Як зібрати кров у коня

Збір крові є важливим навиком для студентів-ветеринарів, ветеринарів, кінного персоналу і помічників ветеринарів. Одомашнені коні (завдяки своєму великому будові), є одними з найпростіших особин, для збору зразків крові, наприклад, з яремної вени, яка має діаметр, приблизно рівний вашому великому пальцю.
Частина 1 з 2: Збір крові

 1. 1

  Підготуйте коня. Переконайтеся, що кінь належно стримана у вузді і в слухняному настрої, перш ніж приступити до збору зразка крові. Для збору крові, досить використовувати поводи і мотузку. Попросіть кого-небудь допомогти вам утримати кінь, тримаючи частину мотузки, прикріпленої до вуздечці.

 2. 2

  Використовуючи марлю, змочену в спирті, протріть яремну западину коні. Яремна впадіна- це поздовжнє поглиблення, яке проходить уздовж шиї. Там ви знайдете яремну вену.
  • Ви можете відчути яремну вену, натиснувши на неї великим пальцем або пальцями. Дуже легко знайти яремну вену, тому що ви можете відчути її пульсацію.
  • Протирання спиртом полегшує визначення яремної вени і, в той же час, дезінфікує область, де буде відбуватися забір крові.

 3. 3

  Натисніть на яремну вену біля основи шиї, використовуючи свій великий палець. Натискання на яремну вену біля основи шиї зробить її опуклою, і полегшить збір крові, так як вену можна буде легко побачити і відчути, коли вводиться голка.

 4. 4

  Акуратно введіть шприц в яремну вену. Обережно вставте шприц (5мл, 10мл, 20мл, залежно від необхідної кількості крові) з 21 номером голки в опуклу яремну вену під кутом 35 °, щодо голови коня.
  • Перед введенням голки, важливо наблизиться до коня збоку, погладжуючи або поплескуючи її по лопатці, потім по шиї, і, нарешті, за місцем ін`єкції.
  • Необхідно говорити спокійним, підбадьорливим голосом, до і після введення голки. Завжди пам`ятайте, що коні дуже полохливі.

 5. 5

  Потягніть за поршень шприца. Коли голка вставлена в яремну вену, потягніть за поршень і переконайтеся, що кров тече. Якщо ви правильно вставили голку, то кров поллється з легкістю.
  • Після збору необхідної кількості крові, притисніть пальцем місце ін`єкції і обережно витягніть голку.
  • Притискання великим пальцем місця ін`єкції дозволить стабілізувати голку і не допустить її випадання, під час видалення голки зі шприцом.

Частина 2 з 2: Що робити далі 1. 1

  Продовжуйте притискати і слідкуйте за кровотечею. Використовуючи марлю, змочену спиртом, притискайте місце ін`єкції протягом однієї хвилини, а потім, перевірте на наявність кровотечі.
  • Притискання місця ін`єкції запобіжить кровотеча, тому що тиск, який чиниться пальцями закриває отвір, що утворилося після забору крові.

 2. 2

  Помасажуйте місце ін`єкції. Масування місця ін`єкції протягом декількох секунд (від 10 до 30) заспокоїть біль, що виникла після вилучення голки, яку може відчути коня.
  • Пам`ятайте, що введення голки, також, створило невелику колоту рану. Масування пом`якшує біль, викликаний раною і заспокоює коня.
  • Крім того, масування може запобігти виникненню великих згустків крові в місці ін`єкції.

 3. 3

  Перенесіть зібрану кров у відповідну ємність. Зібрану кров можна буде перенести у відповідний контейнер.
  • Найбільш поширеною і простий у використанні ємністю, є вакутейнер. Вакутейнери герметичні і автоматично висмоктують кров зі шприца при введенні голки. Ці контейнери можна легко купити в аптеках.
  • Для негустих зразків крові, використовуйте вакутейнери з фіолетовою кришкою. Для густих зразків крові використовуйте вакутейнери з червоною кришкою.

 4. 4

  Надішліть зразок крові в лабораторію. Після збору, негайно відправте зразок крові в лабораторію або зв`яжіться з лабораторією для отримання подальших інструкцій.

Поради

 • Зразки крові, як правило, використовуються для моніторингу стану здоров`я коні. Зразок тестується на такі показники крові, як вміст червоних кров`яних тілець, вміст лейкоцитів, гематокриту.
 • Для контролю захворювань, кров коня може бути використана в більш складних процедурах для виявлення можливих вірусних та бактеріальних інфекцій.