Як полагодити перегрівся двигун

Двигун автомобіля повинен охолоджуватися системою охолодження, інакше він може перегрітися і отримати серйозні пошкодження. Ваш двигун може перегрітися при відмові системи охолодження або при складних умовах експлуатації. Якщо датчик температури двигуна виявився в червоній зоні або близько знака H, ви втрачаєте потужність або чуєте гучний стукіт або дзижчання, значить є ймовірність, що ваш двигун перегрівся, і цю проблему потрібно вирішити.

Кроки

 1. 1

  Обережно З`їдьте з дороги на узбіччя або на парковку. Увімкніть аварійні вогні, поставте автомобіль на на нейтральну передачу і активуйте паркувальний гальмо. Вимкніть кондиціонер. Не вимикайте двигун.

 2. 2

  Перевірте, чи не йде пар з під капота або з радіатора і не кипить чи охолоджуюча рідина. Якщо пара йде або рідина кипить, вимкніть двигун і почекайте поки він трохи охолоне перш, ніж почати ремонт.

 3. 3

  Обережно відкрийте капот. Знову перевірте, чи не йде пара з радіатора. Вимкніть двигун, якщо пара йде, і чекайте, поки він не припинить.

 4. 4

  Перевірте, чи працює охолоджуючий вентилятор. Він знаходиться відразу за радіатором і використовується, щоб направляти повітря через радіатор і таким чином охолоджувати воду при недостатньому зустрічному потоці повітря. Якщо вентилятор не працює, зупиніть двигун.

 5. 5

  Перевірте цілісність приводних ременів в двигуні. Основний ремінь (зазвичай знаходиться найближче до двигуна) обертає насос і генератор. Якщо ремінь ослаб або порвався, то насос не працює, і вода не прокачується через систему. У цьому випадку негайно зупиніть двигун і покличте механіка.
 6. 6

  Перевірте радіатор на наявність витоків. Переконайтеся, що шланги впевнено з`єднують радіатор і двигун. Перевірте днище автомобіля на наявність протікань. Майте на увазі, що якщо ви користуєтеся кондиціонером, то знизу може витікати конденсат. Це нормально. Якщо витікає охолоджуюча рідина, негайно зупиніть машину і викличте механіка.

 7. 7

  Перевірте бак для охолоджуючої рідини. Якщо там сухо або мало рідини, додайте ще води, поки ваш двигун працює. Наповніть його приблизно наполовину.

 8. 8

  Перевірте датчик температури двигуна. Продовжуйте наливати воду в бак, якщо необхідно, поки датчик не покаже норму (десь між "холодно" і "гаряче"). Заповніть бак приблизно наполовину.

 9. 9

  Закрийте капот і обережно продовжуйте рух. Відвідайте автосервіс якомога раніше, щоб перевірити систему охолодження.

 • Якщо в останні дні двигун нагрівався сильніше, ніж звичайно, можливо проблема в термостаті. Перевірте його в автосервісі і, при необхідності, замініть.


 • Ваш двигун може перегрітися при наступних важких умовах експлуатації:

  • Підйом на високу височина в жарку погоду
  • Зниження швидкості або зупинка після швидкої їзди
  • Бездіяльність протягом довгого періоду часу при включеному кондиціонері в пробці
  • Буксирування причепа
 • Якщо бак для охолоджуючої рідини повний, але датчик температури все одно показує великі значення, дайте двигуну попрацювати ще кілька хвилин. Якщо датчик продовжує показувати високу температуру, можливо, проблеми з електрикою, і датчик показує невірні дані. Перевірте це в автосервісі якомога швидше.

Попередження

 • Не відкривайте капот, коли з під нього йде пара. Пар може перебувати під тиском і завдати шкоди вашому здоров`ю.
 • Тримайте руки та частини одягу подалі від охолоджуючого вентилятора і приводних ременів. Вони можуть вас зажувати.
 • Ніколи не знімайте кришку радіатора, якщо радіатор або двигун розігріті. Це може спровокувати викид гарячої рідини і пари і завдати шкоди вашому здоров`ю.