Як почистити кондиціонер

У сучасному світі майже кожен володар житла потребує тому чи іншому вигляді кондиціонування повітря, часто це кондиціонер з винесеним комперссорно-конденсаторним агрегатом. Ця система настільки компактна, настільки енергоефективна і настільки доступна, що більшість квартир на первинному ринку вже йдуть з передвстановленим кондиціонером. Незважаючи на те, що дана система є невеликою, чистити її може виявитися складно. А що більше цікаво, так це те, що щорічна чистка кондиціонера фахівцями може обійтися в 25-35% від вартості нової системи. Отже, ніж купувати новий кондиціонер або платити величезну суму грошей, ця стаття підкаже вам і дасть поради, як самостійно почистити систему кондиціонування.

Кроки

 1. 1

  Купуйте пакет для миття кондиціонера. Їх можна купити в спеціалізованих магазинах або в інтернеті. Вони спеціально призначені для того, щоб вловлювати воду з відходами під час чищення кондиціонера.

 2. 2

  Купуйте хороший очищувач кондиціонера. Уникайте пінних очищувачів, тому що через них утворюється багато бруду і вони розпилюють піну скрізь, де не потрібно. До того ж, піна не проникає досить глибоко для очищення котушок і лопатей вентилятора. Тому краще зупиніть свій вибір на рідкому очищувачі.
  • Не варто так само купувати сильні хімічні очисники, які зроблені для впливу на органіку. Вони можуть пошкодити більш нові кондиціонери. Кондиціонери нового зразка часто комплектуються котушками охолодження, покритими гідрофільним шаром блакитного кольору (це полегшує потік конденсату через котушки, що у свою чергу підсилює потік повітря).

 3. 3

  Закріпіть мішок навколо самого кондиціонера, який знаходиться на стіні. Таким чином вам не доведеться знімати весь блок, як це роблять професіонали.

 4. 4

  Почніть розпорошувати хімічний очисник на котушки. Намагайтеся розпорошувати під кутом, щоб речовина потрапляло на площу охолоджуючих ребер так само, як і безпосередньо на самі котушки. Постарайтеся, щоб чистячий речовина потрапила максимально глибоко в котушки. Корисна порада - приставляйте розпилювач якомога ближче до охолоджуючим ребрах.

 5. 5

  Нанесіть очисник на лопаті подачі повітря. Для досягнення хороших результатів користуйтеся розпилювачем з максимальною дальністю розпилу, наприклад пульверизатор для саду. Обов`язково нанесіть засіб на всю поверхню кожної лопаті.
 6. 6

  Зачекайте від 10 до 20 хвилин, поки чистячий речовина не зробить свою роботу. Потім обполосніть котушки і лопаті за допомогою звичайної води (пульверизатором) і спостерігайте за тим, як в пакет стікає вся бруд і бактерії, які оселилися у вашому кондиціонері. Майте на увазі, що деяка частина води з котушок витече через водостічну трубку кондиціонера.

 7. 7

  Витріть блок кондиціонера. Увімкніть кондиціонер і трохи накиньте на нього пакет - це дозволить всієї рідини потрапити безпосередньо в пакет. Тепер зніміть пакет з відходами і утилізуйте вміст. Насолоджуйтесь результатом, спостерігаючи, скільки бруду ви вичистили.


Поради

 • Будьте акуратні, коли трете щіткою охолоджуючі лопаті. Вони гнутися і ламаються, коли застосовується надмірна сила.
 • Щоб уникнути засмічень у стічній трубі або почистити її - розпорошите трохи миючого засобу у водостічну трубку. Потім змийте водою, заливши її в трубку зверху. Якщо ви можете дістати до іншого кінця, за допомогою миючого пилососа висмокчіть і почистіть стічну трубку. Це слід зробити, особливо якщо ваш кондиціонер протікає.
 • Використовуйте сильний розпилювач або зубну щітку, щоб просунути обертові лопаті і очистити їх усі.
 • Якщо ви вмієте знімати передній кожух кондиціонера, то вам вдасться почистити котушки більш ретельно.


 • Якщо ваш розпилювач досить сильний, то саме тиск змусить лопаті обертатися, якщо ви направите розпилювач на лицьову нижню третину ротора.
 • Перед початком робіт можете прибрати зливну пробку з піддону вашого кондиціонера, тоді вся грязь і вода стекут прямо в пакет, а не через зливну трубку. Це не дасть великій кількості бруду потрапити в зливну трубку.
 • Стара зубна щітка дуже сильно допоможе відчистити і відшкребти бруд і плями на котушках і в інших місцях, особливо на поворотних лопатях подачі повітря.

Попередження

 • Вимкніть електричне живлення кондиціонера всередині приміщення і компресор, який висить зовні.
 • Багато коштів для чищення кондиціонера вимагають, щоб після на несення їх залишили на час, а змивати засіб буде утворений в процесі роботи кондиціонера конденсат. Однак, переважно всього самому змити залишки очисника, так як самі ви зможете видалити набагато більше бруду з елементів кондиціонера. Також залишаючи хімічний очисник на котушках, ви сприяєте появи летких органічних сполук, які, як правило, завдають шкоди респіраторним системам організму, навіть якщо вони є органічно натуральними продуктами. Тривала дія таких хімічних речовин не рекомендується.
 • Чи не розпилюйте рідину на праву сторону біля електричних компонентів.

Що вам знадобиться

 • Пакет для чищення кондиціонера
 • Засіб для очищення та дезінфекції кондиціонерів
 • Пульверизатор для саду
 • Зубна щітка (підійде і стара)
 • Захист для зап`ясть (Опціонально, для комфорту і додаткового захисту)