Як позбутися від келоїдних рубців

Келоїдні шрами продовжують рости навіть після того, як шкіра зажила. Зазвичай вони опуклі, гладкі і жорсткі на дотик, рожевого або фіолетового кольору. У келоїдних рубців неправильна форма і вони поступово збільшуються. Дізнайтеся, що можна зробити, щоб зменшити їх появу.
Метод 1 з 2: Спосіб перший: натуральне лікування шрамів

 1. 1

  Спробуйте гель алое вера. Алое віра може допомогти у випадку зі свіжими шрамами, але ефективність цього засобу різко знижується, якщо шраму більше року. Спробуйте алое вера і перевірте, чи зменшується шрам. Купуйте гель алое вера або прикладайте свіже алое. Застосовуйте щодня, принаймні, двічі в день.

 2. 2

  Використовуйте лимонний сік. Це натуральний засіб освітлює верхній шар шкіри, тому шрам стає менш помітним. Для досягнення найкращих результатів втирайте по кілька крапель свіжого лимонного соку в шрам два рази на день.

 3. 3

  Використовуйте екстракт лука. Це природний засіб насправді використовується в багатьох препаратах для зменшення шрамів, що продаються в аптеці. Екстракт цибулі зменшує поява шраму, тому це особливо ефективно у випадку з келоїдних шрамами, які ще довго ростуть після того, як шкіра зажила. Ви можете приготувати екстракт цибулі самостійно наступним чином:
  • Наріжте білий лук.
  • Покладіть шматочки цибулі в марлю і зав`яжіть на вузол.
  • Покладіть марлю в миску. Інший мискою натисніть на цибулю так, щоб видавити сік через марлю.
  • Наносите сік цибулі на келоїдний шрам ватним тампоном кілька разів на день.

 4. 4

  Спробуйте вітамін Е. Це натуральний засіб, що зменшує поява шрамів і сприяє здоровому росту шкіри. Купуйте крем з вітаміном Е або капсули вітаміну Е, масло яких можна втирати в келоїдні шрами.

Метод 2 з 2: Спосіб другий: медичне лікування

 1. 1

  Купіть в аптеці мазь для видалення шрамів. В аптеках безліч мазей, кремів і гелів для зменшення шрамів в довгостроковій перспективі. До складу таких засобів часто входять стероїди, що зменшують свербіж, який часто супроводжує келоїдні шрами.
  • Лікування може зайняти кілька місяців. Застосовуйте мазь, крем або гель відповідно до інструкцій на упаковці протягом рекомендованого періоду часу.


  • Шукайте продукцію з екстрактом шкірки цибулі, так як дослідження показали, що він зменшує зростання шрамів.

 2. 2

  Спробуйте уколи кортизону. Ці уколи стероїдів можуть зменшити опуклі шрами. Їх роблять зазвичай раз на місяць до появи необхідних результатів. Після певного періоду часу келоїдні шрами повинні стати плоскими.
  • Уколи стероїдів можуть згладити келоїдні шрами, але не можуть зробити їх нормального кольору шкіри.
  • Уколи стероїдів не можуть назовсім видалити келоїдні шрами, тому, якщо ви хочете від них повністю позбутися, спробуйте інший спосіб.

 3. 3

  Лікування лазером. Кольоровий імпульсний лазер може не тільки зробити келоїдні шрами плоскими, а й знизити їх почервоніння. Цей спосіб безпечний і викликає не дуже сильні больові відчуття, але може знадобитися кілька сеансів. Процедура може бути дорогою, оскільки зазвичай таке лікування не покривається страховкою.

 4. 4

  Обговоріть з лікарем можливість застосування силіконових листів. Необхідно носити лист силіконового гелю на ураженій ділянці протягом декількох годин в день протягом декількох тижнів або місяців, щоб зменшити поява келоїдних рубців. Деякі лікарі стверджують, що при носінні компресійної пов`язки з інших матеріалів досягаються схожі результати.

 5. 5

  Розгляньте хірургічне видалення. Якщо у вас келоїдні шрами, фактично заважають руху, обговоріть з лікарем можливість їх видалення хірургічним шляхом. За допомогою пластичної хірургії шкіра буде виглядати більш гладкою і однорідного кольору.
  • Хірургічне видалення шрамів може бути дорогим, але найбільш ефективним способом для значного зменшення їх зовнішнього вигляду.
  • Хірургічне втручання тягне ризики, так як в деяких випадках може викликати формування аналогічних або навіть більш келоїдних рубців. Деякі хірурги роблять уколи стероїдів або накладають компресійні пов`язки після видалення келоїдних рубців. Іноді після хірургічного видалення використовується опромінення.

Поради

 • Захищайте келоїдні шрами від дії сонячних променів за допомогою сонцезахисного крему. Сонце може викликати подальше знебарвлення шрамів.