Як грати в карткову гру 500 (п'ять сотень)

Сьогодні ми навчимо вас грати в карткову гру «п`ять сотень» або просто «500». У цю гру грають учотирьох, знадобиться 1 колода карт.

Кроки

 1. 1

  Для гри вам потрібно знайти ще 3 людини. Поділіться на 2 команди по 2 особи. Сядьте навпроти свого партнера.

 2. 2

  Витягніть з колоди все двійки і трійки. Також вам знадобиться один джокер.

 3. 3

  Роздавайте карти. Спочатку дайте 3 карти гравцеві, що сидить праворуч від роздає. Потім роздайте по три карти іншим гравцям. Далі покладіть 3 карти на стіл. Потім повторіть те ж саме, але по дві карти (спочатку 2 карти гравцеві праворуч, потім всім іншим, потім знову 2 на стіл). Після цього, роздавайте карти тільки гравцям і не кладіть карти на стіл - роздавайте спочатку по три, потім по дві. Має вийти так - у кожного гравця має бути на руках по 10 карт, а на столі має лежати п`ять.

 4. 4

  Почніть гру з торгів. Це трохи складно. У грі 4 масті. Черви коштують більше за все, потім йдуть бубни, трефи і, відповідно, піки. Починає гравець, що сидить праворуч від роздає. Наприклад, він заявляє, що зможе взяти 7 хабарів, при цьому потрібно вказати масть, в якій ці хабарі будуть зроблені (хабар забирає гравець, який виклав старшу карту). Якщо у гравця немає сильних карт, він може спасувати (також він може допомогти партнеру, непомітно давши зрозуміти, що у нього є сильні карти певної масті). Наступний гравець також робить ставку. Вона повинна бути вище попередньої (також можна спасувати). Ніхто не може перемовлятися після того, як була зроблена перша ставка. Наприклад, якщо перший гравець заявив, що візьме 7 хабарів в бубнах, то другий гравець повинен заявити 7 хабарів в хробаках або 8 хабарів будь-якої масті. Це відбувається по черзі (якщо жоден гравець не хоче робити ставку, карти перераздают). Поставив найбільшу ставку бере прикуп (5 карт в центрі столу). (Читайте поради)

 5. 5

  Гравець, який взяв прикуп, повинен викласти назад 5 карт. Це можуть бути ті ж карти або будь-які інші.
  • Гравець, який забрав прикуп, починає ходити першим. Найчастіше ходять тузом звичайної масті (Не козирною), джокером або дуже слабкою картою.
  • Далі ходить гравець, що сидить по праву руку. Він повинен викинути карту тієї ж масті. Якщо такої немає, то можна походити будь-який інший (масть не має значення, але, в будь-якому випадку, стежте за картами, щоб мати можливість забрати хабар потім).
 6. 6

  Потім гра продовжується до тих пір, поки на столі не залишиться тільки 4 карти.

 7. 7

  Знайте, що виграшними картами є (у порядку убування): а) джокер- б) найстарша козирна карта-с) найстарша з карт лежить на столі масті. Людина, яка кинув виграшну карту, забирає всі карти зі столу (хабар) і робить наступний хід. (Читайте поради)

 8. 8

  Гра продовжується до тих пір, поки не закінчаться карти. Порахуйте, скільки хабарів взяли гравець, який робив ставку (який мав на руках прикуп) і його партнер на двох. Якщо вони набрали стільки ж, скільки поставили або більше (наприклад: ставка була 7 хабарів в бубнах, а вони зібрали 8 хабарів), то вони виграли свою ставку (7 хабарів в бубнах). Якщо вони не взяли стільки хабарів, скільки заявили, то вони програли ставку (очки за хабар віднімаються). (Читайте поради)

 9. 9

  Продовжуйте грати, поки одна з команд не набере 500 очок.

Поради

 • Гра без козирів - це коли в грі немає козирів, і кожна карта ровняется своєму номіналом. Зазвичай таку гру може оголосити власник джокера.
 • (Для 4 кроки)
 • Масть, яку заявили в останній ставкою (масть, яку назвав гравець, що забрав прикуп), вважається козирем. Тепер вона є найстаршою мастю в грі. Решта не мають значення.


 • Пам`ятайте, що гру можна закінчити і з негативним рахунком.
 • (Для 9 кроку)
 • Порядок карт Некозирні масті такий (від більшого до меншого):

туз, король, дама, валет, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4.

 • Хабара: піки, трефи, бубни, черви, Некозирні
 • шість хабарів: 40, 60, 80, 100, 120
 • сім хабарів: 140 160 180 200 220
 • вісім хабарів 240 260 280 300 320
 • дев`ять хабарів 340 360 380 400 420
 • десять хабарів 440 460 480 500 520
 • Порядок карт козирною масті такий (від більшого до меншого, наприклад, бубни - це козир): джокер, бубнова старша карта (на першому місці йде валет козирною масті, потім валет одноколірної з козирем масті, так, якщо бубни - козир, тоді чирвовий валет - теж козир), туз, король, дама, 10, 9, 8, 7, 6, 5, 4.
 • Під час торгів пам`ятайте, що чим більше хабарів ви заявляєте, тим краще ваша ставка. Краща ставка забирає прикуп.
 • Джокер - найстарша карта. Він б`є всі карти не залежно від їх масті.
 • Гравець, що сидить навпроти вас - ваш партнер. Ви граєте разом. Наприклад, ви виграли торги і намагаєтеся забрати стільки хабарів, скільки заявили. Всі хабара вашого партнера підсумовуються з вашими.