хвилин, щоб система почала працювати в стабільному режимі.

 4. Як зарядити домашній кондиціонер

  4

  Перевірте температуру. Наступні дані дозволять вам провести порівняльний аналіз продуктивності системи:
  • Температура повітря на вулиці
  • Температура повітря у випарнику / вентиляторі
  • Температура насосної лінії
  • Температура лінії рідини


  • У нових кондиціонерах, як правило, під кришкою акумулятора знаходиться наклейка з докладними інструкціями для вашого пристрою. На ній має бути вказано, як виміряти перегрів і переохолодження. На ній також має бути розміщена діаграма зі значеннями перегріву або переохолодження для поточної температури зовнішнього повітря.

 5. Як зарядити домашній кондиціонер

  5

  Визначте дозуючий пристрій. Перевірте графік процедури зарядки в кондиціонері, щоб визначити який тип дозуючого пристрою використовує система. Це буде або терморегулірующий вентиль, або діафрагмовий дросель.
  • Якщо ваша система використовує терморегулірующий вентиль, використовуйте наступні значення:
   • Перегрів системи: -7 ° C
   • Переохолодження системи: -4 ° C
  • Якщо ваша система використовує діафрагмовий дросель, скористайтеся таблицею внизу. У ній містяться рекомендовані значення перегріву для поточної внутрішньої і зовнішньої температури повітря:

  • Для знаходження потрібного значення перегріву, проведіть лінію від показника зовнішньої температури повітря до показника температури поворотного повітря. Значення в цьому рядку / стовпці і є шуканої температурою перегріву.

 6. Як зарядити домашній кондиціонер

  6

  Переконайтеся у відсутності течі. Якщо перевірка показала, що необхідно додати холодоагенту, перевірте систему на наявність витоків і виправте положення. Витік може перебувати навколо будь-яких з`єднань і вузлів:
  • Зварні або паяні з`єднання
  • Порти тиску
  • Різьбові з`єднувачі труб
  • Будь-які місця, де лінії холодоагенту можуть вібрувати або тертися об шасі або інші деталі.

 7. Як зарядити домашній кондиціонер

  7

  Підключіть зарядку або шланг подачі манометра до ємності з холодоагентом, тримаючи її у вертикальному положенні. Не нахиляти контейнер, так як тоді рідкий холодоагент потрапить в насосну частину компресора, що може привести до поломки кондиціонера.

 8. Як зарядити домашній кондиціонер

  8

  Додайте холодоагент. Повільно, в невеликих кількостях, введіть холодоагент в насосну лінію системи, а потім почекайте 5-10 хвилин, щоб система стабілізувалася перед повторним додаванням холодоагенту. При зарядці нової або порожній системи холодоагент додається по вазі у відповідності зі специфікаціями системи, а відкачка або додавання холодоагенту до існуючого заряду є менш точним процесом.
  • Перевірте показання тиску і температури і визначте, чи потрібно більше холодоагенту. Повторіть процес, поки свідчення не нормалізуються.

 9. Як зарядити домашній кондиціонер

  9

  Дотримуйтесь повний цикл охолодження. Коли кондиціонер завершить цикл, відключіть його від розетки і від`єднайте датчики.

Поради

 • Перегрів трапляється, коли до хладагента додається тепло, в результаті чого температура холодоагенту стає вище температури насичення. Щоб визначити його значення, необхідно відняти показник температури з датчика низького тиску від температури насосної лінії. Додайте охолоджуючої рідини для зменшення перегріву або приберіть холодоагент для збільшення перегріву.
 • Переохолодження трапляється, коли холодоагент втрачає тепло, в результаті чого температура холодоагенту стає нижче температури насичення. Щоб визначити його значення, необхідно відняти температуру насосної лінії від показника температури з датчика високого тиску. Додайте охолоджуючої рідини, щоб збільшити переохолодження або приберіть холодоагент, щоб зменшити його.
 • Вартість манометрів і каністри з холодоагентом може бути дорожче, ніж виклик ОВК техніка.
 • Використовуйте відбілювач для чищення радіатора.

Попередження

 • Вам слід знати, що якщо ваш кондиціонер використовує холодоагент класу CFC, вам знадобиться ліцензований фахівець з кондиціонерів, якщо ви хочете зарядити систему в Сполучених Штатах. Покупка або використання холодоагентів класу CFC або HCFC, що руйнують озоновий шар, без ліцензії є незаконним у США.
 • Не змішуйте різні типи холодоагентів. Це призведе до поломки кондиціонера.
 • Не заряджайте кондиціонер при температурі зовнішнього повітря нижче 12 ° C.
 • Не намагайтеся зарядити кондиціонер, якщо не впевнені чи не маєте необхідної ліцензії.

Що вам знадобиться

 • Плоскогубці
 • Датчик тиску для необхідного холодоагенту
 • Правильний холодоагент
 • Датчик температури з зондом
 • Обладнання для забезпечення безпеки очей і рук у разі витоку холодоагенту в процесі зарядки