Як покращити спілкування у відносинах

Спілкування - це важка праця. Ось чому це ключ, що веде до здоровим відносинам між чоловіком і жінкою. Якщо ви хочете покращити спілкування, вам потрібно знати не тільки як правильно висловлювати свої думки, а й навчитися слухати свого партнера. Прочитайте нашу статтю, щоб дізнатися як покращити спілкування з коханою людиною.
Метод 1 з 3: Суть діалогу

 1. 1

  Навчіться говорити те, про що думаєте. Напевно ви чули жарти про приховані наміри і реальному діалозі, коли вона говорить «це», маючи на увазі «то», або «те, про що він намагається сказати, є ...». Такі жарти дуже кумедні, оскільки взяті з нашого життя. Іноді ми хочемо, щоб наш партнер зрозумів приховане значення слів, але насправді, це несправедливо і неефективно. Постарайтеся висловлювати свої думки прямо.
  • Коли ви висловлюєте свої думки, приводите конкретні приклади предмета своєї розповіді, так, щоб слова мали більший сенс. Не просто скажіть «Мені здається, що ти не виконував свої обов`язки по дому». Замість цього скажіть «Я щовечора мив / -а посуд на протяг двох тижнів ...»
  • Говоріть досить повільно, щоб ваш партнер зрозумів вас. Не просто випалила своє невдоволення, інакше він / вона не зуміє слідувати вашій логіці.
  • Пам`ятайте, що за довгу промову не видають призів. Коротко висвітліть всі ключові моменти, довго не зациклюючись на предмет розмови.
  • Пряме і безпосереднє виклад думок усуває обурення і сум`яття про ваших починаннях. Якщо ви не хочете йти зі своїм хлопцем на вечірку, замість того, щоб пропонувати альтернативні варіанти, скажіть правду. Наприклад, «Мені шкода, але я не в настрої сьогодні. Мені не хочеться бачити всіх цих людей після довгої трудового тижня ».

 2. 2

  Використовуйте пропозиції з особистими займенниками «Я», «мене». Не починайте суперечку з обвинувачень партнера в здійсненні помилок. Якщо ви почнете зі слів «Ти завжди» або «Ти ніколи», ваш партнер перейде в оборону і перестане вислуховувати вашу точку зору. Замість звинувачень, почніть розмову зі слів, «Я помітив / -а, що ...» або «Останнім часом я відчуваю, що ...». Якщо бесіда буде сконцентрована навколо ваших почуттів, ваш партнер піддасться меншою критиці і буде частиною продуктивної розмови.
  • Навіть фраза «Останнім часом я відчуваю невелике зневага» звучить краще, ніж «Ти ігноруєш мене».
  • Використовуючи схоже за змістом речення з займенником «Я», ви пом`якшує своє повідомлення. Ваш партнер не займе оборонний пункт і зможе спілкуватися відкрито.

 3. 3

  Тримайте себе в руках. Незважаючи на те, що ви перебуваєте в епіцентрі напруженої розмови, ведіть себе незворушно. Чим спокійніше ви себе тримаєте, тим легше вам буде висловлювати свої думки. Якщо ви відчуваєте, що в вас наростає лють, зробіть глибокий вдих, прийдіть в стан повного спокою і почніть продуктивна розмова.
  • Говоріть повільно і спокійно, чітко висловлюючи свої думки.
  • Не намагайтеся переконати партнера у своїй правоті, інакше ви ще більше розсердитеся.
  • Робіть глибокі вдихи. Не впадайте в істерику під час розмови.

 4. 4

  Слідкуйте за мовою тіла. Мова тіла може задати позитивний тон розмови. Під час бесіди розверніться до партнера і дивіться йому / їй прямо в очі. Для жестикуляції, ви можете використовувати руки, але не розмахуйте ними так, як ніби ви втратили самовладання. Чи не схрещуйте руки, це знак відкидання точки зору вашого партнера.
  • Не відволікайтеся на непотрібні предмети під час розмови, за винятком тих, які допоможуть заспокоїти нервову систему.

 5. 5

  Проектуйте свої ідеї з упевненістю. Це не означає, що ви повинні готуватися до розмови так, як якщо б готували мова для бізнес зустрічі. Не варто тиснути своєму партнерові руку і прямо переходити до справи. Замість цього, ведіть себе впевнено і комфортно в ситуації, що склалася. Час від часу посміхайтеся, говоріть стримано, не ставте багато питань, рішуче висловлюйте свою точку зору, не сумніваючись у своїх словах. Якщо ваш партнер сумнівається в щирості ваших почуттів, можливо він не сприймає вас всерйоз.
  • Чим більше ви впевненіше в собі, тим менше ймовірність того, що ви включите задній хід і підете на задній хід.

 6. 6

  Перш ніж почати, складіть план. Це дуже важливий крок. Не встрявайте в суперечку, коли ви менше до нього готові, почавши говорити партнеру про його / її недоліках. Навіть якщо ви чимось засмучені або ображені, важливо сфокусуватися на головній точці зору, яку ви хочете висловити і подумати про результат, якого ви хочете домогтися від розмови. Якщо ви хочете, щоб ваш партнер відчував себе винним / -ої, значить, перш ніж почати розмову, варто трохи поміркувати над словами.
  • Як частина плану, ви повинні визначитися з часом розмови. Не варто починати розмову в невідповідний час, наприклад під час сімейного пікніка, або посеред спортивної передачі, яка йде по телебаченню, інакше всі ваші старання можуть зійти нанівець.
  • Подумайте про особливі прикладах, щоб конкретизувати свої доводи. Скажімо, ви хочете, щоб ваш партнер став кращим слухачем. Згадайте останній раз, коли він / вона не слухав / -а вас і вам було прикро. Не перевантажуйте свого партнера негативної критикою, замість цього використовуйте конкретні доводи, щоб привернути його / її увагу.
  • Пам`ятайте про свою мету. Ви хочете показати своєму партнеру чому ображені, підняти важливе питання і знайти рішення проблеми, яке задовольняє вас обох або обговорити як вчинити в стресовій ситуації. Завжди пам`ятайте про свою мету, це допоможе залишатися на висоті.

Метод 2 з 3: Вчимося слухати свого партнера

 1. 1

  Поставте себе на місце партнера. Використовуйте всю силу уяви, щоб повністю уявити як почуває себе ваш партнер в певній ситуації. Пам`ятайте, що можуть існувати чинники, про які ви не знаєте. Коли він або вона висловлює свою думку, поставте себе на його / її місце, це допоможе зрозуміти причину поведінки вашого партнера в ситуації, що склалася. Коли ви розсерджені або засмучені, вам важко прийняти точку зору іншої людини, але цей метод допоможе вам знайти рішення проблеми набагато швидше.
  • Співчуття завжди допоможе знайти рішення проблеми у відносинах. Акцентуйте увагу на те, що ви з розумінням ставитеся до його / її почуттів, наприклад скажіть «Знаю, ти засмучений / -на, тому що ...» або «Я знаю, у тебе була важка робочий тиждень». Такі фрази змусять партнера подумати про те, що ви дійсно його / її слухаєте.
  • Поставте себе на місце партнера і зможете перевірити його / її почуття і дати йому / їй зрозуміти, що розумієте і приймаєте його / її напругу.

 2. 2

  Дайте своєму партнеру свободу впоратися з внутрішнім конфліктом. Чудово, якщо ви можете поговорити про свої переживання, але іноді вашому партнерові потрібно побути наодинці зі своїми думками і почуттями. Дайте йому / їй час і простір для роздумів. Це зможе вберегти вас від конфлікту. Існує тонка лінія між тим, щоб сприяти розмови і примушувати партнера до розмови, коли він / вона не готовий / -а.
  • Просто скажіть «Я поруч, якщо захочеш поговорити». Таким чином ви проявите турботу, не викликавши тиску.

 3. 3

  Приділіть своєму партнерові повну увагу. Якщо ваш партнер подає сигнали того, що хоче поговорити і це серйозно, вимкніть телевізор, відкладіть свою роботу, заховайте телефон, зробіть все необхідне, щоб приділити партнеру всю свою увагу. Якщо ви займаєтеся чимось іншим, або відвернені від розмови, ваш партнер буде засмучений. Якщо ви дійсно зайняті, чимось важливим, завершіть розпочату справу і вислухайте свого співрозмовника.
  • Підтримуйте зоровий контакт, замість того, щоб розглядати інші речі. Так ви покажіть, що уважно слухаєте свого партнера.


  • Дозвольте йому / їй закінчити розмову, але, щоб залишатися залученим в розмову, час від часу кивайте або говорите «Я розумію, як ти себе почуваєш».

 4. 4

  Дайте можливість закінчити розмову. Навіть якщо ваш партнер говорить щось дивне, або щось, що ви хотіли б виправити, не встрявайте посеред розмови, перебиваючи хід його / її думок. Зробіть уявну замітку і поверніться до неї, коли він / вона закінчить говорити. Потім відбудеться ваша черга, тепер ви можете висловлювати свої думки одна за однією.
  • Не завершуйте розмову свого співрозмовника, роблячи контраргументи. Нехай він / вона спочатку закінчить.

 5. 5

  Не забувайте про розбіжність у поглядах. Коли ви слухаєте свого партнера, ви повинні знати, що не зобов`язані приймати або розуміти все про що він / вона говорить. Не має значення наскільки ви схожі і розумієте один одного, наскільки однакові ваші цілі, завжди будуть часи, коли ваші погляди разойдутся- неважливо як сильно ви обидва намагаєтеся висловити свої почуття. Якщо ви знаєте про розбіжність у поглядах, ви будете більш сприйнятливі до його / її точці зору.
  • Коли ви усвідомлюєте те, що ваші погляди розходяться, ви будете менше розчаровані в даній ситуації.

Метод 3 з 3: Будуємо міцний фундамент

 1. 1

  Дотримуйтесь близькість. Це не означає, що ви повинні заплигувати в ліжко зі своїм партнером кожен раз, коли миріться після чергової сварки. Це означає, що ви повинні бути якомога ближче один до одного - обніматися, пестити одне одного, сміятися через дрібниці або просто проводити час на дивані, тримаючись за руки і дивлячись улюблену передачу. Хоча б кілька разів на тиждень намагайтеся проводити час наодинці, незважаючи на те, наскільки сильно ви зайняті. Якщо підійде час поговорити про сформовану ситуацію, вам буде набагато легше перенести розмову.
  • Така близькість має куди більше значення, ніж фізична. Вам потрібно заглянути в душу своєму партнерові і спробувати створити окрему нішу у своїй свідомості для нього / неї, для його / її слів, мови тіла і вчинків.

 2. 2

  Навчіться розуміти, коли ваш партнер засмучений чимось. Звичайно, буде чудово, якщо ваш партнер розповість про те, що його / її хвилює. Хоча, це велика рідкість. Якщо ви хочете побудувати міцну основу для спілкування, вам потрібно навчитися впізнавати невербальні або вербальні знаки, які говорять про те, що ваш партнер засмучений. Якщо ви розпізнали такий знак, що не посоромилися сказати «Ти виглядаєш засмученим / -ою. Тебе щось турбує? ». Можливо він / вона не завжди захоче поговорити про свою проблему, але зрозуміє, що ви проявляєте свою турботу.
  • Кожна людина відреагує по-різному, хтось промовчить, хтось скаже, що просто голодний, хтось зробить пасивно-агресивний коментар, а хтось поскаржиться на щось незначне, в той час як, насправді, його / її турбує щось дуже серйозне.
  • Це не означає, що ви повинні сказати «Їй, що трапилося?» Можливо у нього / неї був важкий день і він / вона дуже втомився / -ла, тому й виглядає пригніченим / -ою. За знаками розпізнайте, що з ним / нею все добре і не питайте кожні п`ять хвилин, що відбулося, це може діяти на нерви.
  • Іноді мова тіла може повідомляти більше інформації, ніж слова. Якщо ви неправильно зрозуміли один одного, важливо встановити готовність до розмови.
  • «Я намагаюся зрозуміти, але в мене не виходить. Може я роблю щось не так і цим розбудовується тебе? »« Ні »« Ти просто засмучений / -на? »« Так »« Через мене? »« Ні, не зовсім ». Ставлячи питання такого типу, ви можете дістатися до істини, але для цього потрібно чимало зусиль.

 3. 3

  Будьте проактивні. Вам не варто сваритися із-за всякої дрібниці, яка вас турбує, але якщо виникають серйозні проблеми, ви повинні підняти це питання. Не ведіть себе пасивно-агресивно, накопичуючи в собі злість, інакше в самий невідповідний момент між вами може вибухнути великий скандал. Навчіться виносити на порядок денний важливі питання. Таким чином ви відчуєте спокій внаслідок знаходження компромісу, в іншому випадку, ви будете повільно закипати від злості.
  • Обидва партнери можу подумати про вирішення проблеми і пропонувати свої варіанти доти, поки вони не будуть задовольняти вас обох. Справжній компроміс - це той, який дозволяє обом сторонам відчувати, що їх думки і почуття почуті.

 4. 4

  Підбадьорити. Знайдіть час, щоб просто повеселитися від душі разом. Якщо ви постійно будете працювати, а у вільний час лаятися через проблеми, ваші відносини не будуть приносити ніякої радості. Якщо ви заробите багато очок, радіючи разом і у вас буде багато позитивних взаємних відчуттів і спогадів, ймовірність того, що ви втратите самоконтроль під час сварки, зводиться до нуля. Міцна основа взаємної любові та щастя допоможе впорається в найскладніші часи.
  • Смійтеся разом. Неважливо з якої причини ви смієтеся, хтось пожартував, ви дивитеся разом комедію або смієтеся до упаду без причини - сміх допомагає насолоджуватися відносинами і готує до важких часів.

 5. 5

  Знайте коли ваша розмова втратив сенс. Якщо ви обидва кричите, завдаючи один одному біль, ви зайшли в глухий кут, ваша розмова вже не продуктивний. Якщо ви робите один одному ще гірше, у вашому суперечці немає сенсу. Замість того, щоб продовжувати кричати, зробіть глибокий вдих, скажіть своєму партнеру, що вам обом потрібно заспокоїтися і прийти в себе і перенесіть розмову до кращих часів. Так ви зможете тримати ситуацію під контролем і не наламаєте ще більше дров.
  • Просто скажіть «Я думаю, що ця тема дуже важлива для кожного з нас, але для нашого ж блага ми повинні повернутися до розмови, коли будемо обидва спокійні».
  • Не йдіть, ляскаючи дверима або викрикуючи образливі лайки. Закінчите на позитивній ноті, навіть якщо ви ще зліться.
  • Іноді ви можете сперечатися ні про що, намагаючись викликати реакцію партнера. Якщо це так, скажіть про це «Про що ми власне сперечаємося?» Це допоможе відступити на крок назад і підвести підсумки.

 6. 6

  Підіть на компроміс. У всіх хороших відносинах важливіше бути щасливим / -ої, ніж завжди бути правим / -ою. Не витрачайте час на спроби довести свою правоту, інакше ваш роман зазнає невдачі. Замість цього постарайтеся знайти продуктивне рішення, яке зможе зробити вас обох (відносно) щасливими. Компроміс може продовжити ваші відносини і повідомити про ваших справжніх потребах.
  • Можливо іноді, у вас не буде можливості отримати бажане, наприклад, якщо ви шукаєте нове житло. Значить наступного разу постарайтеся вивести конфліктну ситуацію на свою користь.
  • Робіть що-небудь по черзі. Одна людина не може постійно приймати рішення за всіх.
  • Зробіть список за і проти. Він допоможе розібратися в ситуації, що склалася більш логічним способом.
  • Іноді, під час суперечки важливо взяти до уваги, хто з вас більше хвилюється про проблему. Це допоможе оцінити ситуацію. Якщо предмет спору вам дуже важливий, дайте про це знати.

 7. 7

  Не забувайте цінувати один одного. Якщо ви хочете, щоб ваше спілкування було здоровим, ви повинні робити один одному компліменти, писати приємні записки, говорити своєму партнеру про те, що вам в ньому / ній подобається і робити щось разом. Якщо ви живете разом, приготуйте вечерю при свічках і насолоджуйтеся компанією один одного, розмовляючи про щось приємне під час вечері. Так ви зможете полегшити ваші майбутні суперечки.
  • Здорові відносини припускають позитивні відгуки про вашого партнера. Ні в якому разі не відзивайтеся про нього / неї негативно. Навіть якщо він / вона робить все правильно, скажіть йому / їй про це.