Як перевірити кондиціонер до звернення в ремонт

Ну як завжди - за вікном найспекотніший день в році, а ваш кондиціонер вирішив зламатися! Його ремонт може вилитися в копійку, а вам тільки й залишається, що сидіти і чекати людину з сервісної компанії. Чи так це? Можливо, кілька наступних порад допоможуть вам зберегти як гроші, так і прохолоду в приміщенні.
Метод 1 з 2: Усунення неполадок

 1. 1

  Оцініть проблему. Апарат не працює зовсім, недостатньо охолоджує або ж просто видуває тепле повітря?

 2. 2

  Якщо не працює зовсім: що саме не працює - конденсатор (в зовнішньому блоці) або припливна установка / обігрівач (у внутрішньому блоці).
  • Переконайтеся, що кондиціонер включений в мережу. Незважаючи на очевидність, найчастіше проблема полягає саме в цьому. Штепсель может бути частково або повністю висмикнуть з розетки дітьми, собакою або будучи випадково зачепленим під час прибирання.

  • Перевірте автоматичні і плавкі запобіжники. Переконайтеся що вони на місці, включені і працюють. Електропроводка, особливо в старих будинках, легко перевантажується, якщо в один ланцюг включений кондиціонер і, наприклад, праска, холодильник або мікрохвильовка.

  • Перевірте термостат (регулятор температури) і впевніться що він встановлений на охолодження при поточній температурі, і працює коректно. Як і у випадку зі штепселем, настройки можуть бути збиті випадково.

 3. 3

  Перевірте ремінь вентилятора - НЕ провисає він, чи немає пошкоджень або розривів, обертається вентилятор? Якщо слабшає потік повітря, це призводить до обмерзання і зниження охолоджуючої здатності кондиціонера.
  • Відремонтуйте або замініть ремінь вентилятора. Дайте льоду відтанути перед перезапуском кондиціонера.

 4. 4

  Перевірте теплообмінник і фільтри. Якщо вони забиті пилом і сміттям, ретельно очистіть їх. Переконайтеся, що лід повністю розтанув перед повторним пуском кондиціонера.

 5. 5

  Зателефонуйте в сервісну компанію. Якщо ви переконалися що все чисте, підключено, включено і вірно налаштоване, то, мабуть, пора телефонувати в сервісну компанію.

Метод 2 з 2: Профілактичне обслуговування

 1. 1

  Мийте теплообмінник перед початком сезону або в міру необхідності. Вимкніть кондиціонер, і, використовуючи шланг, промийте теплообмінник проводячи струмінь зверху вниз. Будьте особливо уважні, якщо ваш зовнішній блок знаходиться неподалік від вентиляційних отворів або якщо в окрузі ростуть тополі. Пил і тополиний пух - "вбивці кондиціонерів".

 2. 2

  Регулярно чистите або міняйте фільтр. Цей простий крок збільшить ефективність кондиціонера. Крім того, це дозволить йому включатися рідше, що продовжить термін служби вашого устаткування.
  • Явною ознакою необхідності очищення фільтра буде намерзання льоду на охолодному агрегаті (випарнику або радіаторі).
  • Його складно побачити, оскільки корпус закритий, але доторкнувшись до агрегату ви відчуєте помітну різницю в температурі. Також лід можна помітити на трубці, провідною до зовнішнього блоку.


  • Намерзання льоду може говорити про те, що фільтр надмірно забруднене і заважає нормальному воздухопоток. Внаслідок того, що охолодному блоку віддається недостатньо тепла і формується лід.

Коли температура опускається нижче 0 градусів Цельсія, конденсат (зазвичай збирається на випарнику) починає замерзати. Як тільки процес починається, крижана маса швидко наростає, що в поєднанні зі слабким потоком повітря в охолоджуване приміщення, призводить до слабкої охолоджуючої здатності кондиціонера, а в гіршому випадку - до його виходу з ладу.Поради

 • Своєчасна і регулярна профілактика та обслуговування підвищить ефективність вашого кондиціонера, знизить його енергоспоживання і зменшить передчасний знос устаткування.
 • Утримуєте кондиціонер в чистоті для оптимальної продуктивності і безвідмовної роботи.

Попередження

 • Чи не загинайте зовнішні "ребра" конденсатора. Промивайте теплообмінник тільки зверху вниз.
 • Не намагайтеся виявити або усунути неполадки з електрикою, якщо у вас немає достатньої кваліфікації або допуску.
 • Не намагайтеся самостійно полагодити кондиціонер, якщо ви не кваліфікований майстер з обслуговування кліматотехніки. * Не намагайтеся самостійно заправити кондиціонер, якщо у вас немає необхідних навичок і устаткування.

Спроби самостійно відремонтувати або заправити кондиціонер можуть закінчитися вельми плачевно. Fines and penalties await those who tamper with or release refrigerant in an unsafe or unapproved fashion.

 • Якщо ваш кондиціонер не працює, не варто відразу всю провину валити на термостат. Спроби "полагодити" термостат або його підключення можуть вилитися в істотно більші неприємності. Якщо після установки налаштувань термостата нічого не відбувається, зверніться в сервісну компанію.
 • Якщо ви сумніваєтеся - зупиніться. Краще зверніться в сервісну компанію з обслуговування кліматотехніки.

Вам знадобляться

 • Шланг з водою для промивання
 • Змінний фільтр
 • Телефонний довідник
 • Спокій, тільки спокій.