Як дотримуватися гігієни

Дотримання особистої гігієни важливо не тільки для того, щоб добре виглядати, але і для запобігання виникнення та поширення інфекційних захворювань. Дотримання відповідних запобіжних заходів захистить вас від різних захворювань і запобіжить вас від їх розповсюдження. Прочитайте цю статтю, щоб дізнатися, як дотримуватися особистої гігієни, щоб поліпшити свій зовнішній вигляд і запобігти інфекції.
Частина 1 з 2: Дотримання гігієни

 1. 1

  Приймайте душ щодня. Це кращий спосіб позбутися від бруду, поту і мікробів, накопичених протягом дня і запобігти хвороби, пов`язані з гігієною. Також щоденний душ допоможе вам виглядати і відчувати себе добре протягом усього дня.
  • Використовуйте мочалку, губку або рушник, щоб ніжно терти все тіло, видаляючи мертві клітини шкіри і бруд.
  • Якщо ви не хочете мити волосся щодня, тоді надіньте шапочку для душу і помийте тіло милом і водою.
  • Якщо у вас немає часу, щоб прийняти душ, тоді використовуйте рушник для рук, щоб помити обличчя і область під пахвами в кінці дня.

 2. 2

  Підберіть щоденний засіб для вмивання. Пам`ятайте, що шкіра обличчя більш чутлива, ніж на інших частинах тіла. Ви можете вмитися під час прийняття душу або ж окремо у раковини.

  • При виборі засобів для вмивання візьміть до уваги тип вашої шкіри. Якщо у вас дуже суха шкіра, уникайте продуктів з високим вмістом алкоголю, так як вони висушать вашу шкіру. Якщо у вас дуже чутлива шкіра, вибирайте гіпоалергенні продукти, які містять менш агресивні хімікати.
  • Якщо ви використовуєте багато косметики, знайдіть засіб для вмивання, яке також призначене для зняття макіяжу. В іншому випадку, купите окреме засіб для зняття макіяжу і зніміть весь макіяж перед умиванням в кінці дня.

 3. 3

  Чистіть зуби кожен ранок і вечір. Регулярне чищення зубів допомагає запобігти захворюванню ясен, яке може призвести до різних хвороб, таким як: хвороби серця, інсульт і діабет. Особливо важливо чистити зуби після вживання цукерок і кислої їжі, які можуть викликати ерозію зубів.
  • Щоб зберегти ваші ясна здоровими, носіть з собою туристичну зубну щітки і пасту і чистіть зуби в проміжках між прийомами їжі.
  • Щовечора очищайте зуби ниткою, щоб запобігти захворюванню ясен - гінгівіт.

 4. 4

  Використовуйте дезодорант. Антиперспірант допомагає контролювати виділення поту, а дезодорант покриває неприємний запах поту. Намагайтеся використовувати натуральні дезодоранти, що не містять алюміній, щоб знизити ризик для здоров`я, пов`язаний зі звичайними дезодорантами.
  • Якщо ви вирішите не використовувати дезодорант щодня, тоді наносите його в ті дні, коли ви хочете уникнути надмірну пітливість або в особливих випадках.
  • Якщо ви не використовуєте дезодорант, тоді мийте пахви милом і водою, щоб уникнути неприємного запаху.

 5. 5

  Періть одяг. В основному, сорочки слід прати кожен раз, коли ви їх наделі- а штани і шорти можна надіти кілька разів перш, ніж відправити в прання.


  • Видаліть всі плями з вашого одягу, перш ніж носити її.
  • Пропрасуйте всі складки і видаліть всі небажані ворсинки і волоски з одягу.

 6. 6

  Стрижіть волосся кожні 4-8 тижнів. Неважливо, чи бажаєте ви тримати волосся короткими або відростити їх, підстригання волосся допоможе тримати волосся здоровими, позбутися посічених кінчиків і мати гарні й чисті волосся.

 7. 7

  Регулярно стрижіть нігті на ногах і руках. Це не тільки дозволить вашим рукам і ногам виглядати акуратно, але також допоможе запобігти задирки, ламкість і інші проблеми з нігтями. To, наскільки часто вам слід стригти нігті, залежить від бажаної вами довжини нігтів. Щоб це вирішити, подивіться на вашу щоденну активність. Якщо ви проводите багато часу, друкуючи на комп`ютері або граючи на піаніно, тоді короткі нігті будуть найбільш підходящим вибором. Якщо ви віддаєте перевагу довгі нігті - це теж добре, але їх теж слід періодично підстригати, щоб вони не ламалися.
  • Використовуйте апельсинову паличку, щоб видалити бруд з під нігтів для запобігання бактеріальних інфекцій.

Частина 2 з 2: Запобігання хвороб

 1. 1

  Мийте руки з милом. Це один з найважливіших способів, як уникнути хвороби і не переносити мікроби самому Мийте руки після відвідування уборной- до, під час і після приготування їжі, перед едой- до і після контакту з больнимі- після сморканія, кашлю або чіханія- а також після контакту з тваринами.
  • Завжди майте при собі дезінфікуючий засіб для рук на випадок, якщо ви не зможете відвідати ванну, щоб помити руки.

 2. 2

  Регулярно очищайте поверхні у вашому будинку. Ви повинні протирати кухонний стіл, підлоги, душ, а також обідні столи принаймні один раз на тиждень, використовуючи або мило з водою, або звичайні побутові миючі засоби.
  • Розгляньте можливість використання екологічно чистих миючих засобів, які містять менш агресивні хімікати на відміну від звичайних засобів.
  • Перед тим, як зайти додому, завжди витирайте взуття про половик. Також перед входом в будинок знімайте взуття і залишайте її біля дверей і просите ваших друзів робити теж саме. Це запобіжить поширення бруду по всьому будинку.

 3. 3

  Прикривайте ніс і рот, коли кашляєте або чхаєте. Це дуже важливо, якщо ви хочете уникнути передачі мікробів оточуючим вас людям. Після кашлю або чхання обов`язково промийте руки милом.

 4. 4

  Чи не ділите бритву, рушник або косметику з іншими людьми. Так як це підвищує ймовірність поширення інфекцій стафілокока. Якщо ж ви дали комусь свій рушник або одяг, то обов`язково виперіть її.

 5. 5

  Регулярно міняйте тампони. Жінки, які використовують тампони повинні міняти їх не рідше одного разу кожні 4-8 годин, щоб зменшити ймовірність отримання синдрому токсичного шоку (смертельна інфекція, яку можна отримати при використанні тампонів). Якщо ви плануєте спати протягом восьми годин, тоді замість тампона одягніть на ніч прокладку.

 6. 6

  Періодично відвідуйте лікаря. Регулярне відвідування лікаря допоможе рано виявити хвороби та інфекції, що згодом допоможе легше вилікувати їх. Відвідуйте свого лікуючого лікаря, стоматолога, гінеколога, кардіолога чи іншого лікаря (що залежить від ваших індивідуальних потреб). Відвідуйте лікаря кожен раз, коли вам здається, що ви захворіли або у вас інфекція.