Як втекти з дому

Редагувати користувачем RUwika, Okiseliova, Armagedon і ще одним іншим

Вам ніколи не хотілося втекти з дому? Існує безліч причин, по яких молодих людей відвідує така думка - деякі з них хороші, інші - гірше. Напевно, молоді найважливіше розуміти, що втеча з дому - це щось набагато більш складне і значно менш гламурне, ніж може здатися на перший погляд. Відхід з будинку - це холод і безсонні ночі, це небезпека і голод, загальне відчуття розгубленості й нерозуміння свого подальшого шляху. Втім, звичайно, бувають і цілком доречні причини хотіти втекти з дому. Прочитайте справжню статтю, яка допоможе вам зважити всі за і проти і, якщо ви все-таки зважитеся на втечу, тоді - вперед!
Метод 1 з 4: Зважте всі за і проти

 1. 1

  Зупиніться і задумайтеся про можливі дії та наслідки. Чому ви хочете втекти з дому? Чи дійсно існує адекватна причина для втечі, або ж вам просто нудно або ви втомилися від ситуації, що склалася? Існує різниця між втечею з дому по серйозної причини (наприклад, через загрозу фізичного насильства) і втечею по менш стоїть приводу (тільки лише через незначну сварки з батьками). Не приймайте поспішних рішень, перебуваючи під впливом гніву, адже пізніше про це можна пошкодувати.

 2. 2

  Подумайте про всіх тих людей, яких може поранити ваш втечу. Люди - тварини соціальні. Ми пов`язані один з одним, як злиднями і необхідністю, так і тим, що отримуємо задоволення від близького спільного спілкування. Подумайте про всіх тих, кого може серйозно поранити ваше рішення. Це ваш обов`язок. Ви можете навіть і не здогадуватися про це, але вони постійно думають про вас.
  • Подумайте про батьків. Батьки люблять вас усім серцем, навіть якщо іноді вам так не здається. У вас вони бачать продовження себе і бажають вам навіть кращого майбутнього, ніж самим собі. У відносинах з батьками трапляються сварки і розбіжності, але вони люблять вас, як і колись.
  • Подумайте про решту родичів. Ваші брати і сестри, дядьки й тітки, бабусі і дідусі - для кожного з них ви більше, ніж друг. Найімовірніше, родичам буде дуже боляче, і вони будуть відчувати себе винуватими, навіть якщо від них нічого і не залежало.
  • Подумайте про друзів. Друзі - життєво необхідний елемент вашого кола спілкування. Вони сміються разом з вами, підтримують у важку хвилину, іноді навіть вважають вас братом чи сестрою. Ваш втечу, ймовірно, буде сприйнятий, як зрада.
  • Подумайте про тих, кого особливо поважаєте. Можливо, це вчитель або друг вашої матері. У багатьох з нас є подібні "авторитети", які оточують нас своєю турботою. Вони хочуть бачити нас успішними і благополучними. Ваш втечу однозначно позначиться на них негативно.

 3. 3

  Усвідомте, що в багатьох випадках тікати з дому незаконно. Звичайно, в більшості регіонів Росії, підлітків, які не досягли 18 років, не карають за відхід з будинку, однак, в деяких адміністративних районах це заборонено законом.
  • Однак якщо батьки або опікуни намагалися застосовувати по відношенню до вас насильство, вам варто піти з дому, і це абсолютно законно. Правда, робити це потрібно правильним способом. Розкажіть про проблему вчителю або іншому дорослому, якому довіряєте, або зверніться в поліцію. Переконайтеся, що вам є, де переночувати протягом пари ночей, перш ніж йти з дому, щоб не шукати ночівлі в небезпечних, огидних місцях.
  • Можливо, ви будете переживати, що патронажне виховання виявиться гірше батьківського, незважаючи на те, що батьки ображають вас, але все-таки варто ризикнути. Можна навіть зупинитися в іншого родича чи друга, якщо заздалегідь про це подбати.
  • Втім, навіть якщо ви тікаєте з дому в регіоні, де це не заборонено законом, ви все одно можете опинитися в суді. Представники соціальних служб ставлять на особливий облік дітей, постійно тікають з дому. Таким дітям, звичайно, допомагають розібратися в собі і зробити крок на шляху до кращого майбутнього, але, крім того, вони можуть зіткнутися зі штрафами, обмеженням у правах і обов`язковою перевіркою на вживання наркотиків.

 4. 4

  Якщо зможете, спробуйте визначити, що схиляє вас до втечі з дому. Причин для цього існує предостатньо. Розуміння причин втечі допоможе вирішити проблему, не доводячи її до такого стану, коли втечу стає єдиним рішенням. А тепер трохи статистики:
  • 47% дитячих втеч з дому пов`язані з серйозними проблемами у відносинах з одним або обома батьками. Можливо, ви знайомі з дорослою людиною, яка може дати вам цінну пораду для вирішення проблем з батьками? Якщо такої людини немає, зверніться в органи опіки.
  • Більше 50% малолітніх утікачів, які опинилися у притулках, стверджують, що батьки самі вигнали їх з будинку або ж знали про їхній намір втекти, але не зробили нічого, щоб запобігти втечі. У таких випадках теж варто звернутися в органи опіки. Зрозумійте, такий крок - це не зрада власних батьків, а спроба знайти тих, кому ви не байдужі. Ви ж заслуговуєте цього.
  • 80% втекли з дому бездомних дівчат, заявляють про насильство фізичного і сексуального характеру. Якщо ви стали жертвою насильства, знайдіть дорослого, який може підтвердити це (ним може бути хтось із батьків або інша людина) і зверніться в поліцію.

 5. 5

  Складіть список всіх плюсів і мінусів втечі з дому. Найчастіше, виклад думок на папері виробляє приголомшливий ефект. Речі стають більш простими і зрозумілими. Ось деякі можливі плюси і мінуси відходу з будинку.
  • Плюси:
   • Можливе звільнення від зневажливого ставлення, насильства (вербального, фізичного або сексуального) і домагань.
   • Можливість подорожувати, побачити нові місця і зустріти нових людей.
   • Більше свободи, можливість подорослішати і розвиватися, нехай навіть і буде важко.
   • Розвиток впевненості у собі та власних силах.
  • Мінуси:
   • Велика ймовірність появи необхідності ночувати під відкритим небом, на вулицях, під мостами або навіть на дахах.
   • Підвищена ймовірність зіткнення з депресією, відчуженістю і почуттям власного безсилля (32% малолітніх утікачів навіть намагаються звести рахунки з життям на певному її етапі).
   • Підвищена ймовірність зіткнення з насильством, наркотиками, хворобами і проституцією на вулицях.
   • Відчуття того, що вам не з ким поговорити, ви нікому не потрібні, а все, що ви робите, не має ніякого значення.

 6. 6

  Дозвольте своїм емоціям охолонути протягом тижня, перш ніж приймати будь-які серйозні рішення. Найчастіше ми дозволяємо емоціям керувати нами, хоч, і думаємо, що діємо дуже розважливо. Часом все складається добре, але не завжди, адже насправді ми обманюємо себе думаючи, що чинимо розумно. Так що остудіть емоції і подумайте про своє потенційно доленосному рішенні. Почекайте тиждень, перш ніж що-небудь зробити. Поговоріть з людьми, яким можете довіряти, і, бажано, обговоріть з ними ситуацію. Тиждень потому, найімовірніше, ви будете здатні прийняти обдумане рішення.

Метод 2 з 4: Приступаємо

 1. 1

  Сплануйте все заздалегідь. Подумайте, що будете робити, якщо щось піде не так, і приготуйте виправдання всім своїм діям. Ось деякі речі, які обов`язково необхідно обміркувати:
  • Що будете робити, якщо захворієте?
  • Що будете робити, якщо вас зловлять?
  • Чим будете харчуватися?
  • Як забезпечите хорошу гігієну?
  • Як залишатися цілим і неушкодженим.

 2. 2

  Підшукайте безпечне місце, де б ви могли зупинитися у людини, якій можете довіряти. Якщо хтось допомагає вам з втечею, і ви можете залишитися у нього, хоча б, ненадовго, вам крупно повезло. Однак, якщо такий варіант не можливий, де ви станете шукати притулок?

 3. 3

  Зберіть рюкзак з необхідними речами. Подорожуйте без нічого, тримайте при собі тільки найнеобхідніше. Зараз не час встановлювати рекорди в підніманні тягарів. Візьміть з собою їжу, гроші, запасні речі, куртку або пальто на випадок похолодання, одяг з кишенями, зубну щітку, зубну пасту, мило, шампунь і все, що може знадобитися. Якщо не хочете, щоб вас дізналися, надіньте одяг, який одягаєте найрідше. А ось деякі інші речі, які можуть стати в нагоді у вашому пригоді:
  • Універсальний ніж
  • Карти
  • Парасолю
  • Кодовий замок
  • Ковдра

 4. 4

  Візьміть трохи грошей так, щоб їх пропажу не виявили. Близько 500 рублів на проїзд і 3000 рублів на всякий випадок. Якщо плануєте вкрасти гроші, знайдіть місце, звідки їх можна взяти швидко, без ризику бути спійманим на гарячому.
  • Якщо є кредитна карта, врахуйте, що її важче вкрасти і використовувати, та й заблокувати можна в будь-який момент. Будьте готові, що батьки її заблокують, як тільки зрозуміють, що ви втекли з дому. Не використовуйте кредитну карту, як ваш єдине джерело грошей. Крім того, використання банківських карт може видати місце, в якому ви ховаєтеся. Банк обробить вашу карту і визначить магазини, які ви відвідували. Те ж відноситься і до мобільних телефонів. За ним можна визначити ваше місцезнаходження. Тримайтеся подалі від цих речей і користуйтеся ними розумно.

 5. 5

  Дочекайтеся самого підходящого моменту для втечі. Переконайтеся, що у вас достатньо часу, щоб втекти, перш ніж зникнення виявитися. Тікайте, як тільки вранці підете в школу або ж відразу після відходу з будинку дорослих (якщо, звичайно, знаєте, що вони не скоро повернуться назад). І дійте таємно! Останнє, що вам потрібно - бути поміченим сусідами.

 6. 6

  Подумайте про те, як будете переміщатися. Швидше за все, вам знадобиться швидкий і легкий спосіб пересування. Міський автобус - ваш кращий варіант, ну а для більш тривалих поїздок доведеться скористатися міжміськими рейсами.

Метод 3 з 4: Довгострокові стратегії виживання

 1. 1

  Придумайте легенду. Доведеться змиритися, що в певний момент хтось захоче дізнатися, звідки ви, або, чим займаєтеся. Доведеться подумати і скласти щось правдоподібне і реалістичне, але, ні в якому разі не кажіть, що втекли з дому.
  • Історія повинна бути простою. Може знадобитися пригадати її де завгодно, адже чутки швидко розходяться по землі, та й, до того ж, щоб уникнути зайвих питань і підозр, історія не повинна змінюватися. Уникайте розбіжностей, заздалегідь обміркувавши всі деталі.
  • Якщо ви серйозно налаштовані втекти назавжди, змініть своє ім`я. Поставтеся до цього творчо, але не вибирайте нічого безглуздого. Поширене ім`я, ймовірно, підійде найкраще, адже його складніше запам`ятати, а ваша основна задача - не ставати занадто впізнаваним.

 2. 2

  Живіть неподалік від великих продуктових магазинів або магазинів солодощів. У них, як правило, викладають зразки продуктів, якими можна перекусити, але не забувайте брати з собою кошик, щоб виглядати, як зацікавлений покупець. Крім того, можна користуватися їх санвузлами, щоб вмитися і справити нужду.
  • Це, звичайно, геть не гламурно, але завжди можна поширюють в сміттєвих контейнерах позаду великих продуктових магазинів. Ви сильно здивуєтеся тому, що викидають люди. Чим частіше ви риється в сміттєвих контейнерах, тим швидше організм звикає до їжі, злегка втратила товарний вигляд. Спочатку буде досить не комфортно, але з часом все налагодиться.

 3. 3

  Знайдіть собі пристановище, якщо досі не знайшли. Якщо ніде зупинитися, доведеться шукати притулок на вулиці. Пошукайте відносно безпечне містечко під мостом, в який-небудь альтанці або покинутій будівлі, або навіть в муніципальному будинку, відкритому 24 години на добу. Якщо ці варіанти не підходять, пошукайте найближчий притулок для бездомних і перевірте його доступність.
  • Якщо потрібно просто перечекати якийсь недовгий час, підійдуть бібліотеки, церкви, приміщення коледжів, аеропорти і вокзали. Там безпечно і досить багатолюдно, щоб залишатися непоміченим.
  • Взимку пошукайте будинок з ліфтом. Піднімайтеся по сходах поруч із шахтою ліфта до самого верху і, можливо, там вас буде чекати тепла і затишна кімнатка, куди рідко заходять люди.
  • Тримайтеся подалі від лісу або пустелі. Найчастіше це дуже дикі місця, де ви можете стати жертвою. Життя в лісі може здатися романтичною, однак, у наш час дуже складно виживати лише за рахунок природних ресурсів, особливо, якщо ви нічого не знаєте про особливості рослин і диких тварин. Шукайте місця, де вже живуть люди - вони зазвичай безпечніше.

 4. 4

  Рано чи пізно, але вам знадобляться гроші, так що навчитеся жебракувати. Інакше кажучи - просити людей поділитися грошима. Пишатися цим заняттям не вийде, багато людей будуть просто ігнорувати вас, але, все ж, обравши правильну стратегію, можна домогтися успіху і розжитися грошима.
  • Виберіть відповідне місце. Підшукайте людне місце з хорошою прохідністю, наприклад, майданчик біля супермаркету, невеликий магазин, ну або будь-яке місце, куди люди ходять з дріб`язком. Просіть поділитися дріб`язком виходять з магазину людей, але не входять. Інший варіант - жебракувати у водіїв на жвавих перехрестях. Головне, підходити до машини ліворуч, з боку водія.
  • Посміхайтеся, просите гроші ввічливо і м`яко. Якщо будете виглядати розгніваним, розчарованим або нещасним, навряд чи зберете багато грошей. А якщо людина таки поділиться з вами вмістом гаманця, посміхніться і доброзичливо подякуйте йому.

 5. 5

  Не використовуйте іноземний акцент. Деякі люди вважають підробку іноземного акценту принадним маневром, але, як правило, це погана ідея. Акцент привертає увагу, люди захочуть дізнатися більше про вашу країну та її культуру, в той час як ви намагаєтеся бути максимально непомітним. До того ж, правильно підробити акцент дуже складно. Справа ж не в тому, наскільки переконливим ви здавайтеся собі, а в тому, наскільки переконливі ви в очах оточуючих.

 6. 6

  Слідкуйте за собою. Це, безумовно, найскладніше завдання, особливо, в плані здорового харчування і гігієни. Госпіталі знамениті виключно чистими вбиральнями, та й з самітністю там все в порядку. А ось ще поради про те, як стежити за гігієною навіть у найскладніших ситуаціях:
  • Користуйтеся вбиральнями великих магазинів. У них досить складно усамітнитися, але користуються ними не так багато людей (задумайтеся, як часто ви користуєтеся вбиральні в продуктовому магазині). Ймовірно, у вас завжди буде можливість злегка вмитися і скористатися безкоштовним милом.
  • Звичайна інтимна мастило добре підійде для гоління і укладання волосся. Так, звучить дико, але зате працює. Видавіть трохи мастила, потім вспеньте її за допомогою невеликої кількості води і голіться, тільки бритву промивати не забувайте. Якщо ж вам потрібно укласти волосся з ранку, то мастило теж прийде на допомогу і, більше того, результат не буде викликати особливих підозр.
  • Приймайте душ в громадських басейнах, як втім, і в басейнах навчальних закладів. Якщо прикидатися студентом, то є шанс, що у вас не запитають студентський квиток. Звичайно, раз на раз не доводиться, але спробувати все одно варто, особливо, якщо вдасться переконати вахтера, що ви дійсно вчитеся в цьому закладі.

 7. 7

  Визначтеся, що будете робити, коли закінчаться їжа і гроші. Вдамося до свого плану, і якщо варіантів більше немає, можливо, варто подумати про повернення додому. Якщо ж ви серйозно налаштовані більше ніколи не повертатися, спробуйте почати нове життя: знайдіть роботу, зніміть житло (не важливо, наскільки погане, аби захищало в негоду) і спробуйте завести друзів у вашому новому місті. 8. 8

  Не дозволяйте собі опускати руки. Навіть якщо удача відвернулася, і податися нікуди, а в душі з`являється почуття відчаю, чи не сумуйте і не опускайте руки, контролюйте свої емоції, замість того, щоб робити необдумані вчинки. Наповніть шлунок хорошою їжею, навіть якщо доведеться витратити останні гроші. Зробіть глибокий вдих, нехай це і здається лише марною тратою часу. Подумки поверніться в той час, коли відчували себе сильним і спритним, і були готові підкорити весь світ. Контролюйте свій відчай за допомогою правильного ставлення до ситуації. Немає таких проблем, які не можна вирішити, включивши уяву і проявивши хоробрість.

Метод 4 з 4: Захищайте себе від будь-якої шкоди

 1. 1

  Уникайте подорожей автостопом. Вирішивши пересуватися автостопом, майте на увазі, що і серед водіїв зустрічаються погані люди. Вони можуть кинути посеред дороги або навіть нашкодити вам. Однак з іншого боку, існують і дійсно хороші люди, які із задоволенням візьмуть вас з собою. Вся справа в тому, щоб навчитися розбиратися в людях і швидко приймати рішення.
  • Намагайтеся зупиняти машини з милими жінками, сім`ями з кількома дітьми або пасажирами. Швидше за все, вас запитають про те, куди ви прямуєте і, чим займаєтеся, так що тримаєте свою історію напоготові. Не кажіть, що втекли з дому і згадуйте якомога менше подробиць.
  • Якщо підозрілий або страшна людина пропонує поїхати з ним, запитаєте, насамперед, про його маршрут, після чого дайте відповідь, що їдете в інше місце, бажано, якомога далі. Якщо дадуть відповідь, що не проти підвезти, ввічливо відмовтеся, припиніть розмову, і дочекайтеся, поки ця людина поїде.

 2. 2

  Захищайте себе. Перебуваючи у великому густонаселеному місті, пам`ятайте, що, швидше за все, навколо є люди, що представляють для вас небезпеку. Носіть з собою пристосування для самооборони, наприклад, перцевий балончик. Триматися подалі і уникати небезпек завжди краще, ніж боротися з ними.
  • Йдіть від людей, які здаються небезпечними. Тримайте спину прямо, зберігайте самовладання, але не провокуйте конфлікт. Намагайтеся триматися в добре освітлених, людних місцях, і пам`ятайте, що іноді сила вимірюється кількістю.

 3. 3

  Не будьте втягнуті в заняття проституцією. Не дозволяйте нікому робити з вами нічого, що змушує відчувати себе не комфортно, а якщо ви зневірилися настільки, що не бачите іншого виходу, зверніться за допомогою. Місцеві благодійні організації та церква допоможуть вам, не ставлячи зайвих питань.
  • Проституція - поширений підсумок втеч з будинку. Насправді, дослідження 1998 показало, що 43% втікачів, хлопців і дівчат, були втягнуті в заняття проституцією, після втечі з дому. А це майже половина.
  • Внаслідок високої ймовірності занять проституцією, а також поганих санітарних умов, втікачі більш схильні до небезпеки зараження ВІЛ / СНІД. Будьте дуже обережні.

 4. 4

  Уникайте вживання наркотиків. Бездомна молодь набагато більше ризикує зв`язатися з поганою компанією і почати вживати наркотики. Це може призвести до таких захворювань, як ВІЛ / СНІД або навіть до смерті від передозування. І це не рахуючи інших негативних ефектів вживання наркотиків. Будьте обережні і не приймайте наркотики, як би вам не було погано.

 5. 5

  Уникайте арештів. Бездомних людей набагато частіше заарештовують, як правило, за створення незручностей, бродяжництво або інші дрібні правопорушення. Вам ні до чого проводити багато часу у в`язниці, тому уважно стежте за тим, куди ходите і, як себе ведете.

 6. 6

  Будьте обережні з іншими бездомними. Багато людей бездомні тільки тому, що пережили важкі часи, і вони можуть бути абсолютно нормальними. Але, крім того, існує безліч абсолютно відчайдушних або психічно неврівноважених бездомних. Особливо в Росії, де психіатрія далеко не досконала, багато душевнохворі люди в кінцевому підсумку опиняються на вулиці. Такі люди можуть бути небезпечні і нападати без всякої причини. Слідкуйте за своєю безпекою і намагайтеся уникати спілкування з іншими бездомними.

Поради

 • Пересуваючись на поїзді, носите кепку або інший головний убір, здатний прикрити голову / особа, щоб вас не помітили, перевіряючи камери відеоспостереження на вокзалі.
 • З іншого боку, не зупиняйтеся там, де вас будуть шукати батьки або поліція. Будинки хлопця, дівчата, родичів або близьких друзів - перші місця, які стануть перевіряти.
 • Досить очевидно, що варто уникати місць, де ви можете потрапити в поле зору знаючих вас людей, які можуть повідомити про ваше місцезнаходження в поліцію. Ось чому необхідно триматися на безпечній дистанції від дому.
 • Не кажіть друзям, що хочете втекти з дому, якщо вони не підтримують вас і не збираються допомагати. Інакше вони можуть розповісти про це вашим батькам.
 • Крім того, не носіть речі, в яких вас можуть дізнатися. Наприклад, якщо ви завжди носите кепку московського локомотива, більше не надягайте її!
 • Якщо носити речі в рюкзаку, цілком можна виглядати, як звичайний школяр, що йде в школу.
 • Коли закінчиться їжа, йдіть в магазин і, НЕ викликаючи підозр, прихопіть з собою що-небудь з прилавків, і прямуйте до вбиральні, де і перекусіть. Викиньте всі обгортки і коробки. Ідіть непоміченим, бажано, змішавшись з натовпом. Ніколи не ходіть двічі в один і той же магазин, вас можуть помітити й запам`ятати його працівники.
 • Вирішивши назавжди покинути будинок, задумайтеся над тим, щоб змінити себе. Вважайте це "початком життя з чистого аркуша". Добре б почати зі зміни імені. Нова зачіска і макіяж зітруть певні схожості з вашої минулої зовнішністю. А ще змініть стиль одягу.
 • Подумайте, чим займетеся, зібравшись тікати. Інакше вам буде нудно.
 • Зупиніться там, де вас точно не будуть шукати батьки або поліція, наприклад, у надійного товариша чи друга, про який не знає ваша сім`я.
 • Життєво важливо не оновлювати свої соціальні мережі! Не додавайте нових друзів в вашу стару обліковий запис. Просто відсторонитеся від неї, але не видаляйте, про всяк випадок. Якщо це необхідно, створіть нову сторінку з вашим новим ім`ям, але пам`ятайте, що це ризиковано!
 • Можна користуватися громадськими вбиральнями в супермаркетах і магазинах, і стежити за своєю гігієною в роздягальнях загальнодоступних спортивних залів та басейнів.
 • Залиште батькам записку про те, що вас не викрали, проте не заглиблюватися в подробиці!
 • Можна спробувати змінювати місце проживання, пересуваючись між будинками друзів. Почніть з місця, де вас ніхто не стане шукати, а трохи пізніше, або коли вам подадуть сигнал, перейдіть до іншої людини. Однак може знадобитися поверховий план кожного будинку, в якому ви зупиняєтеся, щоб визначити найкращий маршрут відходу в разі надзвичайної ситуації. І переконайтеся, що йдучи, чи не залишаєте за собою підказок для поліції.
 • Якщо впевнено почуваєте себе в дикій місцевості, можете взяти з собою намет і пожити так якийсь час. Але, самі розумієте, цей варіант не назавжди.
 • Якщо вас знайдуть, чесно розкажіть про причину втечі.
 • Можете зібрати речі і піти з дому всього на одну ніч. Батьки, швидше за все, зрозуміють "натяк", а ви уникнете всіх небезпек, пов`язаних з втечею з дому.
 • Втеча зазвичай не вирішує проблем, але все-таки безпечніше побути у друзів, ніж спати на вулиці.
 • Пам`ятайте, незалежно від того, наскільки успішним виявився ваш втечу, швидше за все, ви одного разу все одно повернетесь додому.
 • Уникайте місць, де любили проводити весь свій час. Улюблений ресторан або кімнату з ігровими автоматами перевірять в першу чергу.
 • Завжди будьте напоготові! Ви можете цього навіть не розуміти, але люди можуть знати ваше обличчя, якщо ви втекли з дому досить давно. Будьте уважні і спробуйте знайти групу друзів-утікачів, які з вами заодно. Здається неймовірним, але всюди є кілька порожніх невідомих будівель. Не всі з них безпечні, так що будьте обережні!

Попередження

 • Будьте особливо обережні, коли ховаєтеся у когось вдома, так як власників будинку можуть притягнути до відповідальності за приховування втікача.
 • Не беріть з собою мобільний телефон (якщо тільки не міняєте номер або SIM-карту), банківські картки, тому що по них можна відстежити ваше місце розташування. Якщо потрібно комусь подзвонити, використовуйте таксофон. Якщо щось треба купити, сплачуйте готівкою.
 • Візьміть з собою те, з чим ви здорово управляєтеся, і це допоможе вам знайти роботу.
 • Не так давно в мобільних телефонах були виявлені відстежують пристрої, які відсилають дані, навіть коли телефон вимкнений. Не беріть з собою телефон при будь-яких умовах.
 • Будьте готові до того, що їжа і гроші закінчаться, а цей момент обов`язково настане, і ви повинні бути готові пробувати зразки їжі в продуктових магазинах, користуватися громадськими вбиральнями і прилягти в магазині матраців, якщо це можливо.
 • Прислухайтеся до здорового глузду. Втікши з дому, ви ризикуєте бути спійманим, пограбованим, згвалтованим і навіть убитим. Про рішення втекти з будинку можна шкодувати все життя.
 • Переконайтеся, що дійсно цього хочете. Є певна ймовірність того, що довго ви не протримається.
 • Якщо ви стали жертвою насильства, не пускайте все на самоплив. Зверніться по допомогу до того, кому можете довіряти.
 • Покинути люблячу сім`ю - мабуть, найважче, так що переконаєтеся, що маєте серйозні причини для втечі, а не просто хочете більше уваги.
 • Не тікайте з дому, тільки тому що все погано саме зараз. Можливо, незабаром все покращиться і приводів тікати вже не буде. Якщо ж нічого не змінитися, робіть так, як буде краще для вас.
 • Обміркуйте все серйозно. Не тікайте з дому просто заради веселощів.
 • І нарешті, втеча з дому може принести вашим близьким куди більше горя, ніж ви можете собі уявити.
 • Ви дійсно хочете втекти з дому і ризикувати своїм життям? Просто задумайтесь над цим.
 • Якщо вас незаслужено (на вашу думку) покарали, подумайте про те, що зробили, і як часто ви так поступали. Крім того, згадайте всі хороші часи, проведені в колі сім`ї. Може, варто пробачити їх і зовсім не тікати.

Що вам знадобиться

 • Гроші (3000 рублів або навіть більше)
 • Їжа
 • Одяг
 • Вода
 • Ліхтар (і пара запасних батарейок)
 • Сірники / запальнички
 • Ковдри
 • Кишеньковий ніж
 • Дезодорант (не обов`язково, але добре б мати)
 • Зубна щітка / зубна паста
 • Туалетний папір
 • Мобільний телефон (переважно з оплаченими послугами зв`язку)
 • Розваги (книга, ручна ігрова приставка або ноутбук з можливістю зарядки)