Як пересадити кімнатну рослину

Якщо вам потрібно пересадити кімнатну рослину, є кілька важливих речей, які ви повинні знати, щоб у процесі пересадки якомога менше потривожити рослина. Якщо ви зробите все акуратно, ви будете винагороджені інтенсивним зростанням рослини, пересадженим в живильне середовище повернений від зайвих солей.

Кроки

 1. 1

  Полийте рослину за пару днів до пересадки, щоб грунт був вологим, коли ви почнете працювати з нею.

 2. 2

  Щоб витягнути рослину, вам потрібно обхопити рукою верхню частину горщика і, утримуючи стебло рослини другою рукою, перевернути горщик догори дном. Постукайте горщиком об тверду поверхню і зніміть його з рослини. Якщо після декількох спроб у вас не вийшло, обріжте ножем краю грунту по стінках горщика. Якщо це не спрацює, ви можете розбити горщик. Якщо ви пошкодите коріння (відріже або обірвете), не переживайте. Є випадки, коли коріння рослин навмисно підрізають, щоб стримати ріст рослини і воно залишалося маленьких розмірів, тому пошкодження декількох коренів під час пересадки не принесе великої шкоди. Насправді, якщо кімнатна рослина переросло розміри горщика (коріння щільно скрутилися навколо стінок і знизу навколишнього коріння грудки землі), важливо розпушити кому землі навколо коріння знизу і з боків, щоб коріння могли розростатися в новий грунт.

 3. 3

  Видаліть приблизно третина грунту.
 4. 4

  Насипте кілька сантиметрів ґрунтової суміші на дно нового, більшого за розмірами горщика (не більше 2,5 см в діаметрі у порівнянні зі старим горщиком), поставте рослину в горщик і переконайтеся, що шар грунту досить товстий і лінія грунту на стеблі рослини знаходиться не вище верхнього краю горщика. Лінія грунту повинна бути нижче на 2 см від верхнього краю горщика. Якщо вона занадто низько, досипьте ще ґрунту під кореневий кому.

 5. 5

  Заповніть горщик грунтом навколо коренів кімнатної рослини, втрамбовуючи її по краях горщика вказівним або великим пальцями. Це прибере всі повітряні кишені, які можуть висушити коріння рослини між поливами. 6. 6

  Таласа Крузо, гуру і письменник про кімнатні рослини писав, що це гарна ідея "вбити" кімнатна рослина в горщик до твердої поверхні, щоб осадити грунт і стимулювати коріння до активного росту.

 7. 7

  Залийте водою рослина, поки вода не потече знизу горщика і дозвольте їй повністю стекти.


Поради

 • Завжди використовуйте горщик з гарним дренажем. Отвори на денці повинні бути великими. Якщо їх немає - просвердлите або покладіть великі камінці на дно горщика перед початком засипки грунту.
 • Новий горщик повинен бути на розмір більше (не більше 2,5 см в діаметрі), щоб можна було насипати новий грунт навколо коренів рослини.

Попередження

 • Не обрізайте здорові корені, тільки якщо ви не хочете призупинити ріст рослини або миниатюризировать його (як в бонсай).