Як почистити шкіряні чоботи

Шкіряні чоботи можуть бути прекрасним віянням моди, зручним вибором повсякденного взуття або практичною необхідністю при певних видах робіт. Для різних типів шкіри потрібні різні способи очищення, тому важливо знати, який саме тип шкіри ви носите, перш ніж застосовувати чистячі засоби і чистити взуття. Читайте поради про те, як почистити шкіряні чоботи і зберегти їх на довгі роки.
Частина 1 з 2: основний догляд

 1. 1

  Визначте тип шкіри. Дізнайтеся, з якої саме шкіри зроблені ваші чоботи, з оздобленням або без, перш ніж почнете їх чистити. Жіноча і чоловіча повсякденне взуття зазвичай зроблена з шкіри з обробкою, у якої є захисний зовнішній шар. Робочі чоботи робляться з неотделанной шкіри.
  • Ви можете перевірити тип шкіри, поклавши на неї трохи засобу для очищення шкіри. Якщо засіб залишилося на поверхні протягом хвилини, то ваші чоботи з обробкою. Якщо засіб відразу ж вбралося в шкіру, то вона без обробки.

 2. 2

  Змастіть чоботи маслом або відполіруйте. Якщо ваші чоботи без обробки, то купіть масло для взуття і втирайте його за допомогою шматка тканини. Якщо чоботи з обробкою, то купіть поліроль для взуття і нанесіть її губкою або тканиною. Ці речовини захищають взуття від плям, які свідчать про знос, і зберігають новий зовнішній вигляд.

 3. 3

  Очистіть бруд. Після цілого дня ходіння в чоботях, очистіть накопичилася бруд м`якою щіткою. Якщо бруд запеклася, то зіскоблити її тупим предметом, але робіть це акуратно, щоб не подряпати шкіру.
  • Не залишайте бруд на чоботях на тривалий час. Стан шкіри погіршиться, якщо ви не будете її чистити своєчасно.

 4. 4

  Підтримуйте захисний шар. Наносите масло або поліроль на чоботи часто, щоб захистити їх від бруду та пошкоджень.

Частина 2 з 2: видалення плям

 1. 1

  Зробіть розчин з м`якого зволожуючого мила і води. Змочіть тканину в розчині і протріть пляму на шкіряному чоботі. Очистіть мильний розчин вологою тканиною, а потім протріть сухою.
  • Вода не зашкодить шкіру, тому повторюйте цей процес так часто, як це необхідно. Головне це видалити зі шкіри мило.


  • Якщо хочете, використовуйте дитячі серветки замість мильної води.

 2. 2

  Щоб видалити плями солі, використовуйте оцет. Змішайте оцет і воду, змочіть тканину в розчині і прикладіть до плям солі, поки не очистите їх повністю. Протріть чобіт змоченою у воді тканиною і дайте висохнути.

 3. 3

  Для видалення плям жиру використовуйте кукурудзяний крохмаль. Видаліть надлишки жиру і покрийте пляму кукурудзяним крохмалем. Залиште на кілька годин або на ніч. Очистіть крохмаль і вимийте забруднену ділянку шкіри мильною водою. Протріть чобіт змоченою у воді тканиною і дайте висохнути.

 4. 4

  Щоб видалити подряпини, змастіть їх оливковою олією за допомогою ватної палички. Змочіть ватяну паличку в оливковій олії і втирайте круговими рухами в подряпини, поки вони не стануть менш помітними. Очистіть ділянку шкіри вологою тканиною і дайте висохнути.

 5. 5

  Закінчите очистку, змастивши чоботи маслом або пополірувавши. Після того як ви видалили плями і подряпини, змастіть ваші чоботи маслом або пополіруйте, щоб захистити їх від нових плям.

Поради

 • Чи не очищайте м`яку шкіру жорсткою щіткою, так як можете її подряпати.
 • Віднесіть чоботи в магазин з ремонту взуття, щоб видалити найстійкіші плями і подряпини.