Як пересадити рослину

Пересадка є невід`ємною частиною успішного вирощування кімнатних і садових рослин. Коли рослина виростає, старий горщик стає тісний, це може пошкодити кореневу систему, внаслідок чого сповільниться зростання, погіршиться стан рослини. Щоб запобігти такі неприємності, рослина треба пересадити в горщик більшого розміру. Пересадка є дуже важливим моментом у житті рослини, але цей процес може стати для нього небезпечним і травматичним, тому необхідно дотримуватися запобіжних заходів. Ось деякі рекомендації, виконання яких допоможе пересадити рослину грамотно і з мінімальним ризиком.

Кроки

 1. 1

  Полийте всі рослини, заплановані до пересадки добривом, що сприяє високій приживлюваності і зміцненню коренів рослин. Це слід зробити за 1-2 дні до пересадки, щоб добриво дало очікуваний ефект.

 2. 2

  Заповніть новий горщик грунтом для кімнатних рослин. Заповніть горщик достатньою кількістю ґрунту. Рівень грунту повинен бути нижче краю горщика приблизно на 3-5 сантиметрів.

 3. 3

  Змішайте добриво, використане в кроці 1, з водою в рівних пропорціях і зволожите грунт в новому горщику цим розчином. Переконайтеся, що в горщику не залишилося сухого ґрунту.
 4. 4

  Викопайте в новому горщику ямку діаметром, приблизно відповідає розміру старого горщика, звідки ви пересаджує рослину.

 5. 5

  Витягніть рослину зі старого горщика. Притримуйте рослина біля основи, накрийте долонею якомога більше грунту. Обережно переверніть горщик догори дном і акуратно потягніть рослина разом із грудкою землі. Не тягніть занадто швидко, інакше ви можете пошкодити коріння рослини.

 6. 6

  Помістіть рослину в новий горщик, намагаючись не пошкодити коріння. Використовуйте додаткову кількість грунту, щоб заповнити будь-які ямки і поглиблення, і переконайтеся, що коріння не оголені. Злегка полийте рослину розчином добрива та води, який ви використовували перед цим.

 7. 7

  Протягом декількох днів тримайте новий горщик тінистому місці. Буде потрібно 1-2 дні для того, щоб рослина прижилася і пристосувалося до нових умов. Тільки після цього можна переносити горщик на добре освітлене місце.

Поради • Неправильна пересадка може призвести до погіршення стану і навіть загибелі абсолютно здорової рослини. У теж час, грамотна пересадка може врятувати погибающее або хворе рослина, повернувши його до життя.
 • Пересаджуючи рослина в новий горщик, переконайтеся, що там достатньо місця для його подальшого зростання. Це допоможе рослині швидше пристосуватися до нових умов, рости і розвиватися з мінімальними втратами.
 • Найкращий час для пересадки рослини - пізня ніч. Таким чином, рослини отримують цілу ніч для відновлення і адаптації до новий умовам, а сонячне світло не буде турбувати їх до самого ранку.

Що вам знадобиться

 • Новий горщик більшого розміру
 • Грунт для кімнатних рослин
 • Добриво для забезпечення високої приживлюваності рослин