Як позбутися від шоколадних плям

Знаючи, як боротися з шоколадними плямами, ви зможете видалити їх швидко і ефективно. Причому, чим раніше ви почнете видаляти шоколадне пляма, тим легше буде це зробити.
Метод 1 з 3: Пральний порошок

 1. 1

  Зніміть залишки шоколаду за допомогою ножа для масла або ложки. Будьте обережні, щоб не розмазати залишки шоколаду по тканині ще більше.
  • Ніколи не тріть і не відтирати шоколадне пляма. Це втре шоколад у волокна тканини і пляма буде важче видалити.

 2. 2

  Промийте виворіт забрудненої тканини холодною проточною водою. Роблячи це, отмойте частина плями, запобігаючи його більш глибоке проникнення в тканину.
  • Ніколи не використовуйте гарячу воду для відмивання шоколадних плям, це закріпить пляма на тканині назавжди.

 3. 3

  Постарайтеся втерти пральний порошок в пляма. Відкладіть одяг на 5 хвилин, а потім замочіть її на 15 хвилин у холодній воді. Потріть забруднені місце між пальцями, щоб відмити пляму. Промийте і продовжуйте процес, поки пляма повністю не відмиється.

 4. 4

  Використовуйте плямовивідник щоб видалити залишилися плями. Використовуйте плямовивідник, якщо які-небудь плями залишаться після того, як ви закінчите відтирати пляму за допомогою прального порошку.

 5. 5

  Переконайтеся, що пляма повністю видалено. Коли ви переконаєтеся, що пляма видалено, висушіть одежу, як ви звичайно це робите. Чи не гладьте і не піддавайте будь термічній обробці забруднений річ, поки всі сліди плями не будуть видалені. В іншому випадку пляма закріпиться на тканині назавжди.

Метод 2 з 3: Розведений розчин для миття посуду

Книга господарських рад Марти Стюарт радить цей спосіб для видалення солодких плям.

 1. 1

  Видаліть залишки шоколаду за допомогою ножа для вершкового масла (це повинен бути тупий ніж) або ложки. Будьте обережні, щоб не втерти шоколад в тканину або НЕ розмазати його по тканині.

 2. 2

  Розведіть засіб для миття посуду холодною водою. Нанесіть засіб на шоколадне пляма. Це допоможе його видалити.

 3. 3

  Нанесіть на пляму миючий засіб з водорозчинними ферментами. Це видалить всі залишки плями. Залиште засіб на пів години на тканині або відповідно до вказівок виробника. 4. 4

  Вимийте і просушіть одяг, як зазвичай. Перед сушінням переконайтеся, що всі плями видалені. Якщо ні, то повторіть вищеописані дії. Чи не гладьте і не піддавайте термічній обробці забруднений річ, поки всі сліди плями не будуть видалені. В іншому випадку, пляма закріпиться на тканині назавжди.

Метод 3 з 3: О, ні! Пляма справді не відмивається!

Це крайня міра, яка застосовується, якщо шоколадні плями не відмиваються. Цей засіб може зіпсувати деякі тканини, тому спочатку спробуйте його на маленькому шматочку тканини. Для одягу, яку можна чистити в хімчистці, це може бути єдиним вибором (якщо не враховувати можливості віддати одяг у хімчистку). Передбачається, що ви вже намагалися безуспішно видалити пляму, так що знову знімати залишки шоколаду не пропонуємо.

 1. 1

  Зробіть розчин, що складається з 3% перекису водню і декількох крапель нашатирного спирту. Чи не використовуйте більш ніж трьох відсотковий розчин перекису водню і обов`язково одягніть рукавички.
  • Крім того, можна використовувати одну лише перекис водню, без додавання нашатирного спирту.

 2. 2

  Нанесіть засіб тільки на забруднене місце і дайте йому вбратися. Не залишайте розчин на тканини більш ніж на 15 хвилин.

 3. 3

  Видаліть розчин і виперіть річ. Перевірте пляма, сподіваємося, що воно зникло.

Поради

 • Якщо при зніманні залишків шоколаду ви все таки забруднили шоколадом нові частини тканини, то постарайтеся виправити це відразу ж. Дійсно буде правильно, якщо ви спробуєте зробити це на плоскій поверхні з дуже гарним освітленням, щоб ви могли добре все розглянути.
 • Якщо пляма з`явилася через висушування гарячим повітрям або прасування, подумайте про можливість замаскувати його, так як воно, найімовірніше, залишиться назавжди.
 • Шоколад складається з жирів, білків і цукру.

Попередження

 • Шоколадні плями окислюються і важче змиваються, як під впливом часу, так і під впливом тепла. Це означає, що якщо ви хочете відчистити шоколадне пляма повністю, це потрібно зробити якомога швидше і не нагрівати тканину, поки ви не видалите пляма, скориставшись нашими ідеями.