Як видалити жир з одягу

Ви забруднили рукав в жирі від бекону сьогодні вранці під час приготування сніданку? Можливо, велосипедна ланцюг залишила слід мастила на ваших штанях, або ви випадково пролили пляшку дитячого масла біля купи білизни вашого малюка. Всі види жирів з одягу можна вивести одними і тими ж способами за допомогою основних предметів домашнього ужитку. Навчіться видаляти свіжі і старі плями жиру з усіх видів одягу.
Метод 1 з 4: Попередня обробка плями

 1. 1

  Посипте жир порошком. Ви можете використовувати все, що попадеться вам під руку - дитячу присипку, тальк, соду або кукурудзяний крохмаль. Повністю покрийте жирну пляму, не скупіться. Порошок почне поглинати жир.
  • Залиште, принаймні, на пів години, щоб порошок ввібрав жир.

  • Якщо пляма дуже велике і мокре, промакніте його паперовим рушником, перш ніж покривати порошком.

 2. 2

  Використовуйте щітку з м`якою щетиною, щоб очистити порошок. Робіть це короткими і швидкими ударами.
  • Не використовуйте жорстку щітку, так як можете пошкодити волокна тканини. Візьміть стару м`яку зубну щітку або кулінарну кисть.

  • Огляньте забруднену ділянку після того, як очистіть порошок. Ви все ще бачите вологий жир? Якщо так, то повторіть процедуру.

Метод 2 з 4: Вимивання плями

 1. 1

  Втирайте в масну пляму засіб для миття посуду. Робіть це пальцями або, якщо тканина товста, старою м`якою зубною щіткою. Масну пляму має бути повністю просякнуте засобом.
  • Для більшості плям також підійде пральний порошок.

  • Використовуйте безбарвне засіб для миття посуду, щоб воно бува не офарбило тканину.

 2. 2

  Покладіть одяг на 20 хвилин у гарячу воду. Наповніть раковину, відро або іншу ємність гарячою водою. Повністю занурте предмет гардероба в гарячу воду, особливо стежачи за тим, щоб пляма була у воді.
  • Прочитайте інструкцію по догляду за одягом, щоб переконатися, що гаряча вода не завдасть шкоди виробу. Якщо на етикетці одягу вказано використовувати теплу воду, саме так і зробите. Якщо можна використовувати тільки холодну воду, пропустіть цей крок взагалі.

  • Якщо ви не хочете повністю занурювати одяг у гарячу воду, спробуйте занурити тільки масну пляму. Якщо пляма знаходиться на рукаві або іншому краї одягу, притисніть його каменем або іншим водонепроникним предметом, щоб він залишався під водою.

 3. 3

  Дістаньте одяг з води і промийте. Сполосніть масну пляму під проточною водою кімнатної температури.
  • Огляньте ту частину, де було пляма. Воно все ще там? Якщо так, то продовжуйте його виводити.

  • Якщо пляма пішло, то висушіть предмет гардероба.

Метод 3 з 4: Видалення жирних плям

 1. 1

  Нанесіть пасту. Зробіть пасту з соди і невеликої кількості води і втирайте її в масну пляму. Залиште пасту на плямі, поки вона не висохне. 2. 2

  Очистіть пасту. Використовуйте для цього щітку з м`якою щетиною. Огляньте ділянку, де знаходилося пляма, якщо воно все ще там, переходьте до наступного кроку.

 3. 3

  Покрийте його засобом для миття жирного посуду. Потріть пляма милом, занурте одяг в гарячу або теплу воду на 20 хвилин, а потім сполосніть під проточною водою кімнатної температури. Якщо пляма пішло, висушіть одяг, як зазвичай.

 4. 4

  Зверніться за професійною допомогою. Для видалення жирних плям краще звернутися до професіонала. Замість того, щоб ризикувати цілісністю тканини, використовуючи сильні хімічні речовини, зверніться до професіонала, який володіє необхідними знаннями, інструментами та обладнанням для видалення таких плям.

Метод 4 з 4: Видалення жирних плям з делікатних тканин

 1. 1

  Використовуйте кукурудзяний крохмаль і оцет на замші. Звертайтеся з замшею дуже делікатно на кожному етапі процесу, так як її можна легко пошкодити.
  • Посипте масну пляму кукурудзяним крохмалем і залиште на пів години, щоб жир вбрався. Очистіть кукурудзяний крохмаль щіткою для замші.

  • Змочіть тканину з мікроволокна (тип, використовуваний для очищення очок) або іншу тканину без ворсу в білому оцті. Акуратно протріть жирну пляму, поки повністю не видаліть жир.

  • Дайте висохнути, а потім розчешіть замшу щіткою.

 2. 2

  Використовуйте дитячу присипку і засіб для миття посуду на шовку. Жирні плями на шовку виглядають так, як ніби ви ніколи не зможете їх вивести, але дитяча присипка і засіб для миття посуду в більшості випадків прекрасно справляються.
  • Посипте масну пляму дитячою присипкою, залиште на пів години, а потім відчистите.

  • Втирайте засіб для миття посуду в масну пляму. Залиште на пів години, а потім змийте.

  • Висушіть одяг на вішалці.

 3. 3

  Для отчистки атласу і шкіри зверніться до професіонала. Ці матеріали легко вбирають жир і більше схильні до пошкоджень від домашніх засобів. Найкраще віднести їх прямо в хімчистку.

Що вам знадобиться

 • Дитяча присипка, тальк, кукурудзяний крохмаль або сода
 • Засіб для миття посуду або пральний порошок
 • Щітка з м`якою щетиною