Як описати навички в резюме

Поміщаючи розділ "Навички" в самий початок свого резюме, ви даєте рекрутерам можливість зробити швидкий огляд вашої кваліфікації. Хочете дізнатися, як перерахувати актуальні навички найвдаліше? Почніть з кроку 1.
Частина 1 з 3: Аналіз оголошення про вакансії

 1. 1

  Прочитайте уважно кожне оголошення. Оголошення про вакансії надають базову інформацію про компанію, посадових обов`язках і вимогах до кандидата на посаду. Якщо ви уважно прочитаєте оголошення цілком, ви зможете виокремити велику частину навичок, якими повинен володіти кандидат, щоб пройти співбесіду.
  • Не забувайте брати до уваги оголошення цілком. Наприклад, в оголошенні про вакансію на посаду представника служби по роботі з замовниками може бути сказано, що робота передбачає прийом великої кількості щоденних дзвінків. Під заголовком вимоги до кваліфікації може бути зазначено лише "досвід роботи в колл-центрі", але якщо ви прочитаєте всі оголошення, ви зрозумієте, що головний необхідний навик - це досвід прийому масових дзвінків. Таким чином, якщо у вас є цей досвід, ви повинні включити його в своє резюме.

 2. 2

  Виділіть основні значущі навички для кожної посади. Читаючи оголошення, виділіть навички, які відіграють особливу роль у цій роботі. Подібна вправа допоможе вам зрозуміти, якого саме людини шукає роботодавець, і оцінити свій досвід крізь призму необхідних навичок.
  • Не забувайте, як було приведено у прикладі вище, що опис необхідних навичок може бути зазначено в будь-якому розділі оголошення про роботу, а не тільки в розділі кваліфікації. Читайте оголошення цілком і аналізуйте, які саме навички потрібні для успішного проходження співбесіди на дану посаду.

 3. 3

  Звертайте увагу на необхідні і "бажані" навички. Багато роботодавців поділяють необхідні навички на "необхідні" і "бажані". Перераховуючи їх окремо, компанії встановлюють мінімальну кваліфікацію, необхідну для проходження співбесіди, а також навички, завдяки яким ви можете випередити інших кандидатів. Якщо ви не перерахуєте в резюме "бажані" навички, ви поставите себе в невигідне становище.

 4. 4

  Розглядайте як професійні навички, так і навички міжособистісного спілкування. Професійні навички тісно пов`язані зі знаннями, купуються в процесі навчання і підлягають оцифрування, наприклад, вміння орієнтуватися в клієнтській базі або здатність спілкуватися іноземною мовою. Навички міжособистісного спілкування, навпаки, більш суб`єктивні і тісно пов`язані з вашими особистісними якостями, наприклад, уміння вирішувати проблеми, комунікативні навички, організація часу ітд. Більшість компаній шукають кандидатів, що мають баланс між тими і іншими навичками.

Частина 2 з 3: Визначення додаткових навичок

 1. 1

  Визначте, якими із потрібних навичок ви володієте. Прочитавши оголошення про роботу і виділивши для себе важливі професійні та міжособистісні навички (з урахуванням як необхідних, так і бажаних), подумайте про свій власний досвід і наявних навичках. Проаналізуйте, які з ваших навичок тісно пов`язані з навичками, які потрібні даного роботодавця.
  • У прикладі з колл-центром, якщо ви вже працювали представником служби по роботі з замовниками в компанії з великим обсягом дзвінків, ви можете вказати "відмінні навички з обслуговування клієнтів", "напрацьовані навички роботи в колл-центрі", "управління масовими дзвінками" і "видатні навички вирішення проблем".

 2. 2

  Не забувайте враховувати всі види навичок. Багато кандидатів зосереджуються на професійних навичках і забувають вказати навички міжособистісного спілкування. Зіставте необхідні навички зі своїми власними і перерахуйте навички, начебто вирішення проблем / запитів, організація часу, і усна і письмова комунікація.

 3. 3

  Будьте чесні. Якщо у вас немає всіх необхідних і бажаних навичок для якоїсь конкретної посади, це нормально. Нехай ви не самий кваліфікований кандидат, тільки не вказуйте у своєму резюме навички, якими не володієте. Опишіть свої навички самим позитивним чином і сподівайтеся на краще.

Частина 3 з 3: Ефективне розміщення опису навичок 1. 1

  Виберіть кілька основних навичок. Перечитайте ще раз оголошення про роботу і ретельно проаналізуйте, які навички будуть основними. Виберіть 3-5 навичок з тих, що у вас є, і вкажіть їх на самому початку свого резюме, щоб привернути увагу читача. Це дозволить рекрутеру відразу побачити, що ви підходящий для даної посади кандидат.
  • Ви можете вказати ці основні навички відразу ж нижче заголовка резюме, переліком в один рядок. Як приклад, на посаду представника служби по роботі з замовниками ви могли б вказати: "Управління масовими дзвінками / Обслуговування клієнтів колл-центру / Ескалація дзвінків".

 2. 2

  Коротко резюмуйте свої навички. Після заголовка та переліку основних навичок складіть абзац, коротко описує ваші основні навички та досвід. Переконайтеся, що ви потрапляєте у вимоги конкретної вакансіі- включите всі відповідні навички і видаліть ті, що здаються незначними.

 3. 3

  Нижче додайте розділ Навички. Він також повинен бути складений під конкретну посаду. Включіть в перелік 5-10 навичок, але не більше 15.
  • Описуйте навички якомога точніше, використовуючи 1-3 слова для кожного. Пишіть якомога більше коротко- це дозволить рекрутерам швидко оцінити ваше резюме. Не забувайте, що у вас є ще розділ Досвід, який стане підтвердженням вашого списку і додасть конкретики.
  • Краще всього використовувати маркери та кілька колонок. Скористайтеся професійним шаблоном резюме. Додавання 2-3 колонок дозволить скоротити загальний обсяг вашого резюме і додасть йому професійний вигляд.

 4. 4

  Увяжем свій досвід з навичками. Під списком навичок у вас повинен бути розділ, що описує досвід роботи і займає більшу частину резюме. Переконайтеся, що ви підтверджуєте досвідом всі перераховані вами навички.

 5. 5

  Переглядайте і редагуйте резюме під кожну вакансію. Не можна розсилати одне і те ж резюме в різні компанії на різні посади. Приділивши додатковий час перегляду свого резюме, видаленню непотрібних і доповненню необхідними навичками, ви забезпечите його відповідність вакансії, а це грає найбільш значущу роль в отриманні запрошення на співбесіду.

Поради

 • Чиніть опір спокусі перерахувати в резюме все, що ви вмієте. Рекрутери оцінять це як нерозуміння конкретної вакансії. Завжди редагуйте резюме під конкретну вакансію.
 • Редагуйте та вдосконалюйте резюме дуже акуратно. Воно повинно бути точним, у професійному форматі і грамотним, з точки зору орфографії та пунктуації. Якщо сумніваєтеся, попросіть когось із тих, кому ви довіряєте, перевірити ваше резюме.