Як посадити і доглядати геранню

Герань буває криваво червоного, приємно рожевого, дивно білого, пристрасно фіолетового і багатьох інших відтінків. Не кажучи вже про те, що вона є ідеальним доповненням в будь-якому саду, на підвіконні або просто в горщику. Читайте далі, щоб дізнатися, як посадити і доглядати за своєю прекрасною геранню.
Частина 1 з 2: Посадка герані

 1. 1

  Виберіть відповідне місце під посадку. В саду або в горщику, герань є одним з найлегших квіток для догляду. Герань можна посадити в місці з цілодобовим освітленням, частковим освітленням або навіть злегка затіненим. Зазвичай, герані необхідно близько 5-6 годин сонячного світла в день, хоча це число може бути як менше, так і більше. Найкраще садити герань в добре дренированную грунт. Герань не любить, щоб її коріння були занадто мокрі, а болотистий грунт може призвести до різних хвороб.
  • Якщо ви живете в регіоні з досить жаркому кліматом, знайдіть місце з післяобідньої тінню і відносно вологим ґрунтом.

 2. 2

  Якщо ви вирішили садити герань в горщику, виберіть відповідний горщик. Внизу горщика повинні бути отвори для відводу води, так як герань не дуже полюбляє мокрий грунт. Залежно від різновиду герані, купіть досить великий горщик. Якщо у вас невеликий квітка, купіть горщик діаметром в 15-20 см. Великим різновидам герані знадобиться горщик 25 см в діаметрі.

 3. 3

  Виберіть відповідний час для посадки рослини. Рекомендується садити герань навесні, після останніх сильних морозів. Залежно від різновиду, рослина може зацвісти в середині літа, наприкінці літа або восени (хоча іноді у квіток своє на умі і вони можуть зацвісти навіть навесні). Незалежно від часу цвітіння, будьте готові до їх появи у всій красі в будь-який час, крім зими.

 4. 4

  Підготуйте грядку. Герань найкраще росте в розпушеному і проорали грунті. Візьміть лопату або граблі і скопайте землю глибиною в 30-35 см. Після цього змішайте 5-10 см компосту, щоб збагатити грунт якомога більшою кількістю поживних речовин.

 5. 5

  Кожна рослина має бути посаджено на значній відстані один від одного. Залежно від різновиду герані, кожна рослина має бути посаджено на відстані від 15 до 60 сантиметрів. Якщо ви купили сорт великої герані, кожна рослина має знаходитися на відстані в два метри.

 6. 6

  Вирийте ями для кожної квітки. Кожна яма повинна бути приблизно в два рази більше діаметра горщика, в якому знаходився квітка. Наприклад, якщо ви купили герань в 15 сантиметровому горщику, ви повинні вирити яму діаметром 30 сантиметрів.
  • Якщо ви вирішили виростити герань з насіння, садіть їх прямо в землю. Якщо ви і в правду вирішили вирощувати герань з насіння, ви повинні знати, що вашому квітці потрібно багато часу, щоб вирости і зацвісти. Якщо ви садите насіння в горщик, нехай горщик побуде всередині будинку, поки у насіння не проросте коріння. Коли насіння проросте, ви можете винести їх на вулицю.

 7. 7

  Помістіть квітка в яму. Акуратно дістаньте герань з горщика, щоб не зламати її коріння. Помістіть рослину в яму так, щоб його кореневий кому (скупчення коренів, які з`єдналися разом у пластиковому контейнері) перебував на одному рівні із землею. Заповніть яму землею і прибийте грунт біля квітки, щоб герань стояла в землі самостійно. Відразу після цього полийте квітка.
  • Дивіться, що не засипте землею стебло рослини, так як це може привести до загнивання квітки.

Частина 2 з 2: Догляд за геранню

 1. 1

  Поливайте квіти. Герань щодо сухоустойчіва, але це не означає, що ви не повинні її поливати. Перевірте грунт, щоб знати, чи потребує квітка у воді. Пальцем трохи розколупайте землю. Якщо земля суха або трохи волога, квіти необхідно полити.
  • Якщо герань знаходиться в горщику, не забувайте її поливати. Поливайте квіти, поки вода не почне витікати з горщика (саме тому внизу горщика повинні бути отвори). 2. 2

  Не забувайте удобрювати землю. Щовесни ви повинні удобрювати землю біля герані. Поверх шару добрива покладіть пятисантиметровий шар мульчі. Мульча необхідна, щоб грунт залишалася вологою, і щоб зменшити кількість бур`янів, які можуть вирости біля вашої герані.

 3. 3

  Підтримуйте здоров`я своїх рослин, видаляючи мертві квіти. Після того як рослина зацвіте, видаляйте мертві квіти і частини рослини, щоб воно могло заново вирости здоровим і сильним. Прибирайте сухі стебла (вони будуть коричневого кольору), щоб на рослині не виріс грибок (який з`являється на мертвих рослинах).

 4. 4

  Від`єднуйте рослини через кожні три-чотири роки. Коли рослина виросте досить великим (і, швидше за все, досить широко розкине свої кордони), ви повинні будете його пересадити. Розділіть рослина ранньою весною. Щоб зробити це, підійміть рослини (і їх коріння) з землі, роз`єднаєте рослини по грудок, які з`явилися навколо їх стебел, і пересадити їх.

 5. 5

  Удобрюйте рослини рідким добривом за формулою 20-20-20 або 15-30-15. Дотримуйтесь вказівок на упаковці з добривом, щоб знати, як часто, і скільки добрива слід використовувати. Намагайтеся удобрювати так, щоб добриво не потрапило на листя.

Поради

 • Герань можна пересадити. Відламати стебло і приберіть нижнє листя. Садіть живці на середню глибину, як і при посадці інших рослин.
 • Вирощуйте герань в горщиках одну або змішайте їх з іншими рослинами, щоб зробити садові лотки. Герань добре гармонує з більшістю рослин.

Що вам знадобиться

 • Герань
 • Насіння герані
 • Добриво
 • Горщики
 • Вода