Як відіпрати плями від кави

Якщо кава є повсякденною частиною вашого життя, може статися так, що ви проллєте кави на одяг або скатертину. Дійте швидко, щоб вивести кавові плями, тому що якщо вони висохнуть, пляма може залишитися. За допомогою декількох простих господарських компонентів і маленькою щітки ви зможете зберегти тканину, забруднену кави.

Кроки

 1. 1

  Без зволікання промокніть кавове пляма паперовим рушником. Щоб ввібрати кави, промокніть тканину, опускаючи і піднімаючи рушник. Не тріть тканину паперовим рушником з боку в бік, так як це може збільшити пляму. Використовуйте білі паперові рушники, так як рушники з візерунками можуть віддрукувати барвник на тканину і створити ще гірші плями.

 2. 2

  Промийте виворітну сторону тканини там, де знаходиться пляма. Чи не промивайте безпосередньо верхню поверхню плями, бо полоскання забрудненої поверхні може зробити пляма ще більше.

 3. 3

  Змішайте пральний порошок і рівні частини білого оцту та холодної води в маленькій чаші, щоб приготувати пасту такий же консистенції, як і зубна паста. Зробіть достатньо суміші, щоб покрити обидві сторони плями - зовнішню і внутрішню.
  • Протестуйте пасту на непримітному ділянці тканини, щоб переконатися, що паста не знебарвлює її.

 4. 4

  Нанесіть пасту на обидві сторони забрудненого матеріалу - зовнішню і виворітну. Залиште пасту на тканини на 5 хвилин.
 5. 5

  За допомогою щітки для чищення нігтів або зубної щітки потріть обидві сторони плями круговими рухами.

 6. 6

  Промийте зовнішню і внутрішню сторони плями холодною водою.

 7. 7

  Нанесіть невелику кількість рідкого миючого засобу на пляму і протріть великим і вказівним пальцями.

 8. 8

  Відіпрати ділянку тканини, відповідно до вказівок на бирці. Використовуйте рідкий миючий засіб, який містить безпечний для кольору відбілювач. Якщо тканина - біла, і відбілювання безпечно, виперіть матеріал з додаванням у воду відбілювача для прання.

 9. 9

  Огляньте матеріал після прання, щоб перевірити, чи залишилися сліди плями. Якщо пляма залишилося, не сушіть тканину, так як тепло ущільнить його. Повторіть процес, щоб постаратися відмити пляму.

Поради

 • Якщо ви знаходитесь в місці, де не можете обробити пляму, знайдіть трохи кухонної соди. Посипте содою вологу серветку або одяг і промокніть пляма. Обробка харчовою содою може запобігти схоплювання кавового плями до тих пір, поки ви не дійдете до будинку, щоб обробити пляму.


 • В якості альтернативи ви можете використовувати промислові засоби для виведення плям. Уважно прочитайте інструкцію. Не використовуйте засіб для виведення плям на певних типах тканин, якщо виробник рекомендує не робити цього.
 • Якщо предмет, забруднений кави, зроблений з делікатного матеріалу або шовку, віднесіть його в професійну пральню, щоб уникнути пошкодження тканини.

Попередження

 • Уважно прочитайте ярлик або бирку на предметі одягу, перш ніж скористатися цими інструкціями з очищення одягу. Якщо вказівки на ярлику не рекомендують дотримуватися наведених тут порад, дотримуйтесь інструкцій на самому ярлику.

Що вам знадобиться

 • Холодна вода
 • Білий оцет
 • Пральний порошок
 • Малий кубок або тарілка
 • Зубна щітка або щітка для чистки нігтів
 • Рідкий миючий засіб
 • Відбілювач (при необхідності)