Як зробити ін'єкцію коні

Вам необхідно зробити своєму конячому одному укол? Не знаєте, з чого почати? Існує досить багато видів ін`єкцій зі списку щорічних медичних вакцинацій, які можуть знадобитися коні. Ось кілька основ того, як правильно робити ін`єкції коні.
Частина 1 з 3: Підготовка до ін`єкції

 1. 1

  Визначте, чи потрібна вам допомогу. Якщо ви не маєте досвіду в цій справі, хорошим варіантом буде мати в помічниках ветеринара чи фахівця по конях.
  • Переконайтеся, що ваша кінь не боїться голки. Ви можете зіткнутися з конем, яка надзвичайно боїться уколів, вона будуть відчувати, що ви збираєтеся зробити, навіть не бачачи голку! У подібному випадку краще довірити роботу професіоналу - для загальної безпеки.
  • Переконайтеся, що ви використовуєте абсолютно нову голку. Вістря може притупитися навіть при протикає пробки в пляшечки з ліками, що заподіє коні ще більшу біль.

 2. 2

  Визначте місце для ін`єкції. Ваш ветеринар (або начальство) повинні розповісти вам всі подробиці.
  • Існує кілька місць для введення ін`єкцій, і, в основному, все залежить від людини, яка робить ін`єкцію, і від того, як його навчали. Часто це просто питання переваги.
  • Деякі ін`єкції (більшість) вводять в м`язи коня, як правило, або в шию, або в м`язи задніх кінцівок.
  • У будь-якому лікарському рецепті повинно бути вказано місце для введення ін`єкції: в м`яз (ВM) або під шкіру (підшкірно або ПК).

 3. 3

  Виберіть для себе безпечне положення. Як правило, утримує коня стоїть обличчям в ту ж сторону, що і людина, що вводить ін`єкцію. Голова повинна бути злегка повернута в бік того, хто утримує.
  • Якщо ви обоє перебуваєте по одну сторону від коня, то, у разі її реакції, вона віддалиться в протилежну сторону, що допоможе уникнути наїзду на кого-небудь з вас!
  • Кінь краще не зв`язувати, оскільки важка фізична навантаження може призвести до травмування коні, обробників або обладнання.

 4. 4

  Заспокойте коня. Нехай хтось розмовляє з конем, поки ви дістанетеся до точки, де буде зроблений укол. Це допоможе заспокоїти коня, особливо якщо вона знає того, хто її утримує.

Частина 2 з 3: Введення ін`єкції в шию коня

 1. 1

  Багато людей вважають за краще робити ін`єкції в шию. Введення ін`єкції в шию є найбезпечнішим способом, цей варіант може гарантувати найбільший контроль над конем під час процедури. Конкретними орієнтирами для введення ін`єкцій у шию є:
  • У передній частині лопатки, трохи нижче в холці і вище спинного мозку (сама товста частина в нижній частині шиї).
  • Ці орієнтири утворюють трикутник, і голка повинна бути спрямована безпосередньо в центр цього трикутника.
  • Деякі вважають за краще позначати деякі "мітки" на коні, якій будуть робити укол, однак, цього робити не рекомендується. Такі дії тільки насторожують і попереджають кінь про те, що щось має статися, особливо якщо цей метод уже використовувався раніше. 2. 2

  Введіть голку. Візьміть ділянку шкіри на лопатці в якості відволікаючого маневру, а потім гладким, але впевненим рухом введіть голку.
  • Легше тримати шприц і голку разом, виконувати ін`єкцію плавно і рівномірно вводячи рідину.
  • Деякі вважають за краще рассоединить голку зі шприцом перед введенням, але це не працює при введенні в шию.

 3. 3

  Завершіть ін`єкцію. Плавно витягніть голку.

Частина 3 з 3: Введення ін`єкцій в задню частину коня

 1. 1

  Введення ін`єкцій в задню частину коня найбільш ефективне, але і більш небезпечне. Задні частини коні є найбільш переважним місцем для введення ін`єкції, особливо якщо ліки вводиться у великому обсязі (наприклад, пеніцилін).
  • Задні частини найбільш кращі, але потенційна небезпека для людей у випадку реакції коні так само висока.

 2. 2

  Визначте місце для ін`єкції на задній частині. Найкраще розташування місця для введення ін`єкції знаходиться на задній стороні ноги, на великому мускулі, який тягнеться зверху вниз.

 3. 3

  Рассоедините шприц і голку. Від`єднання голки від шприца особливо необхідно, якщо вводиться великий обсяг лікарського препарату.

 4. 4

  Вставте голку. Спокійним, але швидким рухом введіть голку, потім приєднайте до неї шприц, якщо кінь перебуває в спокої ..
  • Якщо кінь відреагувала неспокійно, краще зупинитися і вийняти голку. Зверніться по допомогу до ветеринара.

 5. 5

  Завершіть ін`єкцію. Плавно витягніть голку.

Поради та попередження

 • Перебуваючи поруч з конем, завжди зберігайте спокій. Якщо ви нервуєте або налякані, цей стан передасться і коні.
 • Ніколи не приступайте до ін`єкції, якщо не впевнені, що впораєтеся з процедурою, або у вас недостатньо досвіду. Поруч з вами повинен знаходитися людина, яка розбирається в конях.
 • Не забувайте, що для ін`єкції обов`язково використання тільки нової голки.