Як підтримувати дітей і підлітків

Якщо ви хочете щоб ваша дитина стала цілісною особистістю, обов`язково підтримуйте і заохочуйте його. Всі діти різні, і, безумовно, потрібно докласти чимало зусиль, щоб знайти ключик до своєї дитини. Тим не менш, у підтримці та в заохоченні інтересів потребує кожна дитина. Завдяки цьому він зможе знайти свій шлях у житті. Крім того дитина зможе стати відповідальним і щасливою людиною.

Кроки

 1. 1

  Говоріть дитині, що ви любите його кожен день.

 2. 2

  Якщо ваша дитина в таборі або в гостях у бабусі і дідусі або у друзів, зателефонуйте йому і скажіть, що ви думаєте про нього і що ви любите його. Не потрібно прикладати багато зусиль, щоб показати дитині, що він завжди у вашому розумі й серці.

 3. 3

  Розмовляйте з дитиною по душах. Запитайте його, що він думає про школу, про друзів, про останній похід по магазинах або просто згадайте канікули, які ви проводили разом. Зверніть особливу увагу на те, що говорить ваша дитина. Звертайте увагу на будь-яка зміна голосу і жестів. Якщо вам здається, що дитина ніж -то засмучений, спробуйте знайти причину. Радійте, якщо ваша дитина щасливий.

 4. 4

  Якщо ви бачите що ваша дитина прагне зробити щось хороше, то ви повинні підтримати його. Якщо він хоче зробити це сам, не бороніть, запропонуйте допомогу і будьте готові допомогти.
 5. 5

  Якщо ви бачите, що у вашої дитини є особливий талант чи здібності, робіть все можливе щоб розвинути його талант і здібності.

 6. 6

  Будьте чесні зі своєю дитиною. Наприклад, якщо ваша дитина хоче стати археологом, але ви розумієте, що його мрія нездійсненна, ви повинні сказати про це дитині, і порадити дитині шукати себе в медицині, техніці, юриспруденції або ж вибрати робочу спеціальність. Чесність допоможе дитині не розтрачувати себе на нездійсненні мрії і великі амбіції. Це - виховання. Можливо, вам доведеться зробити непростий вибір і прийняти непопулярні рішення. Слід зазначити, що робочі спеціальності дуже затребувані. Немає нічого ганебного, щоб заробляти гроші в поті чола. Це - почесний труд.

 7. 7

  Кожна людина гарний у чомусь одному. Це непогано якщо ви заохочуєте дитину спробувати себе в бейсболі, але якщо ви бачите, що йому це не подобається або у нього це погано виходить, не варто змушувати дитину займатися цим. Це нормально. Заохочуйте до тих занять, які подобаються дитині. Замість того щоб живити помилкові надії і змушувати дитину робити те, що йому не подобається, заохочуйте його до занять, які йому до душі.

 8. 8

  Розмовляйте з дитиною про важливість освіти. Хоча багато дітей обговорюють цю тему без особливого ентузіазму, розмовляйте з дитиною про це, він повинен розуміти важливість отримання освіти. Дитина повинна знати, що дитинство - це найпростіший етап життя. Заохочуйте його робити правильний вибір. Говорите про те, що чим більше дитина буде працювати зараз, тим краще складеться його життя в довгостроковій перспективі. Прищеплюйте цю думку з самого раннього віку. Тому, коли дитина стане старше, він на особистому досвіді переконається, що ви говорили правду з самого початку. Він буде цінувати ваші життєві поради, і в кінцевому підсумку стане хорошою людиною, виправдавши всі ваші очікування. 9. 9

  Дитина повинна знати, що він може зателефонувати вам в будь-який час, якщо йому знадобиться допомога. Коли він буде знати, що ви завжди поруч, йому не будуть страшні ніякі негаразди.

 10. 10

  Навчіть дитину поважати себе. Навчіть його любити себе. Якщо він відчуває зворотні почуття, скажіть йому, що це не відповідає дійсності. Заохочуйте дитину любити і поважати себе.

 11. 11

  Отже, кажіть дитині, що ви любите його, кілька разів щодня. Він повинен вірити в це!

Поради

 • Обіймайте і цілуйте своєї дитини. Не просто говорите, що ви любите його, а показуйте це.
 • Пограйте у гру: той, хто перший скаже «я тебе люблю», той переможець! І так кожен день. Ви станете близькими друзями.
 • Якщо ваша дитина знаходиться в небезпеці, будьте готові допомогти йому. Навіть якщо ваша дитина скоїв безглуздий вчинок, наприклад випив на вечірці, не відмовляйте йому в допомозі. Дитина повинна знати, що він завжди може звернутися до вас за допомогою. Надавши дитині допомогу, дозвольте йому подумати пару днів про те, через що він пройшов і які б могли бути наслідки, якби ви не опинилися поруч. Завдяки цьому, ви завоюєте довіру дитини і зможете контролювати ситуацію в більшій мірі.

Попередження

 • Ви повинні бути впевнені, що дитина знає, що ви його любите.

Що вам знадобиться

 • Багато-багато любові.