Як розвивати навички міжособистісних відносин

Наявність міцних навичок міжособистісних відносин створює більш сприятливе взаємодія в будь-якому середовищі. Розвиток відносин з людьми включає в себе міцну взаємозв`язок з оточуючими, демонстрацію моральної поведінки, скоєних навичок спілкування та ефективну роботу в команді. Читайте, як можна застосувати певні стратегії в розвитку навичок міжособистісних відносин.

Кроки

 1. 1

  Визначте навички міжособистісного спілкування, які потребують подальшого розвитку. Коли ви озираєтеся назад, ви розумієте, що у вашому житті були часи, коли конфлікт переростав в розрив відносин, а неправильне вираження своїх думок призводило до втрати можливостей. Подібний досвід полягає в точному визначенні цілей спілкування з оточуючими людьми. Може бути, ви захочете перетворитися на доброго слухача або потренуєтеся більш чітко і виразно висловлювати свої почуття.

 2. 2

  Зосередьтеся на побудові гармонійних відносин. Якщо ваші особисті стосунки тривають недовго, а з колегами ви спілкуєтеся холодно і на відстані, зосередьтеся на тих якостях, які просто необхідні для здорових відносин.
  • Співпереживайте оточуючим. Коли ви ставите себе на місце іншої людини, ви дивитеся на проблему з відмінною позиції. Коли люди відчувають, що їх розуміють, вони зменшують обороти, і це призводить до більшого порозуміння і єдності.  • Залучайте оточуючих до заняття спільною справою. Допомагайте людям відчувати себе як вдома в звичному оточенні, на роботі, громадських заходах чи зборах. Уникайте виключення інших людей з вашого кола спілкування. Не дозволяйте їм почувати себе сторонніми людьми.
  • Практикуйте чесність у стосунках. Якщо у відносинах ви більше схильні брати, ніж віддавати, постарайтеся стати більш щедрим. Наприклад, якщо ваш друг чи партнер завжди супроводжує вас на улюблені заходи, дайте відповідь йому тим же.
  • Будьте чесні. Відносини більш стабільні, коли дві людини довіряють один одному. Щоб підняти рейтинг довіри до своєї персони, виконуйте обов`язки і обіцянки.

 3. 3

  Висловлюйте свої думки чітко і уважно. Міцні навички міжособистісного спілкування включають в себе навички уважного слухача і зрозумілого вираження своїх думок в особистому порядку, по телефону або письмово.


  • Уважно слухайте. Багато конфліктів виникають через непорозуміння. Коли з вами говорять, зосередьтеся на словах, інтонації голосу і мовою жестів, щоб зрозуміти справжню суть справи.
  • Говоріть чітко. У деяких випадках (наприклад, на діловій зустрічі) потрібно говорити коротко і по суті. У разі спілкування з членом сім`ї ефективне спілкування включає в себе розуміння почуттів іншої людини і надання прикладів. Ситуації бувають різними, але головне завдання полягає в тому, щоб використовувати чіткий, шанобливий і ефективний мова для викладу своєї позиції.
  • Використовуйте ґрунтовні аргументи в письмовій мові. Гумор не завжди вписується в канву письмового викладу. Невдалі жарти можуть призвести до нерозуміння і образі. Крім того, за відсутності манер або зрозумілого контексту, слова в письмовій мові можуть виявитися бездушними, особливо, якщо справа стосується сфери почуттів. Якщо ситуація досить проблемна, висловлюйте свою думку особисто.

 4. 4

  Прослідкуйте за дотриманням правил етикету. Люди довіряють тим, хто чітко усвідомлює свою позицію і не зловживає своєю владою. Будьте чесні відносно оточуючих людей. Досліджуйте вплив вашої поведінки і рішень на оточуючих.

 5. 5

  Будьте командним гравцем. Коли ви працюєте в команді, користуйтеся принципами компромісу і співпраці. Прослідкуйте схильність до домінування в конкретних ситуаціях або критиці оточуючих. Хваліть інших за добре виконану роботу і приймайте компліменти.

 6. 6

  Вирішуйте конфлікти. Конфлікт - це природна і невід`ємна частина життя. Безліч думок, точок зору та ідей може збагатити ваше розуміння ситуації. Коли стикаються протилежні думки, постарайтеся зрозуміти точку зору іншої людини і уникнути крайнощів у судженнях. У більшості випадків конфлікти можна вирішити за допомогою чесного і шанобливого вираження своїх почуттів. У деяких випадках необхідно відмовитися від згадки незначних проблем.